Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miben változott a...

Szerintetek miben változott a régi és a mostani nő?

Figyelt kérdés

Külső és belső tulajdonságok egyaránt érdekelnek! :-)


(Pld: Régen hordtak szoknyát,nőiesek voltak,bájosak...)



2014. márc. 18. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, mit értesz a régi alatt.


Hát tény, hogy régebben sokkal több szoknyás nőt láttunk és kevesebbet nadrágban, de ez mára csak megfordult, kevesebb, de azért van szoknya, ma is abban voltam :D Ami változott, az max a szoknya hossza.

Szerencsére változott, és még mindig változásban van a társadalomban betöltött szerepünk. Régebben egy nő helye a konyhában, a gyerekekkel volt, ebédet kellett készítenie a férjének, aztán vacsorát. Manapság az is egy fellelhető családmodell, ahol az anyuka dolgozik, az apuka pedig a gyerekekre vigyáz, vagy csak szimplán mindketten dolgoznak. Nem elítélendő a za nő se, aki otthon marad pár évet a kicsivel, de régen ez természetes volt.

Megjelenésünkben is nyilván sokat változunk, más lett a divat, modernebb, újabb. Viselkedésileg persze, félénkebbek, finomabbak voltak régen, de ez elondható a férfiakra is.

2014. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

" Régen hordtak szoknyát,nőiesek voltak,bájosak.."


Jahj!!!! Most már csak egy kelkáposztaszagú otthonkát hord a lakásban. Elhízott, zsémbes és sörözni sem enged a haverokkal. Persze 16 év házasságban megváltoztatta őt is.

2014. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezeket nem fogja neked tudni senki megmondani.


Mert a többség nem élt akkor, vagy nem felnőtt volt, és máshogy látta a felnőtteket.


Most bemásolhatnám, hogy a The Great Gatsby-ben milyenek voltak a nők, de az sem lesz ugyanaz, mert soha nem éltem a régi nők között, csak a maik közt.

2014. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! És, igen... A szoknya hossza változott. :-)

Engem személy szerint zavar ha egy lány hangos és cserfes. Nem, hogy még a fiúk hanem még a lányok is megijednek tőle!

:-)

És, hát előző válaszolónknak apszolút igaza volt

(megint :-)) "A Modern Nő" státuszról.

2014. márc. 18. 15:44
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az 1. válaszolónak szólt, de mire megírtam tucatnyi válasz jött! :-)
2014. márc. 18. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, egy lánynak illik kussolnia és szubmisszívnek lennie- na ettől a mentalitástól hülyét kapok, még férfi létemre is. Ezért van annyi áldozat típusú nő, akik elviselik, ha a párjuk veri őket...

Amúgy meg "abszolút".

2014. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"-MI VAN VELŐŐŐŐD PISTÁM?!" ordítozó lányok megijesztenek. A kussolás és a HANGOS között van némi különbség.

De, valaki szereti kiforgatni a szavaimat. Nincs vele semmi baj, túlélem a kritikát. Nos, tőlük (SEM) fogom soha kérni, hogy "kussoljon".

2014. márc. 18. 19:18
 8/12 Angelik@ ***** válasza:

Mi tagadás sok dolog változott...:)

Most 21 éves vagyok, szintén nem éltem abban a korban. Viszont anyukám sokat mesélt és jobban tetszett, mint amit most látok.

Akkoriban egy lány elvárta az udvarlást, nem rögtön a buli helyszínén lovagolták meg a "lovat". Elmondása szerint akkor még nem volt divat bugyiban elindulni szórakozni és nem itták magukat hulla részegre a nők. De ez csak két dolog amit most kiemeltem, biztosan sok minden változott még azóta.

Vagy említhetném azt is, hogy a mai világban nem szégyen ha egy nő beszél arról ami a hálószobában történik. Sőt...minél szaftosabb, annál jobb.

Nem tudom más mit gondol, de ezek a dolgok maradhattak volna a régiek. :) Természetesen azt nem bánom hogy sokkal több mindent megtehetnek és a munkahelyen is érvényesülhetnek!

2014. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as, régen is biztos voltak "rossz lányok", akik sokat piáltak és dugtak.


Az a baj, hogy amikor csak a neked tetsző dolgokat ragadod ki, arra nem gondolsz, hogy ez másra hogy hat. Pl. szerintem tök jó, hogy ma már lehet nyíltan beszélni a szexualitásról, és nem kell a nőknek orgazmus nélkül végigélni az életüket.


(Egyébként megint csak azt tudom mondani, hogy egy anyuka véleménye nem sokat ér, úgy mint az én véleményem, vagy tapasztalataim sem fognak majd sokat érni, ha engem kérdeznek majd egyszer az unokáim, mert pl. soha nem jártam buliba, így nincs tapasztalatom. De mondhatom azt nekik, hogy buliba csak a fekete hajú, szolis pitsák jártak, és onnantól kezdve jól félre vannak informálva.)

2014. márc. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Angelik@ ***** válasza:

Nem általánosítottam, csak próbáltam számomra negatív változásokat megemlíteni. Kényelmetlenül érzem magam ha egy társaságban férfiak is vannak és egy nő elkezdi taglalni, hogy a szexben mit élvez és mit nem. Ha csak csajok közt van, az egészen más.

Én járok bulizni, de megpróbálok igényesebb helyeket választani. Nem külső alapján ítélkezem, egyesek megnyílvánulása az ami visszataszító.

2014. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!