Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember aki segít?

Van olyan ember aki segít?

Figyelt kérdés

Sziasztok ma csődbe ment a cég ahol dolgoztam és ugye így megszünt a munkahelyem elég nehéz helyzetben vagyok mivel 19 évesen egyedül élek nincs senki akire számíthatnék csakis sajátmagam szülőkkel nem tartom a kapcsolatot .Sajnos nem valami a fényes az iskolai végzetségem mivel nem volt rá lehetőségem,hogy normális iskolát elvégezzek anyagi valamint emberi okokból kifolyólag tehát a jelenlegi szakmámmal kizárt dolog ,hogy elhelyezkedjek meg egyépkéntis nagyon nehéz még diplomával is állást találni én mindent megróbálok meg kitaró vagyok már több mint 1 éve egyedül vezetem a háztartást napi 240 km.-ert utaztam a munkahelyemre hajnalba keltem és este értem haza minden téren erős voltam és reménykedő

de most úgyérzem elfogytam összejött minden ami csak jöhet túl nagy thernek érzem és félek attól ,hogy mi lessz a következménye ezeknek .

Tanácsokat nagyon szívesen meghalgatok (elolvasok) előre is köszönöm . Nagyszügségem lenne rá ,hogy valaki segítsen



2014. márc. 24. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
KEzdj el munkát nézni rögtön. Attól is függ, hogy hol laksz, de pl. (ez msot csúnya lesz) Mekibe meg ilyen gyorskajáldákba sztem mindig akad üres hely. Ha nagyon meg vagy szorulva, ismerősöket kérdezd meg, tudnak-e valamit, akár alkalmi munkát neked pl. takarítás. Találd fel magad, a kétségbeeséssel nem jutsz előrébb.
2014. márc. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elképzelésem nincs, hogy ki tudna rajtad segíteni. Itt ülök percek óta, és csak néhány működő,de hülye megoldás jut eszembe. Leírom, de ne haragudj meg érte. Prostitúció, lopás, kéregetés. Persze ha munka sehogyan sem akar összejönni. Én ha arra szorulnék, hogy kéregetnem keljen elmennék messzire a lakhelyemtől, és ott tevékenykednék. Esetleg külföldön. Lehengerlő személyiségemmel pár ezer forintot simán össze tudnék szerinte kéregetni, és ami azt illeti inkább csövesként élnék egy boldog életet mint a létminimumért a szenvedést, amiben a pillanatnyi szórakozás nyújt némi örömet, de boldog sosem leszel tőle. Ismered a titok című filmet? Mikor megnéztem elkezdtem figyelni az életem, gondolataim, érzéseim, és az az igazság, hogy működik, nem pont úgy mint ahogy a filmben van, de nagy vonalakban igen. Nézd meg és töprengj, ha eddig nem láttad volna.
2014. márc. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Segítenék nagyon szívesen amiben tudnék lehetőségeimhez mérten, igazából írj nyugodtan, hátha bármi apróságban tudok segíteni.

OKJ-s képzést amúgy nem lehet a környékeden végezni? Nekem például júniusban indul a képzésem, van ilyen államilag finanszírozott program, állják a képzési díjat és az utazást mellé még havonta jár nettó 50.000 is ilyen segélyszerűségként. Esetleg ez is egy megoldás, akkor addig is pénz is lesz igaz nem sok, de lesz mellé még szakmád is lesz még egy, amivel esetleg újabb munkahelyek nyílnának meg előtted.

Ha érdekel esetleg írj, erről az OKJ-s ról akkor leírom bővebben amit tudok.

2014. márc. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok ! Először is köszönöm a válaszokat

de lehet,hogy félre értettek nekem nem olyan segítség kell ,hogy "adjál valamit" hanem tanács ,tapasztalat örülök neki ,hogy ilyen jófejek vagytok 3-as váaszoló igen szívesen indulnék Okj-s tanfolyamon csak az a baj ,hogy nem könnyű bekerülni annyi jelenkező van meg nem mindíg indul mióta kiderült,hogy vége a munkahelynek azóta folyamatosan keresgélek de semmi ez a Szolnok megye nagyon halott munka téren ....... mégegyszer köszönök mindent

2014. márc. 25. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tálalj ki a munkaügyiben az ügyintéződnek! Ő az egyetlen, akit érdekelni fog, hogy élsz-e vagy halsz. Valószínűleg elküld az önkormányzathoz FHT-t (vagy nem tudom már mikor mi a neve) igényelni, esetleg javasolja, amit én is, hogy egy rendkívüli segélyt próbálj kérni, meg ha neki netán nem volna hasonló a mondatai közt, legyen a tieid közt, hogy a közmunka program is jelenthetne némi fékezőerőt a lecsúszásod folyamatában, míg nincs jobb.


Meg ha már koldulás is téma... Ugye otthon nem sokat voltál, alig ismernek, elvileg felmérheted, hogy hol van szükség a dolgos kézre, hagyhatsz nevet, elérhetőséget és "megjegyzést" (mit tudsz vállalni, ill. mire gondoltak, hogy később esetleg felvennének). Kilincselés, igen. És tudnod kell két mondatban előadni, hogy egyedül maradtál a nagyvilágban, még a munkahelyed is bedőlt, nem tudod, mi lesz. Így minimum egy kis időre kaphatsz valami nem is könnyű munkát, és közben találhatsz komolyabbat. Persze ha kicsike a település, akkor felejtsd el a cégeket, leginkább háznál lehetne vállalni nehezet.

2014. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem fogok koldulni se segélyért se semmiért akkor inkább megdöglenék kis telepüésen élek úgy hogy kilőve a cég

Tudjátok mit nem érdekel majd én bebizonyítom mindenkinek ,hogy képesvagyok rá elérem az összes álmomat célomat és soha senki nem fog megállítani bebizonyítom ,hogy képesvagyok rá kitartó leszek NEM ADOM FEL SOHA nem leszek egy utolsó senki és ha elértem amit akartam segítek azoknak akik olyan helyzetben vannak amilyenben én most szennyes retkes mocskos ez a világ és csak is kizárolag csak az emberek teszik azzá a hozzá állásukkkal az önzőségükkel az irígységükkel mindenki élhetne jól senkinek se kéne nyomorognia önhibáján kívül de ez az emberi faj..... köszönet minden válaszadónak legjobbakat mindenkinek ..!

2014. márc. 25. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!