Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 100 millió forint manapság...

100 millió forint manapság mire elég? Mit lehet ennyi pénzből csinálni?

Figyelt kérdés
Elsőnek soknak hangzik, de ha belegondol az ember, venne pár dolgot, és el is ment.Elég ennyi pénz valakinek az élete végéig is?

#mire elég a pénz
2014. ápr. 1. 10:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Átlag 40 évet dolgozol havi 120e nettóért az 58millió Ft kereset. Valaki ennyiből éli az életét.


Persze kérdés az, hogy milyen életszínvonalon szeretnél élni.


100 millióból simán kijön egy lakás, jó autó, vállalkozás + tartalék.

2014. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Aki agyilag gyenge hozzá, az elszórja egy pilla alatt. Más meg aki megállja, az kivár kicsit, és szinte csak a kamatokból megvesz mindent amit akar, és még az unokái is luxusban nőnek majd fel. Tehát a válasz: 100M van akinek semmire nem elég, van akinek meg mindenre.
2014. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
ezen én is gondolkoztam, hogy mit kéne vele tenni, ha ennyit örökölnék
2014. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

amúgy a kamattal nem sokra megyek, jó esetben adnak évi 4%-ot


akkor kapok durván havi 330ezret, ez tök jól hangzik, de még mindig ott tartok, hogy van 100 millióm, amit nem merek elkölteni, mert jajj, a kamat milyen jól jön, ülök a pénzemen


ha meg nagyobb hasznot akarok, kockázatos a befektetés, nagy beruházáshoz meg kevés :S


ha valakinek van jó ötlete, ne tartsa vissza

2014. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Akkor elég ha ügyesen fekteti be. Ha bankba teszi, akkor évi 1 millió a kamata, abból is meg lehet nagyon szerényen élni, ha mellette van kevés munkája is az embernek. De biztosan lehet úgy forgatni, hogy jól jöjjön ki belőle valaki. Pl. ingatlanokat vesz jó helyen és kiadja.
2014. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%
Ha lenne 100 millió forintom, akkor vennék belőle egy tanyát/házat valahol és hozzá annyi földet, amiből meg tudok élni. A maradékból vennék lakásokat a fővárosban olyan környékeken, ahol ki tudom őket adni. Azért hagynék valamennyi tartalékot nyilván, de igyekeznék minél hasznosabban elkölteni a legnagyobb részét, mert nem érdemes a bankban csücsülni rajta.
2014. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Ha lenne 100 millió forintom, akkor vennék belőle egy tanyát/házat valahol és hozzá annyi földet, amiből meg tudok élni. A maradékból vennék lakásokat a fővárosban olyan környékeken, ahol ki tudom őket adni. Azért hagynék valamennyi tartalékot nyilván, de igyekeznék minél hasznosabban elkölteni a legnagyobb részét, mert nem érdemes a bankban csücsülni rajta."

Az a baj hogy amit írtál, ennyi pénzből nem megvalósítható.Írod, hogy vennél egy tanyát, az jobb esetben 10 millióból megáll, és ha szerencséd van, akkor nem kell felújításra költened.de akkor csak egy tanyád lesz szó szerint nem egy olyan tanya, amit manapság újgazdagék vesznek vidéken, hogy érezzék a friss levegőt.Szóval földet is akarsz venni.Aranykorona/hektár függyvényében vehetsz jóféle vagy egész rossz fajta földet is, de majdnem mind 1 millió/hektár árban van, és ahhoz hogy te megélj abból, legalább 50 hektár kell, ami 50 millió.

na most ha ezt kiadod bérbe kapsz érte, földbérleti pénzt, de az a létminimum szintre is épp hogy elég lesz ekkora földnél, mert a tisztességes megélhetéshez, ha nincs más bevételi forrásod, 100-200 hektár kell alaphangon.

Szóval ha nem akarod bérbe kiadni, akkor kell venned gépeket amivel megműveled, de az a maradék 40 millióból épp hogy kifutná.

és akkor azt nem is írtam, hogy ahhoz hogy elkezd a földművelést, legalább egy évi tőke kell, amit visszaforgatsz a földbe, mert az csak egy év múlva lesz realizálható haszon, addig a földben pihen.

És akkor el is tapsoltad a 100 milliót, úgy hogy szinte semmit sem csináltál még, és egy évet várhatsz a pénzedre.

de a legfontosabbat kihagytam, amit sokan elfelejtenek ha kalibrálni és számolgatni akarnak ilyen pénzzel, hogy adózni is kell ám!!!

szóval te veszel tanyát, földet gépeket, azután számolj egy 10 millió adóra, hozzávetőlegesen, szóval, ezt is abból a pénzből kellene kifizetni, így csak 90 milliót tudnál elkölteni, mert az adót is gondolom ebből fizetnéd.

ezért is írtam, hogy ez a pénz már manapság nem elég arra, hogy az ember jól éljen!

2014. ápr. 1. 10:53
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

100 millából én első körben vennék egy szolid de szép családi házat kb 25 milláért. Egy új autót kb 5 milláért. A 70-ből vennék kb 5 lakást és kifizetném az ingatlanadót. Kb erre lenne elég a pénz.

Az 5 lakás hozna nekem havi kb 350.000 Ft-ot, valamint mivel lent vannak az ingatlan árak idővel emelkedne az értékük.

Mellette ugyanúgy dolgoznék tovább. Ez a pénz nem elég ahhoz, hogy az ember a kamatokból éldegéljen, viszont az ingatlanokból befolyt pénz - adó elég a lakás és a kocsi fenntartására. Így amit keresnék az csak az ételre és a luxusra menne, valamint ami nem kell azt félre lehetne tenni.

2014. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Elismerem, hogy eléggé félreérthetően fogalmaztam a megélhetéssel. Igazából arra gondoltam, hogy magamat és a családomat ellássam belőle étellel a lehető legjobban, ahhoz viszont max. 10 hektárnál több nem kell és ahhoz még gépesítés sem kell, hiszen állatokat is szeretnék tartani akkor már lovam is lenne és lóval is tökéletesen meg lehetne művelni azt a pár hektárt, amin tényleges növénytermesztés folyna.
2014. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én Keszthelyen vennék 11 lakást egyben,laknék 10-et kiadnék albérletbe,az havi 400000 ezret hozna,az éves szinten 4,8millió, 10 év alatt 48 millió 21 év alatt meg már 100 millió! Akkor magdupláztam a pénzt és még mindig ott vannak a lakások!A mostani házamat meg eladnám és vennék egy használt Porsche terepjárót 10 millióig!
2014. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!