Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes kipróbálnom pszichoakt...

Érdemes kipróbálnom pszichoaktív anyagokat, hogy empatiám fejlödjön?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok bánni az emberekkel, mivel az életem jelentős részét számitógép előtt meg könyvek felett töltöttem. Családom is elég furcsa viselkedésű, szüleimnek sem nagyon vannak baráti kapcsolatai.


Igy most itt vagyok 25 évesen, mérnöki diplomával, de nem tudok elhelyezkedni már több, mint egy éve. Budapesten. Lett bár rendes állásom, protekcióval, de probaidő vége előtt kirugtak, mert nem birták elviselni a jelenlétemet a dolgozók. Ráadásul olyan dolgozók, akikkel csak egy irodában voltam, de a munkájukhoz semmi közöm nem volt.


És nagyon el vagyok keseredve ,mert nem veszem észre magamon, hogy megbántok embereket. Teljesen érzéketlen vagyok ezen a téren. És már az általános intelligenciám is hanyatlik, tehát megindultam a lejtőn rendesen.


Jó ötlet lenne pszichoaktív anyagokat megprobálnom, hogy hátha akkor megtapasztalnám milyen empatikusnak lenni az emberekkel?


Egyébként sokat jártam emberek közé, volt olyan időszakom, hogy rengeteget jártam le csajozni. Vagy most elkezdi majd nekem magyarázni valaki, hogy idegen csajokhoz, társaságokhoz odamenés nem fejleszti a szociális képességeket? Mondjuk lehet igaza van, mert van sok jólnevelt és kedves srác, aki mindenkivel nagyon jó fej, de csajok mégse tudnak rá férfiként tekinteni.


Én bár szociopata vagyok, mégis voltak barátnőim meg kalandjaim is. Mert gátlástalanul élek a lehetöségekkel.


De ettől még ugyanolyan furcsa és taszitó személyiség vagyok, amit két mondat után leszürnek egy állásinterjún. Mert ott az számit, hogy jó fej legyél.


De én meg erre képtelen vagyok. Ha beszélgetek emberekkel, elkerülhetetlen, hogy ufóként nézzenek rám. Mert minden mondanivalóm "furcsa". Ha meg érdeklődöm az emberek iránt, az megint csak furcsán sül el, mert furcsákat kérdezek. Nagyon nehéz.


Ez olyan, mintha az átlag embereket szopatnának azzal, hogy addig nem lesz állásuk, mig nem fejlesztik a matematikai tudásukat mondjuk egyetemi szintig. Ez az elvárás szerintem jelentős számú embert sodorna az öngyilkosságig.


Persze én csak azt kapom, hogy változzak meg. Ha nem érted, hogy milyen nagy feladat ez nekem, akkor olvasd vissza az előző bekezdést. És gondolkozz el a mondanivalóján.


Orvos felirhat füvet vagy gombát Magyarországon? Vagy egyáltalán mit várjak, ha megprobálom ezt a dolgot? Egy időben annyira padlón voltam, hogy meglátogattam a pszichiátriai rendelést, és irtak fel gyógyszert, de egy hét után majdnem feldobtam a talpam a mellékhatások miatt. Akkor mi értelme van az egésznek, ha többet árt, mint használ? (ja, gondolom valakinek üzlet, hogy eladhatja)


2014. ápr. 22. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem írhat fel ilyesmit. Egyébként sem használna.

Ha helyes az öndiagnózisod (általában nem az), akkor pszichológus. Ha tévedsz, akkor is, mert nem érzed jól magad, és változtatni akarsz. Drogoktól csak hülyébb leszel.

2014. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
pszichologushoz is jártam az egyetemen, másfél évig, heti 1 alkalmat, de nem nagyon sehigett. Ingyenes volt, gondolom ez sejteti a szinvonalát... Pszichiáter nárcisztikus jellemvonásokat állapitott meg meg depressziós epizódokat.
2014. ápr. 22. 17:14
 3/14 moonlightsentinel ***** válasza:

A pszichiátriai gyógyszerek normális, hogy taccsra vágnak az első hónapban... igazából ezek arra szolgálnak, hogy "megnyissák" úgymond az agyad, és így hatékonyabb pszichoterápiás kezelést lehessen folytatni, pont ezért együtt érdemes alkalmazni a gyógyszeres + terápiás (beszélgetős) kezelést, a kettőnek külön nincs értelme. (Vagyis van, akinek elég a beszélgetés, de keményebb helyzetekben kell egy kis gyógyszeres támogatás.)

Viszont időleges rossz csak, azon viszont muszáj átmenni, egy pszichiátriai gyógyulási folyamat során teljesen természetes, hogy vannak mélypontok, amikor a beteg még rosszabbul van, mint előtte, de igazából ez kell is, fájdalommentesen és belefektetett energia nélkül nem lehet meggyógyulni.

Félbehagyni meg nincs értelme, mert az olyan, mintha semmit sem csináltál volna, egy terápiás kezelésben minél tovább jársz, annál értékesebb, az elején csak előkészítés van, nem érdemi munka.

Szóval szerintem ugorj neki még egyszer...

2014. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hármas jól mondja. Ha tényleg akkora gáz van, ahogy írtad, csak segíthet. Más kérdés, hogy drága.
2014. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

munkanélküli vagyok már több, mint egy éve. Vagyis ahogy irtam, a télen pl dolgoztam, de azt is protekcióval. Most abból a pénzből tengődöm, amit az ott kapott bérből félretettem. De ez már csak 2-3 honapra elég.


Depressziós vagyok évek óta. Talán összesen egy fél év volt, amikor "normális" életem volt. Akkor csak éjjel nappal tanultam egy kis nyirkos albérletben, hétvégente meg 1 napot az akkori csajomnál voltam. És még igy is csak közepes tanulmányi eredményeket voltam képes elérni. Ez volt kb 3-4 éve.


Ugyhogy már böven tul vagyok a 24. órán ilyen téren. 25 éves leszek holnap. 0 élettapasztalattal, 0 munkatapasztalattal. És akkor még álljak neki pszichiátriai kezelésnek, hogy a végén kb annyit érjek mint egy normális átlagos ember érettségivel. Mert a diplomám értéke egyre inkább közelit a wc papiréhoz, mivel felejtek és butulok.

2014. ápr. 22. 19:40
 6/14 anonim ***** válasza:

A pszichoaktív anyagokkal nem fog fejlődni az empátiád.

Az idegrendszerre ható anyagokkal elérheted ugyan, hogy kikerülj a berögzült, beidegződött, megszokott, reagálások keretei közül.De csak annyi időre, amíg annak bizonyos allkaloidái a szervezetedben vannak.Én nem tanácsolom, hogy gombákkal kísérletezz.Lehet vannak tapasztalatok bizonyos hatásaival kapcsolatban, de maga az ember nem változik, az agy ugyanannyi beidegződéssel marad a helyén

Kémiai változások önmaguktól is megtörténnek az emberben.A rugalmasság lehet javul egy joint után, de az nem a te rugalmasságod lesz.

Arról nem is beszélve milyen következményei leheetnek ezzel foglalkozni Magyarországon.

Tehát szerintem ezt felejtsd el.Az ember biológiai, energetikai működésének a megértése és az ezzel kapcsolatos lehetőségek használata a kulcs.

A kihívás az, hogy megtaláld a módját annak mint emberi lény hogyan válj tudatossá önmagadra és a körülötted lévőkre.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy gombákkal kísérletezz.Szabadulj meg a beidegződéseidtől, azoktól a gondolatoltól, jellemzőktől amelyeket magadra aggattál, azoktól a gondolatoktól is amelyekkel mások azonosítottak be téged és a jelenben fogsz tudni reagálni.Már nem a megszokott módon..

2014. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
én azt olvastam wikipedia-n, hogy pl az LSD miatt bekövetkezhet maradandó személyiségváltozás.
2014. ápr. 22. 20:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Nehogy beszedd a szarokat, amiket a pszichiáter felír! Ő azért írja fel, hogy függővé tegyen téged, hogy minél több pénzt kapjon az általa felírt "gyógy"szerek után a gyógyszergyáraktól.


Egy példa: ha megfájdul a fogad és a fogorvos azt mondja, hogy "uram, nem tudom mi a probléma, de nincs is kedvem megkeresni, viszont itt egy fájdalomcsillapító, ami 8 órán át hat, szedje be napi háromszor, aztán egyszer majd e,múlik az a fránya fogfájás magától is, de ha mégsem, hát sebaj! Majd írok még erősebb fájdalomcsillapítót! És ne ijedjen meg, ha eleinte belassul, meg álmos lesz, meg öngyilkossági gondolatai lesznek, mert ez normális mellékhatás..." Akkor szerinted az az orvos normális és jót akar neked? Mert pontosan ezt csinálják a pszichiáterek...


annyit kell csak tenned, hogy nem közösködsz a munkatársaiddal, legyél udvarias, de ennyi, oda nem barátkozni meg empatikusságot bizonygatni járnak be úgysem. Az állásinterjún sem csak a kedves, megadó emberek jutnak át, mert nem belőlük lesznek a vezetők... szóval hagyd a hülyeségeidet, próbálkozz tovább, előbb-utóbb fel fognak venni valahová, senkinek nem sikerült első nekifutásra, de emiatt nem kell elkönyvelni, hogy te aztán menthetetlen vagy. Milllió morcos, hűvös eladó, postás, hivatalnok, ügyintéző, akármicsoda van, nem vagy annyira különböző, ahogyan azt te gondolod magadról.

2014. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Több, mint 100 helyre jelentkeztem, voltam vagy 20 interjún alsó hangon. Ezt mind olyan 9 hónap alatt. Utána fel is adtam.
2014. ápr. 22. 20:39
 10/14 A kérdező kommentje:
meg mondom még egyszer: én abszolut még csak elképzelni sem tudom hogyan kell "normálisan" emberien viselkedni.
2014. ápr. 22. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!