Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi a különbség a...

Szerintetek mi a különbség a "csak tetszik" és a "szerelem" között?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek fontos lenne!Megköszönném nagyon! :*

#különbség #szerelem #csak tetszik
2014. máj. 1. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
A csak tetszik az messze van a szerelemtől.
2014. máj. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan mire gondoltal, de ha pl. nekem lanykent csak tetszik valaki, akkor szimplan tetszik (persze belefer ebbe a szexualis vonzalom is, ha epp annyira nagyon tetszik;-)), de a szerelem az egyszeruen mindent visz. Akkor nemcsak tetszik az illeto es vonzodom iranta, hanem lelkileg/testileg caak ot kivanom, vele tudok azonosulni, blablabla :-) (es olyankor jo ideig nem is szokott mas még kicsit se tetszeni nagyon sarkitva, szerelem eseten mas nem tetszik...).

Na de kapsz majd jobb valaszokat is;-))

2014. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Második válaszoló köszii ez is valami! :)

És SZERINTETEK hogy viselkedik veled az akinek "csak tetszel" vagy "szerelmes beléd" ????

2014. máj. 1. 21:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. csak tetszik - virágos réten, napsütésben, nevetgélve sétálni

2. szerelem: villámcsapás, lesújt és kész tőle az ember

1 átmehet 2-be, 2 nem mehet át 1-be, hogy "csak tetszik"

Shakespeare drámákban így sújt le a villám a kezdődő szerelemnél.

2014. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A különbség: Ha valaki tetszik, az nem fáj, hogyha nincs veled, és nem hiányzik. Max fantáziálgatsz vele... És ennyi. Ha valakibe szerelmes vagy, az többet jelent néha, mint a családod, mint a barátaid, megtennél érte bármit, és elhagysz érte bárkit. Úgy érzed, vele kell lenned, különben belehalsz. Én már csak tudom, két éve vagyok viszonzatlanul szerelmes.. És borzasztóan tud fájni, bár ezt sosem gondoltam volna, hogy ilyen. Valaki betegesen szerelmes, olyannyira, hogy tönkreteszi magát miatta. Pl. Én a kezdődő bulimiámmal...

Ha valakinek tetszel, és ki akarja mutatni: Szemezget veled, esetleg elhív valahova, talán randira, de érzed rajta, hogyha nemet mondasz,menem hatja meg, csak elvesztett egy "alanyt".

Ha valakinek tetszel, és nem akarja mutatni: Akkor nem mutatja. Nem esik nehezére, hiszen nem vagy neki olyan fontos.

Ha valaki szerelmes beléd, és ki akarja mutatni: Többet törődik veled, mint másokkal, érdeklődik, ha baj van, hozzád siet, felhív sokszor, esetleg kiélvezi, ha tapizhat. Pl: ölelés, kézfogás, ha mondjuk segít pakolni, ilyenek.

Ha szerelmes beléd, és nem akarja kimutatni: Már-már betegesen próbál kerülni, ami miatt bunkónak tűnhet, és ettől félve kedveskedik egy kicsit, majd újra kerülni kezd, de az első szavadra ugrik.

2014. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

csak tetszik az külsőre vonatkozik

tetszik amit látsz, de nem ismered, nem próbáltad, nem tudod milyen (aklár egy ember, akár valami sport, akármi)


a szereted, meg már ismered és az énje a vele eltöltött idő is bejön és szívesen megismételnéd

2014. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton az emberben él egy ideál, és ha ez az ideál minden szinten megvalósul a külső valóságban akkor érzed a szerelmet, mert akkor harmonizál a két világ, a belső és külső. Ha csak tetszik akkor csak az egyik rész valósul meg, általában a fizikai. Test, és lélek szinten képes az ember azonosulni, és akkor valósul meg a szellemi ráhangolódás is, ami maga a szerelem.

Ugye aztán ott szoktak gondok lenni, hogy ámbátor létrejön a szerelem de az ember az egójában tudatos ezért az abba már jól bevésett mintákhoz ragaszkodik, és amint egyre több dolog derül ki a másikról egyre jobban halványul a szerelem, mert a két valóság eltávolodik egymástól, és a diszharmónia ismét beáll. Persze aztán sok esetben a szerelem átröpít az akadályokon, és képes a változásokat beépíteni az ideáljába.

A puszta fizikai vonzódás ugye az ember állatias ösztönlény mivoltából ered, a vágy amit kevernek a szerelemmel sokan. Ami nem véletlen mert eléggé elvan hülyítve az ember. A lelki szintű vonzódásból lesznek a barátságok. Ugye tudvalevő, hogy lelki szinten a hasonlók vonzzák egymást, nem úgy mint fizikai szinten ahol férfi a nőt, jó esetben. :]

2014. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezek tényleg hasznosak számomra:)

És le tudnátok írni hogy szerintetek mi a VISELKEDÉS különbség e kettő között?? :)

2014. máj. 1. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Tyű hát az necces, mert ravasz az ember. A szerelmes ember ha úgy igazán az akkor kitartóbb talán. Áhítat ül az arcán, boldogság amikor néz, nem mint a vágyakozó akinek hát valami más van az arcára írva. Majd kitapasztalod. :D
2014. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A tetszik azért több annál, hogy külsőre bejön az illető. Ha én azt mondom, hogy tetszik valaki, az már vonzalom. Ha elkezd tetszeni valaki, akkor az elég valószínű, hogy továbbfejlődik oda, hogy azon kapom magam, hogy szerelmes vagyok. Ezt nőként mondom, a férfiaknál ez másképp működhet. Ha én meglátok egy jó külsejű pasit, az még nem biztos, hogy elindít bennem bármit is, max. megállapítom, hogy jól néz ki, és kész. A tetszés ennél összetettebb, abban már benne van, hogy tetszik a humora, tetszik a gondolkozása, szeretek vele lenni..stb. Szóval összességében azt tudom mondani, hogy a tetszés a szerelem kapuja.
2014. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!