Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy azért lettem...

Lehetséges, hogy azért lettem zárkózott, mert nem jártam óvodába?

Figyelt kérdés

Sokkal több időre van szükségem ahhoz, hogy megnyíljak az embereknek. Emiatt kevés közeli barátot mondhatok magaménak. Nehezen szocializálódok.

Szerintetek lehet összefüggés? Mondják, hogy már akkor kezd kialakulni a jellem. Van valaki hasonló helyzetben, vagy ismer valaki ilyen embert?


2014. máj. 3. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én is ilyen vagyok. Na meg alapból burokban nevelkedtem, sose vittek sehova a szüleim. De idővel nagyon sokat javult a helyzet.
2014. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül az az oka ennek, hogy nem jártál óvodába; én ismerek hasonló jellemű, problémájú embereket, akik jártak is óvodába, az viszont tény, hogy az óvodában tanulja meg a gyerek a közösségi lét alapjait, ott szocializálódik, viszont ugyan ezeket a készségeket megszerezheti az iskolai közösségben is, csak ott már hátránnyal indul a többiekhez képest, ami szerintem okozhatja azt, hogy befelé forduló lesz valaki, de mint már mondtam az egyik nem következik minden esetben a másikból.
2014. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem lehet. Én a kisfiammal kapcsolatban az ellenkezőjéről tudok beszámolni: korán lett bölcsis is, és borzasztóan nyitott és kiegyensúlyozott személyiség- most három és fél éves.De lehet, hogy amúgy is a személyiségedből fakadt volna...
2014. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

Én pl jártam óvodába, de nagyon nehezen ismerkedem.

2014. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy milyen az alapszemélyiséged.

A befelé forduló, introvertált emberek alapból nehezebben ismerkednek, mint extrovertált társaik.

Én befelé forduló vagyok és ugyanabban a cipőben járok, mint Te. Jártam ugyan óvodába, de csak egy évet, a nagycsoportban csatlakoztam a kortársaimhoz. Nem sikerült beilleszkednem a csoportba, mindig kívülállónak éreztem magam, nem sikerült igazi baráti kapcsolatokat sem kialakítanom, mert úgy éreztem, hogy én nem tartozom a (jól összeszokott) csoportba. Sajnos az iskolás évek alatt sem igazán sikerült ezen változtatnom.

Úgyhogy én azt gondolom, hogy akár extrovertáltak, akár introvertáltak vagyunk, a szocializáció szempontjából mindenképpen hátránynak számít a kimaradt óvodai idő. De egy introvertáltnak sokkal nehezebb később leküzdenie az ebből fakadó hátrányokat. Nekem ez a tapasztalatom.

36 éves vagyok.

2014. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!