Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire okosak a...

Szerintetek mennyire okosak a magyar fiatalok?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy rengeteg felmérés mutatja azt,hogy a magyar diákság,fiatalság jóval okosabb,mint például egy amerikai.Maga a magyar érettségi szintje is meghaladja sok másik országét,körülbelül a japánnal vetekszik. De mennyire igaz ez,hogy okosak a fiatalok Mo.-n? Ha például egy VV-s fiatalra gondolok,vagy egy kőbunkó bukott antitálentumra,akkor ez elgondolkoztat...

2014. máj. 3. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Japánnal vetekszik? :DD

Ez egy igen jó poén volt ma estére.

2014. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én inkább azt mondanám, hogy a mai magyar fiatalság (de a világon minden fiatalság) egyre inkább butul, és nem okosodik. Szándékos butítás van, és sokan alkalmasak is arra, hogy elbutítsák. (lásd: való világ, és hasonló pocsék műsorok imádata)

Hál istenek van egy kis tömeg fiatalság (szintén a világon mindenütt) akiket nem könnyű hülyére venni, és okosak maradnak. De egyre kevesebben.

2014. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az érettségi mióta fedi az okosságot? lehet meg tudod tanulni hibátlanra, de attól még az élethez hülye lehetsz.
2014. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Néhány tévéműsor alapján egy az egyben elítélni egy egész generációt jó nagy ostobaság. Akik a VV-ben vannak is javarészt csak megjátszák a hülyét mert ezt várják el tőlük, ezért szerepeltetik őket. Csak ők elég gátlástalanok ahoz, hogy egy egész ország előtt bevállalják ezt. És elárulom, hogy a közhiedelemmel ellentétben akik nézik azoknak sem kezd el szétroncsolódni az agya tőle, max. akik befolyásolhatóbbak azok utánozzák őket de ez nem függ össze az ésszel. "Antitálentumok" pedig mindig is voltak mindenhol, itthon főleg szak- és kisegítő iskolákban gyűjtik őket. Biztos vannak adatok, grafikonok arról, hogy a különböző féle iskolákba hány gyerek jár, ott meg tudod nézni kb. mennyi az okos gyerek. És hangsúlyozom: a viselkedés nem arányos az ésszel, maximum a jólneveltséggel.
2014. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá,hogy mi alapján mérik ezeket, pont ezért kérdeztem. Utána olvastam, és leírtam amit találtam: a magyar érettségi nehézsége olyasmi, mint a japáné. Ettől még nem mondom,hogy mi okosabbak lennénk tőlük,vagy fordítva,vagy ,hogy egyáltalán ez jó mérési alap-e. A VV-t pedig csak azért írtam bele, mert épp az jutott eszembe,amit az egyik válaszoló írt,hogy mennyire butító tud lenni sok műsor,ami csak ami csak újra ellentmondásos a kijelentett ténnyel. ("a magyar diákok nagyon okosak")
2014. máj. 4. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy amit megtanítanak azt jó részük megtanulja, tehát nem buták, viszont a józan ész, a gondolkodás képessége és a kreativitás hiányzik belőlük, mert a társadalom és az oktatási rendszer kiirtotta belőlük. Egy példa:

[link]

2014. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Szóval szerinted az a gyerek aki valóvilágot, éjjel-nappal budapestet stb. műsorokat néz az majd elfelejt írni, olvasni, számolni, gondolkodni? Azt nem mondom, hogy nincs rossz hatásuk de az nagy túlzás, hogy komplett hülyék lesznek tőle.
2014. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább okoskodókat látok, mint okosokat...
2014. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7.nek: Nem mondtam,hogy aki azt nézi komplett hülye lesz. Inkább arra gondoltam,hogy évről évre indul az a műsor, tele fiatalokkal,akiket úgy választanak ki a több ezerből. Na most akkor van több ezer magát lejáratni kívánó buta évről évre? De hagyjuk ezt a példát, a lényeg,hogy egyöntetűen nem annyira vagyunk okosak,mint ahogy azt hiszik,mondják. A kompetenciafelmérések is ezt igazolják.Sajnos :(
2014. máj. 4. 21:25
 10/10 orsolyamaroon ***** válasza:

nagyon ferdének tűnik ez a felmérés.......kifejezetten magyarkodó, az indexen, meg a hírtv szoktak ilyen marhaságok lenni.

Ne aggódj, a japánok okosabbak.

Pont az ellentettje a jellemző, Magyarországon nagyon buták a fiatalok nagy része (is).

A kultúra egy japánnak meg már a vérében van,semmi esetre nem összehasonlítható egy magyarral.

2014. máj. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!