Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatal lányként lehetne...

Fiatal lányként lehetne belőlem magánnyomozó?

Figyelt kérdés

A saját életemben nagyon szeretek kutakodni, nyomozni az emberek után, és azr vettem észre, hogy van is tehetségem hozzá, apró információkból össze tudom rakni a képet.

Érdekel ez az irány, utánaolvastam, és OKJ-s képzésen lehet ezzel kapcsolatban tudást szerezni, de sok volt rendőr lesz magánnyomozó, így nagy hátránnyal indulnék, mivel egyrészt lány vagyok, másrészt fiatal, tapasztalatlan, harmadrészt kapcsolataim sincsenek a rendőrséggel. Mégis nagyon szeretném megpróbálni, szerintetek? :/


2014. máj. 4. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Bele se kezdj. Halott ügy.
2014. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Attól még, hogy tehetséged van a szarkeveréshez, nem lesz belőled magánnyomozó. Az azért nem ebből áll.

Mitől érzed magad olyan tehetségesnek? Mert kiderítetted, hogy a pasidnak van egy másik facebook profilja? Vagy megtaláltad a barátnőid fényképét napiszaron?

Menj fodrásznak, ott is hallasz elég pletykát és szart keverni is lesz lehetőséged! :)

Ja, és mielőtt azt hinnéd, nem azért nem menne, mert fiatal lány vagy... :) Én is úgy kezdtem.

2014. máj. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért attól még, hogy nem vagy teljesen szőke, ne legyél annyira odáig magadtól. Az nem tehetség, ami neked van. Csak képes vagy egy bizonyos szinten logikusan gondolkodni, erre azért a legtöbb emberi lény képes.
2014. máj. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tubifex ***** válasza:
37%

jól mondod, a magánnyomozók többsége nyugdíjazott nyomozó.

de fontos az is, hogy ne legyen a megjelenésed feltűnő.

ez hivatás és nem szakma. itt nem csak megcsalásos esetekről van szó, hanem komolyabbakról. gyakran kockázatos a dolog, ha fontos információhoz kell hozzá jutni. ez inkább a kemény férfiak területe. szerintem nem nőnek való.

nőként max megcsalásos ügyekkel, illetve eltűnt személyek keresésével bízhatnak meg

2014. máj. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Az egy dolog, hogy te tehetségesnek tartod-e magad, az meg egy másik, hogy valóban az vagy-e.

De én azt mondom, hogy vágj bele, valósítsd meg önmagad, ha tényleg erre vágysz.

2014. máj. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vree ***** válasza:

Üdv Nancy Drew! :D


Mindenki annak tanul aminek akar...Ha ez az álmod, rajta.


De komolyan venném amit 4es mondott - akkor vágj csak bele, ha nem szégyelsz "mocskos"/testi épségre veszélyes dolgokal foglalkozni (ahogy nyilván ne menjen állatorvosnak mondjuk, akit kikészít, hogy állatokat kell elaltatni, meg vérrel/belekkel dolgozni).

A nem (f/n) szerintem kevésbé releváns, nők nőkhöz lehet nagyobb bizalommal fordulhatnak...Az már annál inkább, hogy mivel teljesítménybérezésben vagy mint magándetektív, a piac se nagy, ha rendszeres fix fizetésre vágysz nem biztos hogy ez a jó ötlet.


Mondjuk nem tudom - OKJ? 2 év tanulás után még messze állsz tőle hogy végezni is tudd a szakmát...Inkább próbálj e-mailt írni valamelyik nyomozó irodának, érdeklődd meg, hogy náluk mi az általános elvárt előélet/ismeret/tapasztalat. Ebből már kaphatsz egy pályaképet, aztán eldöntheted, hogy végig akarod -e azt csinálni vagy nem.

2014. máj. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Bele lehet vágni, csak építs hasznos kapcsolatokat és szerezz referenciaként is használható tapasztalatot, ezek hiánya a fő probléma szerintem. És valóban, egy nyugalmazott rendőrt valószínűbb, hogy felbérelnek, ezzel számolni kell.
2014. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olvass sok-sok Agatha Christie-krimit. Ha csak egy kis hasonlóságot is érzel magad és AC Miss Marple figurája között, akkor mehetsz. :)
2014. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan szakma, mint a többi. Elszegődsz padawannak valamelyik jóhírűhöz kedvezményesen, és eltöltesz nála egy regénybe illő évtizedet. Sok szerencsét!
2014. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Figyelj, kezdésnek ajánlom a SeeMTA szerverét. Ott van hely az NNI-be, és tapasztalatot is szerezhetsz.
2015. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!