Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz mindenki pénzmániás...

Miért lesz mindenki pénzmániás ahogy idősödik, felnő? Minden ismerősöm akit régen ismertem, csak a pénzről beszél már!

Figyelt kérdés

Igen tudom hog kell az élethez, meg boldogsággal nem lakik jól az ember, de miért lesz mindenki egy pénzhajhászolós megszállott ember?

Akiket ismertem régen még eltartották a szüleik, nem nagyon dumáltak a munkáról, a pénzről a "minden olyan ki***ott drága!"


És minden ismerősöm ahogy elkezdett melózni másról sem hallom beszélni, mint hogy "jajj, kell egy jobb munkahely! kevés a fizetés, nem tudok menni drága!"

Régen ők mindig benne voltak abban, hogy szabadidejükben elmenjünk valahova. Most mást sem hallok,, mint a "mennyi a belépő? Az drága nem megyek!"


Folyton hívom őket bárhova nem tudnak jönni dolgoznak, meg mindig a pénzt számolják.

Én se vagyok ingyen élő, én is dolgozok sokat, de én nem a pénzről, a munkáról a kollégákról beszélek és panaszkodok mindenkinek arról, hogy "milyen ki***ott drága a mozi, a kenyér, és a bkv!"


Az természetes, hogy mindenki a pénzről papol, a pénz megszállottja ha már nem a suliban lóg?

Velem van a baj, hogy nekem nem minden 2. szó ami elhagyja a számat a "pénz"?

22/f



2014. máj. 14. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem keresnek jól, bedőlt a biznisz, adósok, ezazamaz?
2014. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Miért miről beszéljenek? Időjárásról, való világról, barátok köztről, édes életről, hal a tortánról, berki krisztiánról, atomfizikáról, php programozásról????
2014. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert megőrültek. Mert ez a civilizáció így hat az emberekre. Ez a civilizációs karakter. Igen, veled van a baj, hogy megmaradt a személyiséged és nem váltál pénzkereső robottá.
2014. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj lehet neked jól megy vagy kicsi az igény szinted.Te nem voltál szegény,én voltam régebben,ne tudd meg milyen érzés amikor egyik másik haverod veszi a Bömösöket dugja a fullosabbnál fullosabb nőket,sokkal kigyúrtabbak nálad mert van pénze mindenféle cuccra.Ruháik fullosak,dőzsölnek.

Mostmár én is így élek és igen minden szavam a pénz,én szerelmes vagyok a pénzbe mert költséges az élet ha jól akarod megélni.

Nekem csak a kajám 60ezer forint plusz a kiegek,kondibérlet.


Én voltam szegény ne akard átélni,setét szabócsból jöttem,a szegénységnél talán csak a kínvallatás rosszabb vagy ha rákos vagy. :O


Ez van,ha pénzed van akkor mindened van,ha nincs akkor vegyél egy ásót :(

Sajnos ez van.

2014. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi hülyeség van itt. Én éppen a szegénység miatt tanultam meg, hogy nem a pénz jelenti az életet. Szegénységből jöttem én is, ma már kicsit jobban megtehetem, de nemigazán élek vissza vele. Megfelel az olcsóbb minőség és kevesebb mennyiség, mert engem ez nem tesz boldoggá. Vannak szeretteim, akiket tényleg igazán szeretek, és sok hobbim, ami pénztől független. Szerencsére a környezetem is így gondolkodik. Igaz, még nem vagyok felnőtt, de pályaválasztás előtt állok, és amíg sok tini jól kereső szakmát keres, én azt, amit igazán szeretnék csinálni. Nem minden felnőtt beszél a pénzről, csak aki elveszti az emberi lelkét
2017. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van azért, aki megmarad a fejében önmaga, és a pénzre is úgy tekint mint csereeszközre, aminek a valódi varázsa az univerzális volta, hogy nem kell az általad megtermelt javakat olyanra rásózni, akinek az van, ami neked kellene, hanem eladod, veszel az árán azt, amit akarsz, és jók vagyunk. Mellé praktikus értékmérő az ilyesfajta javak esetében. Nem biztos, hogy a terveiknek megfelelően keresnek az emberek. Talán nem akarják már késleltetni a terveiket tovább, mert az idő csak telik-telik. Ahogy a fűtésrendszered helyrerakását az elszökő hővel kell kezdened (nyílászárók, szigetelés), úgy érdemes önmagadba fektetésbe kezdeni is. Először megfogod ott, ahol elillanna másképp. Aki megtalálta azt, amiből megélne, miközben egyúttal kiteljesedik ő maga is benne, az nem kérdés, hogy lemond a legfőbb pénzégetőiről, főleg ha nem nagyon van mit a tejbe aprítani. Csak ez a módja a jó elkezdésnek, ha nem volt szerencsés a kezdőpozíciód.
2017. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont fordítva elfogadhatóbb a dolog, ha a fiatalokat érdekli jobban a pénz!

Az a baj, - és nem csak az itteni kommentekben!!! - hogy a "mennyit számít a pénz?" kérdést - sokan lealacsonyítják piti tömegemberek anyagiskodására(kinek van, és milyen a kocsija, el tudja-e vinni a csajt kajálni, stb...)


Persze, hogy kell a pénz! Nincs ingyen zsömle az ABC-ben, lassan a levegővételért is fizetni kell...


De mennyit számít a pénz? Azt gondolom értelmes, épkézláb embernek csak annyit, hogy normálisan meglegyen belőle. Értsd: meleg otthon, meleg étel, számlák kifizetve, normális ruhák, stb...


Efölött egy embert már sokkal magasabbszintű dolgok kell hogy érdekeljenek, - mondjuk az élet örömei, egészség, amennyire lehet nyugodt normális élet, boldogság, stb., - és nem a pénz!!!


Ha valaki túl anyagias, azt meg lehet érteni mondjuk úgy kb. 30 éves korig. - fiatal még... Ott még annyi az élet, hogy buli, ismerkedés, mozi, stb...


De ha valakinek még ettől idősebb korban, (mondjuk 45-50 évesen is) annyiról szól az élete, hogy hány okos TV van a szupermodern lakásában, meg mennyire drága ruhákba jár, - annak annyi öröme is legyen!!!! Ő akkor a mentális-szellemi-lelki fejlődéséban sajnos visszamaradott az összes pénzével együtt!!!

2023. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen, vagy fordítsuk meg, nézzük a megérkezés felől! Ha több, mint elegendő időd jut fejlődni, felfedezni, tapasztalni, mindemellett tudsz bőven minőségi időt tölteni a szeretteiddel, és persze osztozni velük a fejlődésen és a felfedezésen is hol jobban, hol kevésbé (hadd járja mindenki a külön útjait is), akkor azt mondom, jól állsz anyagilag. És végig időről beszéltem és emberhez méltó eltöltéséről. Nem említettem, de ebbe jó, ha fér szép adag henyélés is, leginkább időnként, mint nyaralás vagy hasonló, kikapcsolódás jellegű, sosem sietős dolog, alacsony tapasztalati értékkel, ténylegesen a rekreálódással a fókuszban. Innen még egyet hátralépve gyakorlatilag egyensúlyról és harmóniáról beszélünk vég nélkül, ahol csak ember a téma. Ismét hátrább lépegetve már művészi kiteljesedést, a mérhetetlen érintését, becsavarodottnak ható, mégis axiomatikus spirituális közhelyeket fogunk találni... És a jelenbe visszacsöppenve újból a következő feladat fogad. Csak így legalább van egy kiadós perspektíva az egész, alapjában véve hiábavaló sztori körül.
2023. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!