Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem negatív értelemben, de...

Nem negatív értelemben, de irigy vagyok a szomszédaimra. Hogy hasonlíthatnék rájuk?

Figyelt kérdés

Tudom mindenki legyen önmaga de ez más. Nem féltékeny vagyok inkább vágyakozó. A szomszédba költözött kb. fél éve egy fiatal pár. Egyetemisták, a szülők fizetik az albérletet. A lány orvosira jár, a fiú valami gazdasági szakon tanul. Az én szüleim sose mondták, hogy járjak egyetemre. Ők tipikusan azok az értelmiségi, sikeres, jómódú családba születettek, akikkel foglalkoznak a szüleik. Itt kellett rájönnöm, hogy semmim nincs, még művelt se vagyok. Ők ketten 6 nyelven beszélnek. A minap átszökött hozzájuk a cicám, beugrott az ablakon, és bebújt az ágyuk mögé. A lány kihajolt az ablakon és nevetve mondta, hogy maradhat, mert imádja az állatokat, max menjek át érte, mert az ő hangjára nem jön elő. Átmentem és bummm...Álomszép a lakás. Új designer bútorok, rend, tisztaság, jó illat, hatalmas plazma tv, hangfalakkal, laptop, menő szobabicikli stb. Meg is dicsértem. Rá kérdeztem, hogy a szüleik vették e, erre mondta, hogy nem, nem kényeztették őket a szülők, nyári munkával, fűnyírással, ilyenekkel gyűjtöttek mindenre, mert a szülők szerint így tanulják meg megbecsülni a pénzt. A lány meg bájos, közvetlen, megkínált üdítővel, és csinos, jól öltözött, szép a bőre, a haja minden! Tipikusan az a fajta aki jól néz ki, tudja is magáról, de nem bunkó e miatt. Olyan jó kedvem lett, ahogy beszélgettem vele. A fiú dettó: kisportolt test, jóképű, talpig úriember. Azóta meg vágyom a társaságukra. Olyan tökéletesek, sportolnak, szépek mindketten, szeretik egymást, jól öltözöttek, normális családjuk van, szelektíven gyűjtik a szemetet, múzeumba járnak. Én meg van 5 éve nem beszéltem apámmal.

Annyira elveszettnek, szerencsétlennek érzem magam, Úgy tanulnék én is, úgy sportolnék, olvasnék, de kevésnek érzem magam. Hazamegyek, kopott régi, bútorok, beázott plafon. Mit tegyek?



2014. máj. 23. 08:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Tanulni sosem késő és kevés sem vagy hozzá, ezt el kell felejteni.

A jobb életért tenni kell; vannak, akiknek könnyebb, mert támaszkodhatnak a szüleikre, de szerintem elég jó motiváció az, hogy azért tanulj, hogy neked jobb életed legyen és hogy egy nap a gyerekeid is támaszkodhassanak rád, amikor a saját életüket elkezdik, hogy jobb helyzetből induljanak, mint amilyenben most te vagy.

2014. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ó ez aranyos :) Nézd most már ott van a kép előtted, hogy milyenné válhatsz te is ha van akaratod hozzá. Kezd el, minden az első lépéssel kezdődik :)
2014. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Simán elkezdhetsz sportolni és művelődni is, sohasem késő.

A helyesírásod már most rendben van, úgyhogy a kiindulópont jó.

Találkozzál velük, jó hatással lesznek rád.

Nem leszel 5 perc alatt olyan, mint ők, de arrafelé tartasz.

2014. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
22 vagyok, rossz az érettségim, még levelezőn is 24 lennék mire nekiállnék valaminek. Annyira köszönöm nektek! Goromba válaszokra számítottam, Most nagyon jó kedvem lett. :)
2014. máj. 23. 08:47
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy rossz az érettségid?
2014. máj. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért tanulás melletti diákmunkával nem tudtak designer bútorokat stb. venni! Legfeljebb pótoltak a szülők pénzéhez.

De te is olvashatsz, járhatsz szinházba, tanulhatsz nyelveket, csjk akarat kell hozzá.

2014. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mármint nyári diákmunkával. Call centerben meg ilyen helyeken dolgoztak, meg mindketten segítettek a házimunkában. az ágyat a lány hozta el otthonról az adott volt mondta. az érettségim fullkettes.
2014. máj. 23. 09:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Bármennyiszer újra érettségizhetsz. Évente kétszer is.
2014. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Imola Ágnes ***** válasza:
91%

Végy egy hatalmas levegőt, és kezd el. Minden nap haladnod kell egy kicsit. Iratkozz be valahova, tanulj valamit , amit szeretsz. Kezdj el valami sportot, amit igazán szeretsz, eslő körben akár egy napi 30 perces séta is jót tesz majd, hidd el. A régi, kopott bútorokat nagyon jól fel lehet tuningolni egy kis kreativitással, olvass utánna. A lakás legyen tiszta, rendezett, a plafont te is lefestheted:P Minden csak hozzáállás kérdése. ha akarod, emglesz. Azonban nagyon fontos, hogy most, ebben az állapotodban is békélj meg önmagaddal, próbáld jól érezni magad, és lassan, apró lépésenként kezdj el fejlődni, és soha ne rettenj meg, ha valami nem sikerül elsőre. LÉgy kreatív, vicces, magabiztos, és máris tökéletes pasi leszel. Tanulni, fejlődni soha nem késő, nem egy barátom van aki 30 éves kora után iratkozott be egyetemre, és sikerült neki.

Szerintem első lépésnek jó lenne, ha kinyitnád az összes ablakot, beengednéd a napfényt, és kitakarítanád a házat. Nekem ez mindíg ad egy löketet. Utánna pedig egy kis séta, este egy jó film/könyv, és máris jó napod lesz. Ami még segíthet, ha elmész valahova önkénteskedni. Érzed majd azt, hogy jó dolgot teszel, megismersz egy csomó embert, és rájössz, hogy pénz nélkül is mennyire hasznos tagja lehetsz az emberiségnek. A lakás átalakítását megoldhatod túrkálóbol is, én is onnan veszek függönyt, sötétítőt, és nagyon feldobja a lakást. Jah, és hidd el, amint rendbeszeded magad, elégedett leszel magaddal, találsz magad mellé párt is, de fontos, hogy TE, Önnmagaddal legyél elégedett, TE egyedül érezd magad jól, és TE önerőböl állj talpra, hidd el, teljesen másként fog kinézni a világ:)

2014. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!