Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érzékenység az genetikai/ve...

Az érzékenység az genetikai/veleszületett tulajdonság, vagy a személyiségfejlődés során a neveltetéstől, szocializációtól alakul ki?

Figyelt kérdés
aki érzékeny, az ezzel születik, -akármi történik vele, akár jó körülmények között, akár rossz szocializációban nő fel is érzékeny lesz-, vagy ez a növekedése alatt alakul ki az őt ért hatások eredményeképpen?

2014. jún. 18. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez erősen vérnyomásfüggő dolog is, mivel ez nem jó nekem, illetve hol jó, hol nem jó, ezért van, amikor jobban érzékenyebb vagyok helyzetekre, és van, amikor mindent nagyon könnyen veszek.

Úgy gondolom, hogy a nevelés tehet érzékennyé valakit, hiszen kiskorától kezdve felnyitották a szemét olyan dolgok iránt, amit más lehet, észre sem venne. Ezért hátralévő életében ezeket jobban észreveszi, ha valami nincs rendben.

2014. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Születni kell az érzékenységre.
2014. jún. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Csak is a személyiségtől függ.
2014. jún. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
persze hogy a személyiségtől függ. de a személyiség e részét örököljük, vagy a személyiség fejlődés folyamán (külső hatások által) formálódik belénk? ez volt a kérdés.
2014. jún. 19. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a személyiség fejlődés folyamán alakul ki.
2014. jún. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!