Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok képes kommuni...

Miért nem vagyok képes kommunikálni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már tizenéves ,hogy ilyen problémáim legyenek,ezért is nagyon zavaró ez számomra. Próbálom megerőltetni magam és sokat társaságba járni,de valahogy akkor sem működik ez nekem. Senkivel. Azt vettem észre,hogy borzasztóan rossz kedvem lesz ha társaságba megyünk pl párommal, /aki pont az én ellentétem/neki nagyon könnyen megy a beilleszkedés. Annyira rossz kedvem lesz ,hogy már csak azért sem szólalok meg. Persze ettől csak bunkónak tűnök és ellenszenvesnek.

Párom pedig nem érti, miért vagyok ennyire antiszoci. A baj csak az,hogy én sem tudom. Nem vagyok jóban a barátaival,és csak begurulok attól ha azt mondják rám mennyire csöndes vagyok,meg kis szótlan.

Nagyon bánt ,hogy ilyen vagyok,és hiába igyekszem változtatni,nem sikerül. totál magamba roskadok ilyenkor. Nemrég ráadásul külföldre költöztünk,nem hogy másik nyelven de még magyarul sem ment a kommunikáció. Olyan mintha nem beszélnék közös nyelvet az emberekkel.

A külsőm miatt a lányok egyébként is rögtön féltékenykedni kezdenek,és kirekesztenek, elég látványosan. gondolom a pasijuknak is megtiltják hogy beszélgessenek velem. Ez ebben az esetben hátrányomra válik. Rengeteget olvasok,próbálok eljátszani szituációkat,magamban beszélek. Én úgy érzem már tényleg mindent megpróbáltam. De akkor sem tudok ebbe beletörődni. Nem tudom mitől jön az a borzasztó rossz kedv egy társaságban. Nem adom fel, továbbra is próbálkozni fogok, csak már néha úgy érzem valami betegség ez.



2014. jún. 20. 11:53
 1/5 enkerekelnezest ***** válasza:
Velem is hasonló volt a helyzet De én tudtam az okát azért volt mert 3évig kiközösítetek Nem lehet hogy veled is ez a helyzet? mármint hogy régen kiközösítettek és a gátlásaidat azóta sem sikerült feloldanod az jó hogy gyakorolsz ilyen helyzeteket csak ne görcsölj rá nagyon Bármilyen egyszerű témát dobj fel ami tudod hogy imponál a másiknak Pl: a férjed és baráti társaságánál a FIFA most szóba jöhet Kérdezz rá valamire ezzel kapcsolatban A férfiak ugyis elkezdenek majd magyarázni megstb. és jó fejnek fognak tartani mert érdeklődsz aziránt amit szeretnek ők is :) Én szorítok neked Remélem sikerül feloldódnod az emberek között Pláne ha csinos is vagy akkor már elönyöd is van :)
2014. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki beszédes, nem mindenki képes a semmiről és lényegtelen mást nem érdeklő hülyeségekről beszélni. A leírtak alapján te sem vagy képes erre, nem igazán lehet ezen változtatni, de nem is kell szerintem.

Egyszerűen csak ne járj olyan társaságba ahol nem érzed jól magad, kirekesztenek, stb. Annak sok értelme nincs. Szerencsére én és a párom is ilyen szótlanok vagyunk, így nagyon jól megértjük egymást. Sose volt ebből gond. Nem járunk nagydumás társaságokba.

2014. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Hát nézd, neked ez a gyenge pontod, másnak más. Én is ilyen vagyok, engem is néha bosszant, de tedd túl magad rajta. Az se jó, ha olyan lennél, akiből folyik a szó, megállás nélkül mondja a magáét és a másikat nem hagyja szóhoz jutni, nem érdekli mit akar mondani. Szerintem ez sokkal cikibb, sőt bunkóság és illetlenség.
2014. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zakos válasza:
Nem értek egyet sem a 2-3-assal sem. Szerintem nagyon jó hogy így próbálkozol, mert ez az egyetlen módja hogy feloldódj. Ez sok bajlódással jár, és egy hosszú út. Nekem is volt ilyenem régen, de nem túlzottan hatott ki a hangulatomra. Kétségkívül lehet rajta változtatni, jó úton vagy. :D
2014. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Néhány tipp a beszélgetéshez:

▪ Mosolyogj! Ha melegséget árasztasz, az emberek szívesen beszélgetnek veled.

▪ Mutatkozz be! Mondd el, hogy hívnak, és honnan jöttél.

▪ Tegyél fel kérdéseket! Kerülve a tolakodást, illő kérdésekkel igyekezd megismerni, akivel beszélgetsz.

▪ Figyelj! Ne arra gondolj, hogy mik lesznek a következő szavaid. A legfontosabb, hogy figyelj. Így majd természetesen jönnek a kérdéseid és a kijelentéseid.

▪ Lazíts! A beszélgetések új barátságok előtt nyithatnak ajtót. Találj hát örömet bennük!

Megér egy próbát!?

2014. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!