Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 14 évesen elérek egy 17...

Ha 14 évesen elérek egy 17 éveseknek szóló IQ teszten egy pontszámot, akkor azt be kell szorozni tizenhét tizennegyeddel és akkor megkapom a valós IQ-mat?

Figyelt kérdés
Vagy ez nem működik?

2014. jún. 21. 14:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Mensa adaptívat töltöttöm ki.
2014. jún. 21. 14:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak pszichológus tud olyan IQ-teszteket végrehajtani rajtad, amelyek valós értéket mutatnak.

Ha interneten csinálod ezt, nem a reális értéket mutatja.

2014. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BringaManó ***** válasza:

Nem úgy működik, inkább maradjunk abban, hogy kábé annyi, pontosabb mérés majd később lehetséges. :-)


(Épp azért nem szerencsés hamarabb mérni, mert 17-18 éves kortól tekintik állandónak, addig még nagyon hullámzó lehet a növekedés üteme – hasonlóan a testmagassághoz –, és pont emiatt a változékony tempó miatt nem lehet 17/14-del szorozni.)

2014. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy működik. a mensásat megcsináltam én is, 17-et írtam be. ha beszorzom az eredményemet 17/14-el 136 jön ki. Jó lenne de sajnos elég lehetetlen :P

Neked mennyit adott ki a teszt?

2014. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BringaManó ***** válasza:

ha egyszerűen át lehetne számolni alacsonyabb korra, akkor nyilván a Mensa-tesztnek is alacsonyabb lenne az alsó korhatára, és a gép elvégezné azt az egyszerű átszámolást.

pont a bizonytalanság miatt nem mer mondani semmit a teszt fiatalabbaknak.

2014. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!