Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember egyenlő?

Minden ember egyenlő?

Figyelt kérdés
Vegyük csak az átlagembereket. Te is azt gondolod néha hogy többet érsz úgy általánosan, mint embertársad? Miért is? Én azt gondolom vannak egyenlőbbek az egyenlőek között
2014. júl. 5. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem egyenlőek az emberek, ez mindig is így volt és így is marad, amíg akár csak két ember is létezik.
2014. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 piriiiiii ***** válasza:
61%
De igen, egyenlőek. Minden ember egyenlőnek születik. Aztán ezt hogyan rontják el, az már más kérdés. Ölnek, csalnak, lopnak... egyre lejjebb süllyednek... De mindenkinek EGYENLŐ ESÉLYEI VANNAK. Illetve... annak kellene lennie...
2014. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Már születéstől kezdve nem egyenlőek. Kettőnk közül valaki több
2014. júl. 5. 22:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
egyenlő mert mind kettő ember, de minden más tekintetben mások az emberek.
2014. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Menjünk le álltai szintre.


Minden hangya egyenlő ? -> nem, kolónián belül rangok vannak

Minden méh egyenlő ? -> nem, ott is rangok vannak

Minden oroszlán egyenlő ? -> nem, alfahím, stb

2014. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy minden ember egyenlo, pusztan jogi kategoria. Az allam elott, jogilag minden ember egyenlo elvileg(!).


Modern jogallamban minden egyes allampolgart azonos jogok illetnek meg, es azonos kotelessegei vannak, fuggetlenul vagyoni helyzettol, szarmazastol, borszintol, szexualis orientaciotol, stb.


Persze a valosagban nincs egyenloseg, de az allamnak erre kell torekedni.

2014. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 piriiiiii ***** válasza:
56%

De ne menjünk le állati szintre. Oké, hogy az ember sokszor viselkedik állat módjára, de végsősoron az ember magasabb szinten van, mint az állat, ezt fogadja már el mindenki. El kell különíteni a kettőt, kedves, színtisza jóságot képviselő, gonoszságot nem ismerő állatkák, és ostoba, felelőtlen, nagyképű és kapzsi emberek ide vagy oda.

Az állatok ösztönlények, és tényleg sokszor van náluk hierarchia. De az ember egy más téma, sokkal bonyolultabb. Lehetne mindenki egyenlő, még akkor is, ha van egy vezető. Lehetne ő is velünk egyenlő.

2014. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a kérdezőnek.. már akkor nincs egyenlőség mikor megszületünk.

Nem mindegy, hogyan születsz, egészségesnek vagy fogyatékossággal, rendellenességgel.

Nem mindegy, hogy hova születsz, milyen családba, lesz-e egyáltalán családja.

Nem mindegy, hogy cuki, aranyos gyereknek születsz, vagy rondának. (Nyílván a kisbabákat ettől még mindenki szereti, de már ott érezni lehet a különbségtevést)

Szóval én egyetértek veled. Nincs egyenlőség. Én viszont abban hiszek, hogy ennek nagyon nem így kéne lennie, és remélem, nagyon remélem, hogy ez egyszer változni fog, és hogy ezt Isten is így gondolja.

2014. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az én felfogásom szerint minden ember egyenlőnek születik, minden embernek megvannak a maga esélyei, lehetőségei, hogy ezekkel mennyire él, az már tőle függ. Amikor megszületünk, nem tettünk még semmit, nincs mit felmutatnunk, nincs mit szégyellnünk. Senkinek sincs. Ezért gondolom így. :)

Persze, ezzel könnyen vitába lehetne szállni azzal, hogy a család mekkora hatással van arra, milyen ember leszel a későbbiekben, elismerem. :)

2014. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#8: Ezzel nem igen értek egyet. :) Lehet, hogy egy fogyatékossággal küszködő, csúnyának született ember sokkal többet ér, mint egy normális, szép embertársa. :) Bár lehet, csak én értem félre a kérdést, én inkább a belső tulajdonságra, a lélekre vonatkoztattam az egyenlőséget. :)
2014. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!