Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire hülyék az emberek,...

Ennyire hülyék az emberek, vagy én nem értem?

Figyelt kérdés

Tegnap állítólag 100.000 ember vonult a Pridon, aki szimpatizált "normális" emberek is, együtt érzők. Ha egyáltalán lehet ilyen fesztivált irtó sok pénzért tartani és kiállnak mellettük minden féle emberek, akkor pl az miért elítélendő, ha hetero férfi harisnyát hord, akár har.nadrág vagy har.zoknit vagy csőnadrágot vagy hasonló cuccokat hord vagy egyéb nem kimondott férfias cuccba szeret lenni?

Nem abnormális ez a kettős mérce? Nem sokkal pitibb dolog egy ruhanemű, mint a homoszexualitás vagy a transzexualitás?



2014. júl. 6. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kettő nem ugyanaz. Egy homoszexuális férfi vagy nő nem feltétlenül hord az ellenkező nemre jellemző ruhadarabokat. Nekik más a szexuális érdeklődésük mint a "normális"-nak mondott- társaiknak.


Az viszont hogy egy férfi harisnyát akar hordani számomra már teljesen más kérdés függetlenül attól hogy homo/hetero/bi az illető.

2014. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem totál mindegy, mit hordasz, de azzal tisztában kell lenned, hogy az átlag ember igenis megbélyegzi ezeket a ruhákat.
2014. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem a melegek ítélik el azt a férfit, aki harisnyát hord, hanem ugyanazok, akik a Pride-on ellentüntetőknek vallották magukat.
2014. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amikor Én ilyen kérdéseket szegezek eggyel embereknek elcsitítanak és pár szóban elintézik a dolgot. Ez a kérdéskör, amit te is feszegetsz, sokkal mélyebb és sokkal problematikusabb, mint amennyire a felszínen látszik. Itt a társadalmi berendezkedést kell górcső alá venni. Vannak normák, etikett, tradíciók, beidegződések, elvárások - nevezd, aminek akarod; minden emberben él egy kép, egy (fogalmazzunk úgy, hogy) idealizált kép a férfiakról és a nőkről. Ezt a képet hosszú időn keresztül bővítgetjük, elveszünk belőle, formáljuk; és vannak "alap dolgok", amiket meghagyunk. Ilyen például: "egy férfi ne legyen nőies." Na hoppá. Amit pedig te felsorolsz, mind nőies dolog, amiket "csak" a "gyenge, zavarodott" emberek hordanak vagy/és engednek meg maguknak.
2014. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírási hibákért. *egyes
2014. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tehát 1.hsz. az sokaknak nem probléma, ha a homok nyíltan akarnak homok lenni, úgy élni mint a heterok, ezért küzdenek és támogatják, de az már problémás, ha a heterok között vannak, akik felrúgják a beidegződött és konzervatív szokásokat és szeretnek másképp öltözködni? Ez már bűn, de az nem, ha pl iskola mellett vagy gyerekek közelébe smárolgat két homo vagy fogdossák egymást vagy akár forgalmas helyen?

4 hsz. Azt írod, hogy vannak női és férfi öltözködési elvárások, szokások, etikett. De ha manapság divat a szexuális deviancia, akkor az öltözködésben miért kell konzervatívnak lenni a mai liberális világban?

2014. júl. 6. 15:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert maximum látszólag van "liberális világ", gyakorlatilag messze nem tartunk ott.
2014. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tőlem mindenki úgy öltözik, ahogy akar, pont annyira érdekel, mint a szexuális orientációja. Ha valakire kíváncsi vagyok, akkor a személyisége érdekel, ha meg nem érdekel az illető, akkor meg mit foglalkozzak vele?
2014. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
gondolod, hogy az öltözködésed miatt más szólna be, mint amiatt, hogy egy fiúval csókolózol? sztem elég nagy az átfedés.
2014. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, problémád van a homokkal? Szerintem semmit nem tudsz ezzel csinálni. Homok azota vannak mióta emberek és akkor is lesznek mikor mi nem. Itélkezni nem nekünk kell.
2014. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!