Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a pszichopatáknak ill....

Ha a pszichopatáknak ill. szociopatáknak nincs empátiájuk, akkor hogyan tudják annyira személyre szabottan, hogy kit, mivel lehet elvarázsolni, illetve kinek mivel lehet a legjobban fájdalmat okozni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Mert jó megfigyelők, gondolom.
2014. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az empátia jelentése alapesetben az, ha megérti a másik érzéseit és nem él vissza mindezzel. A pszichopaták a maguk érdekében manipulálják a másikat, miközben a másikra nincsenek tekintettel.
2014. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezeket mind tudom róluk, és sokat is olvastam ezzel kapcsolatban, de akkor is félelmetes, hogy a sekély érzelmek, és az empátia hiány ellenére hogyan tudnak annyira hatni a másikra. Honnan van ez a tudásuk? Olyan, mintha valójában érzékenyek lennének, de ezt a külvilág felé direkt elnyomnák magukban, és pont ellentétesen, negatív értelemben használnák, mint ahogy kellene.
2014. júl. 14. 16:05
 4/16 anonim ***** válasza:

Felismerik az érzelemeket, bár bennük nincs meg. Vagy egyszerűen nem törődnek mások érzelmeivel.


Olyan viszont nincs hogy "ahogy kellene". Bizonyos helyzetekben nagyon szívesen alkalmaznék ilyen személyeket.

2014. júl. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4-es: És milyen helyzetekben alkalmaznál ilyen embereket? Mert kidobó emberként biztos, hogy nagyon megfelelnének, vagy pénzbehajtóként, az ilyen munkákhoz viszont túl intelligensek, bár ha őket ez nem zavarná, akkor lehet, hogy ilyesmit is elvállalnának...

Olvastam, hogy sebészként, és olyan munkakörökben, ahol gyorsan kell dönteni emberéletek felett, de a cél egy nagyobb katasztrófa elkerülése, ott kitűnően helytállnak.

2014. júl. 14. 16:27
 6/16 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem beszúrni:


Ezt hogy érted, hogy: Olyan viszont nincs, hogy "ahogy kellene"? Hogy nem érdekli őket, hogy úgy viselkedjenek, "ahogy kellene"?

2014. júl. 14. 16:28
 7/16 A kérdező kommentje:

És az nem lehet, hogy a szociopaták esetében az, hogy nem érdekli őket, hogy úgy viselkedjenek, ahogy kellene, az csupán egy életre szóló döntés náluk, mint III. Richárdnál, hogy: „Úgy döntöttem, hogy gazember leszek…”?

Mert az tudom, hogy a pszichopatáknál már vannak bizonyos agyi módosulások, amik meghatározzák a viselkedésüket, és pl. emiatt nem éreznek.

2014. júl. 14. 16:43
 8/16 A kérdező kommentje:
jav: és pl. emiatt nem éreznek félelmet.
2014. júl. 14. 16:44
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

3. Richárd egy irodalmi alak azzal az idézettel, és NEM szociopata.


A szociopata pont annyira mutáció eredménye mint a pszichopata vagy a kék szem.


Az "ahogy kellene" szóhazsnálattal az a bajom hogy azt sugallja mintha mindenkinek úgy "kell"-ene viselkedni, mert létezik vmi kozmikus elvárás. Ilyen nincs.


Példákat meg te magad hoztál, így nekem nem kell erőlködnöm :D

2014. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Gondolj arra, hogy ez egy fajta macska-egér játék magadhoz csalod az egeret es játszadozol vele hatalmas élvezettel:)

Imádom irányítani az embereket, elemezni őket, kiismerni. Lehet, hogy belül üres vagyok de akkor is nagyon élvezetes:)

2014. júl. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!