Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gáz, ha 13 évesen...

Szerintetek gáz, ha 13 évesen van telefonom, laptopom, sokat használom őket, és nem játszok a játszótéren?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasom, hogy a mai 13 évesek már a képernyőt bámulják, bezzeg ők még Barbie babáztak, de őszintén, a mai világban melyik 13 éves babázik? Kinevetnének. Ha elmondom nekik, hogy koncertre mentem, egyből csodálkoznak, hogy ilyen fiatalon már koncertezek?! Amúgy se csak a gép köt le, például nagyon szeretek olvasni, tornázni. Ha a "régiek" a XXI. századba születtek volna, hozzám hasonlóan napjuk nagy részét a képernyő előtt töltenék el.

2014. júl. 28. 21:05
 1/3 anonim válasza:
66%
amíg nem vagy függő addig nem :) és lehet hogy azért hangsúlyozzák annyira ezt a "régiek" mert mindig akkor látnak mikor épp gépezel és mikor olvasol épp.. nem figyelnek :D
2014. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz :) És persze, mindenki szeret ezzel a "bezzeg az én időmben" dumával dobálózni, már 15!! évesen is, de szerintem ez butaság. 13 évesen már azért nem hinném, hogy bárki is barbizna, vagy ha mégis, az elég későn érő, hogy így fogalmazzak... persze az se jó, ha folyton a gépet bámulod, de ha vannak más hobbijaid és találkozol a barátaiddal, nem gáz. :)
2014. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Nem mindegy, hogy mire használod azokat, illetve hogy azon kívül mit csinálsz. Ma már a fiataloknak is ugyanúgy élete részévé vált a telefon és az internet, talán nehéz ezt hova tenni azoknak, akiknek ebben a korban még nem volt lehetőségük erre.

Amikor én voltam 13, nem volt számítógépem (nem telt rá) és a telefonomat épp abban az évben kaptam, egy siemens A50-et, ami kb. csak telefonálásra meg sms-re jó. De megkérdezem magamtól: ha akkor lett volna mp3 lejátszóm, laptopom, jó fényképezőgépem (mindezeket saját magamnak vettem meg az egyetem alatt) nem használtam volna? Dehogynem! Hiszen tizenévesen is álmodoztam róla, hogy majd egyszer lesz, ,,ha jól fogok keresni" ugyanis örültünk, ha a napi betevő kaja megvolt. Számomra akkor az ilyen dolgok valami elérhetetlennek tűntek, valami olyannak, amire csak a felnőtteknek, a dolgozóknak van pénze és a gyerekeknek/diákoknak nem. Aztán egyetemen, amikor rájöttem, hogy ha rendesen dolgozok, akkor pénzt tudok keresni tanulás mellett, szépen sorban megvettem magamnak ezeket a dolgokat. Mindenért sokat, a drágább dolgokért (fényképezőgép, laptop, gitár) 1-2 évet is dolgoztam, mivel nem csak erre gyűjtöttem hanem magamat is el kellett tartani.

Sokszor átfut rajtam a csodálkozás, amikor meglátok egy korodbelit okostelefonnal szaladgálni vagy drága iphone-val és társaival, mintha a megmaradt kis gyerek-énem belülről irigykedne: nekem miért nem lehetett már ekkor? Szerintem a legtöbb ember, aki a ,,bezzeg a mi időnkben"-t hangoztatja, hasonlóképpen érez. Valahol irigykednek, hogy nekik anno ez nem volt az életük része és nem tudják elképzelni, hogy egy számukra még gyerek 12-13 éves mit tud csinálni ezekkel az eszközökkel. Pedig lehet őket okosan is használni, nem csak általánosítgatni, hogy minden tizenéves csücsörítős képek fészbukra töltésére használja a telefont, amit apa-anya drágán megvett nekik. Ez pedig a másik: ma már nem annyira elérhetetlenek ezek a dolgok árban sem.

Csak oda kell figyelni, hogy a technika a javadat szolgálja, tájékozódj általa a világról de ne hagyd átverni magad -és akkor minden rendben lesz. A beszólogató emberekkel meg nem kell törődni.


(elnézést a hosszú szövegért, csak mostanában nekem is feltűnt ez a sok ,,bezzegazénidőmben" ember /nekem is beszólnak, nehogy azt hidd hogy csak a tinikre vannak rákattanva/ és úgy éreztem, ideje véleményeznem a dolgot) :)


24/L

2014. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!