Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélitek "dilisnek" azt...

Miért ítélitek "dilisnek" azt aki sok állatot befogad?

Figyelt kérdés

sok helyen láttam, hogy lebolondozták stb.

De miért?

(Aki azt mondja, hogy dilis, az indokolja meg a válaszát)


2014. júl. 30. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Az ember társas lény, de elsősorban nem állatok társaságára vágyik.Én ismerek olyan "dilis" embert aki együtt él féltucat macskával meg pár kutyával,és a konyhájában a gázon mindig főz egy nagy edény kaját,olyan mosléknak mondanám,és gondolom együtt is eszik ezekkel az állatokkal , az ágyában fekszenek,ja és emberi neveket ad nekik.És le van százalékolva idegi alapon.
2014. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
ja és a lakása úgy néz ki mint egy ól, a földön centiméteres zsíros mocsok van. (első voltam)
2014. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De miért baj, ha tart állatot? Nekünk semmi közünk hozzá.

Ismerek egy öreg bácsit, aki minden macskát befogad, még felesége is van, és együtt tartják őket + a bácsi vadász, mégis jól neveli őket.

Most akkor ő is dilis, mert segít az állatokon?

2014. júl. 30. 12:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Mániává fajulhat . Nekem két ismerősöm (nő) volt aki letapadt és szinte az állatoknak élt . Rendezett jó anyagi viszonylag normális családi háttérrel bírt . A sok szőr , a zaj meg a szag . Aki begyűjti az állatokat és nekik él az azonosul az elárvult állatokkal , nekik volt valami traumájuk és nem léptek rajta túl .
2014. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De a bácsi csak megsajnálja, nem viszi házba, hanem a garázsába tartja, ahonnan engedi, hogy elmenjenek.
2014. júl. 30. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el az ilyen kaliberű állatmentőket. Legtöbb esetben mentés céljából csinálják. Én is szívem szerint az összes árva állatot befogadnám, de onnantól tényleg dilis lennék, ha meg is tenném, mert az állat tartás felelősséggel is jár. Nagyobb létszámú állatseregletnél már képtelenség betartani a higiéniát, és nincs az a pénz, hogy megfelelően ellásd egészségügyileg, nem beszélve a minőségi táplálékról. Nekem csak két kutyám van és egy macskám, de folyton költenem kell rájuk. Most oltás, most féregtelenítés, most a füle fáj, most bolhás stb. El bírod képzelni, hogy több tucat állat költsége mivel jár? Mire végére érsz a kezelésnek, gondozásnak, kezdheted elölről.

Néha az az érzésem, hogy ezek az emberek saját lelkiismeretük megnyugtatására teszik, mert kizártnak tartom, hogy a fent felsoroltakat betudják tartani anyagilag, viszont nem hiszem, hogy ezzel feltétlenül jót tesznek az állatnak. Nekem a szívem megszakadna, ha a teljesíthetőnél több állatot tartanék és nem tudnám őket megfelelően ellátni.

2014. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A lakótársam cicája egy ilyen állatgyűjtő nénitől jött. A menhely kénytelen volt elvenni tőle őket, mert egy pici házban kb. 35-40 nem ivartalanított, beteg macska volt bezsúfolva. Szerencsétlen macska majdnem teljesen vad volt, a mai napig folyamatban lévő munka van vele, mert még mindig nem olyan, mint egy normális háziállat, bár sokkal barátságosabb és szelídebb, mint volt.

Ezek utén szerintem van jogom dilisnek nézni őket, mert egy ilyen ember elb*szott nevelését korrigálom már másfél éve. Ennél még szerintem kóbornak lenni is csak jobb, ott legalább nincsenek összezárva a saját mocskukban.

2014. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy mértékig nincsen vele semmi baj. Én is szeretem az állatokat, van is egy-kettő, de nem tartok meg minden macskát, kutyát, ami erre jár. Van egy nő ismerősöm, egyedül él, néha a gyerekek, unokák meglátogatják. Volt neki 11 macskája és 5 kutyája, most már kevesebb van. Mindig panaszkodik, hogy "elfogynak". Többesszámban beszél magáról, hogy "elmentünk ide, elmentünk oda, ezt csináltuk" és ez alatt a kutyájára gondol. Bezárja az állatokat magával éjszakára, de napközben is bent vannak és csak akkor engedi ki őket, ha ő is kimegy. Volt, hogy a mi macskánkat is bezárta meg nevet is adott neki mert, hogy az az övé és mi loptuk el tőle. A pincében van függöny a macskáknak és főz nekik enni rendes kaját, bezzeg a férjének egyszer sem főzött. Szerintem ő már nagyon túlzásba viszi. Gondolom egyedül van és unatkozik, magányos, de nem tudom miért nem jár el valam nyugdíjas klubba vagy valami. Valamint nagyon sok pénz lehet ennyi állatot etetni, én hiába szeretem az állatokat háromnál többet biztosan nem tartanék.
2014. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Külön kell választani, milyen típusú a befogadó.

Vannak, akik lehetőségükhöz mérten fogadnak be állatokat, sok áldozatot hoznak értük, igyekeznek higiénikus, megfelelő környezetet, jó ellátást biztosítani az állatoknak, majd gazdát találni nekik (hogy újabbakon segíthessenek), nem vállalják túl magukat, annyit fogadnak be, amennyit el is tudnak látni, ők kb. magánszemélyként próbálnak kisebbfajta menhelyként szolgálni pusztán az állatszeretet miatt. Becsülendő emberek, akiket nagyon tisztelek, egyáltalán nem dilisek. Belőlük van a kevesebb, sajnos.



Aztán ott vannak az un. "állatgyűjtők", ez egy jól körülhatárolt jelenség (nemzetközileg, azaz mindenhol vannak, legalábbis a nyugati világban). Kb. olyanok mint a "hoarderek" csak szemét helyett állatokat gyűjtenek. Itt már patológiás esetekről beszélhetünk, lehet, hogy ők úgy gondolják, hogy segíteni akarnak az állatokon, de valójában betegesen ragaszkodnak hozzájuk, egyre többet halmoznak fel, a lakásuk/házuk élhetetlenné válik emberi, állati és közegészségügyi mércével is - mindenütt bűz, fekália, vizelet, mocsok, paraziták, bomló ételmaradékok (akár bomló állati tetemek is), végletekig lelakottá váló ingatlan, konkrétan fertőzésveszély is fennáll, és a szomszédok számára is tűrhetetlen a helyzet, ha közel laknak.

Az ilyenek jellemzően messze nem képesek ellátni azt az állatmennyiséget, amit begyűjtöttek, így az állatok betegesek, gyakran rühösek, férgesek és a kisebb helyre összegyűjtött nagy állatsereg miatt iszonyat stresszesek, de nem hajlandó a gyűjtő megválni tőlük (ő nem keres örökbefogadókat), lényegében _szerinte_ jó szándékból, de állatkínzóvá válik. Persze, lehet azon vitázni, hogy jobb az állatoknak így, mint az utcán csavarogni, vagy a gyepin altatásra várni, de a körülményeik tényleg minősíthetetlenül gyatrák és kimerítik a kínzást, és mivel az ilyen emberek nem keresnek gazdikat, az állatok életük végéig így kényszerülnek élni, ha nincs, aki közbelép. Ilyen esetekben már állatvédők segítségét szokás kérni (külföldön, ahol van, az állatrendőrségét), hogy jobb belátásra bírják az illetőt, elkobozzák az állatai nagy részét, és az ingatlan kitakarítására kényszerítsék.

Ezek azért "dilisek" (bár nem szép szó), mert tényleg mentálisan sérültek, és nem csak a begyűjtött állatokat, de saját maguk egészségét (vagy szomszédaikét) is veszélyeztetik.

2014. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik ezzel a probléma, ott válik el a normális a betegestől ahol valaki annyi állatot fogad be amivel már nem tud foglalkozni, nem tudja megfelelően szocializálni és ápolni az állatokat és ezért veszélyesség is válhat az állat akár vagy éppen beteggé. Emberfüggő, hogy mi is ez a határ, de azért egy maximum van aminél egyedül senki sem képes több állatot megfelelően tartani és aki ezt nem ismeri be és befogad annyi állatot ami meghaladja azt, hogy eleget tegyen az állattartási feltételeknek na azt nevezzük dilisnek.
2014. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!