Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember megtud változni...

Az ember megtud változni bizonyos dolgokban? Hisztek benne? Például ha valaki makacs vagy önző. Ez a változás ideglenes vagy tartós?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen, hiszek benne. De csak akkor tud valtozni, ha az illetö is akarja.
2014. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Hiszem hogy megváltozhat bárki. Melós dolog de sikerülhet. (Kivéve ha az egésszel csak másoknak akar megfelelni, akkor előbb-utóbb úgyis feladja az illető)
2014. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Az 1. válaszoló vagyok. Megjegyzem, én abban nem hiszek, hogy egy ember önmagától meg tud válotozni 100%-osan. Max ideiglenesen, de amúgy visszaesik. Abban viszont hiszek, hogy egy ember Jézus Krisztus segítségével teljesen át tud formálódni, és Hozzá hasonló jellem alakulhat ki az illetőben.
2014. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Túl vagyok egy-két ilyenen, meg kell érteni dolgokat, és akkor visszafordíthatatlan. Amit értesz egyszer, az már meg van értve, nem múlik el... A makacs/önző megértheti saját magát kezdetnek. Egyszerű, kellemetlen önismeret. Például kint, egyedül, a természetben. Esetleg a kapásjelzőre meredve. Megértheti az indítékait, és mentegetőzés meg önkorlátozó hiedelmek szaporítása helyett koncentrálhat a tényekre. Onnantól egyenes az út. A valóság megértésénél jobb irány nincs, ennél kisebb célokat hiába akar elérni az ember. Nemlétező dolgokat nem lehet elérni, múló állapotokat kár hajszolni.


Ha az önismeret az erősséged, szinte lehetetlen, hogy fel tudod menteni magad ilyen triviális és ostoba tulajdonságok cipelésének felelőssége alól. És amit értesz, azt senki nem veheti el tőled.

2014. aug. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem sikerült megváltoznom...pont az önzőségemet küzdöttem le nem régen...mert volt egy visszatérő kép ami az önzőségemet juttatta eszembe...


#7-es válasz

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__59..

2014. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Részben az egyénnek is akarnia kell ezt, de a környezet is vagy kikövetelheti vagy egy olyan környezetbe kerül az egyén, ami arra ösztökéli, hogy változtasson magán. Ideiglenes vagy tartós-e? Nehéz kérdés, de ha már belé ivódott, "magáévá tette azt" azt, akkor lehet tartós.
2014. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!