Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A folyamatos, durván rossz...

A folyamatos, durván rossz közérzet, lelkiállapot "kiölheti" a tehetséget, a kedvet? Hogyan lehet mindent visszaváltoztatni?

Figyelt kérdés
Depressziót nem mertem írni mert nem tudom biztosan, nem voltam orvosnál és lehet, hogy ez csak a saját agyszüleményem. Korábban volt egy hobbim, amit imádtam csinálni és állítólag jól is ment, de most már nem. Kedvem sincs hozzá és már nem is csinálom. Ez igazából mindennel így van. Egész nap csak az ágyban fekszem és bőgök. Azt akarom, hogy minden a régi legyen, hogy újra szeressem csinálni. Gondoltam arra is, hogy keresek valami mást, de semmihez sincs kedvem. Egyszerűen nem érdekel semmi, semmihez sincs kedvem, nem okoz örömet semmi. Olyan üresnek érzem magam, egyáltalán nem vagyok boldog. Szakemberhez nem merek fordulni, de családtagoknak, barátoknak sem merek erről beszélni. Muszáj, hogy ennek vége legyen mert így nem bírom. Így, hobbi, életkedv, öröm, érdkelődés, célok nélkül nem ér semmit az életem....és félek, hogy ez sosem fog változni és ilyen maradok örökké.
2014. aug. 22. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled. Válassz ki egy olyan sportot, amelyet valóban szeretnél űzni, nézz utána többnek is. Hidd el, hogy ösztönösen fogsz fejlődni benne, de min. ugyanazt a szintet fogod elérni szinte minden alkalommal, ahova lelki erő is kell, viszont ugyanazt adja vissza: lelkileg megerősít. Tehát még egyszer: ne olyan sportot űzz, amelyet muszályból csinálnál (pl. a jó alak miatt), hanem amelyben szellemileg is fel fogsz töltődni minden bizonnyal :)

Másik nagyon jó megoldás pedig a komédiák nézése és a depresszió ipart űző kereskedelmi adók lekapcsolása. Hidd el, pl. a régi magyar filmekben, illetve a 20. sz. végi amerikai komédái megteszik a hatásukat akkor is, ha már 100.jára láttad őket :).

2014. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs olyan sport, amit szívesen űznék és egyáltalán semmilyen tevékenység sem. Nincsenek barátaim sem, akikkel mondjuk jobb lenne együtt belekezdeni valamibe. Emberek társaságában is rosszul, kellemetlenül érzem magam, ahogy az iskolában sem egy klubban vagy edzésen sem próbálnék meg barátkozni másokkal, inkább egydül ácsorognék.
2014. aug. 22. 13:36
 3/4 A kérdező kommentje:
A filmekkel pedig az a baj, hogy hiába nézem valamelyik nagy kedvencemet vagy akármilyen humoros vígjátékot, mindegyiben találok valamit, egy szót akár, ami miatt elmegy tőle a kedvem és sírok. Ha pedig mégis tetszik és jól szórakozom rajta, egyszer úgyis vége lesz és utána pedig minden marad a régi, szóval nem hat sokáig...
2014. aug. 22. 13:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Mármint, ha a film véget ér. Alatta lehet, hogy jól szórakozok, de utána abból a kedvből már nem marad semmi.
2014. aug. 22. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!