Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Inkább a jó fizetést vagy az...

Inkább a jó fizetést vagy az érdekes munkát választanátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmi se fekete vagy fehér, de én pont a választás előtt állok, és érdekelne, hogy ti (főleg idősebbek), hogy gondoljátok, melyiket választottátok annak idején, és megbántátok-e?

Mert a számomra érdekes pályák alacson fizetéssel járnak, a jól fizetők pedig unalmasnak hangzanak. De eléggé csórók vagyunk, én pedig nagyon jól tanulok, és itt a lehetőség kiugrani ebből, és ha jól keresnék, még az öcséimet is támogathatnám anyagilag, de nem tudom, megéri-e emiatt feladni egy olyan karrier lehetőségét, amit nagyon szeretnék?

18/L


2014. aug. 23. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Megunhatod azt is, ami most nagyon jónak tűnik. Megkérdezhetem, hogy konkrétan mik ezek a pályák?
2014. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt választottam, ahol jól érzem magam, és szeretem csinálni. Mert azt gondolom hiába keresel sokat, ha közben feszült és depis vagy.
2014. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik érdekes munka amivel klasszul kereshetsz is . Nem zárja ki egymást a két lehetőség . Rátalálsz ha keresed .
2014. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

a jó fizetést választom

lehet hogy unom,de legalább sokat keresek amiből sokat tudok áldozni szórakozásra,utazásra,lakásra

2014. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek célszerű a jó anyagiakat megfontolni, de nézd tanulni bármikor lehet akár estin is. A mai világban nem elég 1 végzettség. Tesómnak 4 szakmája és 1 technikusi végzettsége van, sőt ha minden igaz jövőre már a diplomája is meglesz, ő is dolgozik, volt már jó néhány munkahelye az életben, volt egy számára érdekes munkája amit szeretett is jó keresettel, de a hely tönkrement így került egy jó fizető munkahelyre de nem szerette azt. Most jelenleg olyan munkája van amit szeret csinálni, bár abba a körbe még új de ahhoz képest elég jól keres és mellette tudja csinálni a levelezős egyetemet, meg időnként gimis diákoknak tart angol korrepetálásokat.


Nekem elég érdekes, és izgalmas változatos munkám van, néha szeretem néha szívem szerint felmondanék, de jó társasággal vagyok 2 hetente más más műszakkal vagyok így az sem unalmas bár nem a legjobb munka de én szeretem csinálni mert nem szakadok meg, munkaidőn belül magam döntöm el mikor mit csinálok, mikor tartok szünetet, sőt sokszor ha nincs munka elhülyéskedek a többi kollégával. Bár pénzben nem fizetnek sokat de így kezdésnek teljesen jónak mondhatom, sok kortársam van aki irigyel, mert sokan akik egyetemen tanulnak alig alig keresnek valamit és sokan irigyelnek hogy én hozzájuk képest már előrébb vagyok, főleg olyanok akiknek még nincs állásuk sem. De nekem is 2 szakmám van egyiket magam fizettem másikra meg kaptam 100% os támogatást bizonyos feltételek mellett ahol kötelezően kellett vállalnom egy munkát igaz hogy csak rövid ideig tartott mert a végére megszerettem, de az is jó volt a semminél. Nekem is vannak még bőven terveim az életben hamarosan ismét tervezek egy továbbtanulást, nekem a sofőri pálya az ami nekem való, illetve a logisztika amit még érdemes megpróbálnom. Az sosem baj ha az ember tanul folyamatosan minél több a végzettsége mert annál több lehetőséget kaphat az élettől.


Neked is azt mondom hogy először válaszd azt ami jól fizet de ne add fel azt amit érdekesnek találsz mert ha összeszeded magad anyagilag még simán elmehetsz tanulni később is, nincs megszabva hogy csak 1 végzettséged lehet!

Egyik ismerősöm is asztalosnak tanult, dolgozik is benne, de ugyanakkor szeret szerelni is, így autószerelőnek is tanult 23 évesen és most jelen esetben autószerelő egy márkaszervizben ahol betegre keresi magát, de ugyanakkor a régi gyakorlati helyén ahol asztalos volt, ott is időnként megfordul ha nagyobb megrendelésük van akkor hívják oda is dolgozni, sőt mellette még elméleti oktató is egy autós iskolánál, de ott csak nyáron vállal el 1-1 csoportot ha sokan jelentkeznek mert azt esténként is tudja csinálni, de az neki egy hobbi, azt a szakmát csak azért tette le mert a testvére nyitott volna ilyen iskolát és gondolta jól jön a családi vállalkozás mellette meg szerelgethet is, de nem jött össze, és ezt az oktatást is csak azért vállalja hogy az egyetlen testvérét tudja segíteni, illetve a beteg apját aki már évek óta egyedül van. A srácnak meg jó élete van van egy szép barátnője, szeretik egymást, a házukat is folyamatosan szépíti, újítgatja, nincs panasza mert ő is hozott egy döntést még régebben hogy mi baj lehet abból ha több szakmája van.

2014. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én is azt választottam, amit imádok-szeretek, de a pénz pocsék.


A vége az, hogy már nem is szeretem annyira, mert hiába érdekes, az állandó anyagi gondok felemésztenek.


Szóval, mai fejjel: ahol jobban keresek.

2014. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Konkretizálni nem szeretnék, ha nem baj, mert felismerhetnek, de amit többen írtatok, hogy a jó fizetésből "induljak be" és csináljak egy másik szakmát, jól hangzik :)

2014. aug. 23. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes munkát, de csak ha egész életemben érdekesnek fogom találni és nem csak 1 évig. A napod felét ott töltöd, eköré építed az életed, akkor már teljen is jól.
2014. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kérdező:

fordítom a kérdést: akarsz egészségesen táplálkozni és segíteni másokon, vagy érdekesen akarsz éhenhalni?


még nem fogod fel mekkora szerencse, hogy most egyáltalán meg tudtad érteni hogy választási lehetőséged van. majd 10 év múlva mikor nem tudsz változtatni a nyomorodon, megbánod, csak késő lesz.

2014. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem az az ország ahol választani lehet!
2014. aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!