Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az agyam...

Miért van az, hogy az agyam az emlékeket zeneszámokkal köti össze? Másnak is van ilyen?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
mindenkinél van ilyen, van erre tudományos magyarázat is, keress rá neten, pontosan nem tudnám elmondani...
2014. szept. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Tényleg. Minden esetre várom a véleményeket.

2014. szept. 5. 00:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam is van, amikor bringázás közben párszor mentem ugyanazon a körön, ugyanazokkal a zenékkel, utána máskor hallgatva eszembe jutottak az élmények és hogy merre jártam. :)
2014. szept. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én meg egyik nap vendégségbrn "zene ami mindent elmond"pohárból ittam.de nekem az idézetek is nagy kedvencek :)
2014. szept. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az agy az erős külső ingerekre könnyen asszociál és néha előszedi, hogy egy-egy inger honnan olyan ismerős.

A zene/hangok mellett, a különféle szagok és illatok is nagyon könnyen csalnak elő rég elfeledettnek hitt dolgokat.


Elég érdekes az emberi test, főleg az agy működése.

2014. szept. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Képzelettársítási mechanizmus, az agyi koordináló folyamtok egyik ősi reflexe.

Bizonyos megszokott emlékeket, az agy az előhívó mechanizmus miatt társít, ez egy nagyon bonyolult folyamat, az emlékeltárolás, felidézés, és a feldolgozási folyamatok analízisével tudnád csak jobban megérteni.

2014. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van, aki vizuális típus, van, aki hangokra érzékeny, megint mások illatokra. Ezeket összekötjük az adott eseménnyel, személlyel. Nehéz megfogalmazni, de valami ilyesmi. Én kevert vagyok: illatok és zene, ami fontos számomra.
2014. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, ez nekem is így van.
2014. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ilyen nekem is van. Nincs senki egyedül ezzel. Az egyik kirándulásnál, egy számot hallgattam rendesen, és amikor valahol meghallottam, akkor mindig a kirándulás jutott eszembe, meg amik akkor történtek. :)
2014. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam is van ilyen. Néha olyan idegesitő amúgy :))
2014. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!