Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van valakinek önbizalma,...

Mitől van valakinek önbizalma, önbecsülete, öntisztelete, önszeretetet?

Figyelt kérdés
Én valahogy nem tudom elképzelni!
2014. szept. 5. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Kíváncsi vagyok a válaszokra, csak azért írok, hogy vissza tudjam nézni. Amúgy nem tudom.


Azért jó kérdés, mert én meg az ellenkezőjét nem tudom elképzelni. Nekem csak úgy van...

Szerintem inkább az az alap, ha van. És az tud valahogy megszűnni.

Neked soha nem is volt?

2014. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig van barátnőm,a barátaim és a családom szeret ,sportolok ,érdekelnek az elvont dolgok ,de mégis nagy hiány érzetem van.
2014. szept. 5. 14:43
 3/8 A kérdező kommentje:
És ennek ellenére félénk ,megzárkozott vagyok ha van önbizalmam az csak úgy tünnik.
2014. szept. 5. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetemi hallgatóként látom sok évfolyamtársamat, hogy buli, fanta, haverok van állandóan. Aztán amikor már csak néhány nap van hátra a vizsgáig, akkor éjjel nappal tanulás. Aztán parázik, hogy vajon átcsúszik-e?


Ha év közben is tanulsz és a vizsgaidőszakban is tisztességesen odateszed magad, akkor a vizsgaterem előtti folyosón már nincs szükséged idegesen lapozgatni a jegyzeteidet.


Szóval van minden napra feladat. Ha azokat időben megcsinálod, és nem lógsz helyette, akkor nem gyűlik a fejedre, és minden nap elégedett lehetsz magaddal, hogy a tervet teljesítetted.

De ha állandóan igyekszel elbliccelni a feladataidat, és az esetek többségében mással foglalkozol, mint amit valójában tenned kellene, akkor tényleg nincs meg a jól végzett munka nyugalma... és nem vagy büszke magadra...

2014. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem összefüggésbe hozhatóak ezek az erények, azzal, mennyire sikeres valaki, mennyiben tudja érvényre juttatni önmagát (önismeret alapján) és megvalósítani céljait. Ehhez konkrét és reális (mindennapi, de lehet rendhagyó is időnként, szóval kisebb-nagyobb, ilyen-olyan), változatos célok kellenek természetesen.


Attól, hogy csak létezünk és telnek napjaink, nemigen lehet önbizalomra stb. szert tenni.

2014. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5-ös kiegészítése:


A céloknak sajátnak, tehát személyesnek, személyre szabottaknak kell lenniük. Nem elég pusztán valaki másnak a kedvére tenni.

2014. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem érdekes és válasz valamennyire a kérdésedre. (Ne tévesszen meg a link! Nem Johnny Depp-ről szól!) :)

2014. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a szülei kora gyerekkorától fogva azt tükrözték neki: "szeretlek, becsüllek, és bízom benned". És agy is nevelték.


Akinek csak mondták, de a cselekedeteikkel az ellentétét tették, annak nincsen.

2014. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!