Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a filmekben...

Miért van az, hogy a filmekben megölnek kutyát, vagy embert, akkor a kutyákat általában jobban sajnálom?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 05:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Ember egyrészt sok van, túlnépesedett a bolygó. Másrészt a kutya értelmesebb az embernél, hisz a kutya nem csapja be kutyatársát. A kutya nem privatizálja a többi kutya verítékén összegyűlt kutyaállami vagyont. Ki sem zsákmányolja kutyatársát. Kit érdekel ha ember fogy, annyival kevesebb lesz az élősködő.
2014. szept. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Én is így vagyok ezzel. Nem sok ember van akit van miért igazán sajnálni, de egy állat egész más..sokkal több szeretet képesek adni mint a legtöbb ember. Ezért is sajnáljuk őket jobban.
2014. szept. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes téma, mert sokan vannak így ezzel, sőt, úgy látom, egyre többen. Egy kutyát vagy más állatot egyszerűbb szeretni, mint egy másik embert, mert ránk van szorulva, akárhogy nézzük, nem egyenlő a viszony, míg egy másik embernél általában igen, vagy legalábbis annak kellene lennie.

Egy kutya felé nincs annyi elvárás, kiszámíthatóbban viselkedik, mint egy ember, nem gondolkodik annyit, nem agyal, inkább ösztönből viselkedik, ebből következik, hogy kevesebb rossz döntést hoz.

Összességében véve egy kutyával könnyebb, mint egy másik emberrel. Két ember közötti szeretetkapcsolatot kialakítani és megtartani kihívás.

2014. szept. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Mert antiszociális vagy.
2014. szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Mert valamennyi állat felsőbbrendű az embernél, így természetese ha egy magasabb szintű lény halála elszomorít..míg ha egy ember elpusztul..hát az kit érdekel? Születik a helyére 10 másik


Meg az állatoknak van egyénisége az emberek meg hülye birkák (ellnézést kérek a mélyen tisztelt birkáktól)

2014. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
A te életed értelmét, 50%-os, úgy néz ki, hogy egy földigilisztáé is könnyedén túlszárnyalja, úgyhogy valamilyen szinten igazad lehet.
2014. szept. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Az emberi fajtól elvárjuk azt, hogy legalább úgy viselkedjenek mint az állatok. Például hogy ne raboljanak ki időseket a lakásukban. Vagy ne adják ki magukat álrendőrnek, álvízórásnak, stb. Látott már valaki például olyan földigilisztát, amelyik éjszaka idősekre támadt? Na ugye. Az ember azt sem érdemli meg hogy az állatok közé sorolják őket. Persze tisztelet a kivételnek.
2014. szept. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen egyetértek az utolsóval! Sok állat különb mint a legtöbb ember. Kitérhetnénk például az anyai ösztönökre, ami sok állatban erősebben jelen van mint a legtöbb emberben sajnos. Nem sok állat van amelyik elhagyja a kölykét, emberben viszont sajnos jóval több...
2014. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az "ember" általában férfi és mint olyan "feláldozható"....keress olyat, ahol pl.: egy nô hal meg és egy kutya....egyrészt sok sikert, másrészt ott úgy állítják be a hangulatot, hogy ki le nem szarja a kutyát, amikor szegény nõ meghallt.....

Igen az emberek között sok a féreg, de.....pl a gikisztában egy csepp anyai ösztön sincs..kutyák támadtk már éjjel idõsekre meg más emberekre.....a kutyák nem inteigensebbek, csak nincs olyan fejlett társadalmi struktúrájuk, mint nekünk, így az önzés alacsonyabb szinten valósul meg....amióta az eszemet tudom kutyákkal vagyok körülvéve(akiket nagyon szerettem és -ek), de sok patkánylépést lehet náluk is tettenérni a másikkal szemben.....a legalapabb a gazdairígység, hogy a másikat eltúrják, sõt az alfa kihasználva tekintéjét távozásra is kényszerítheti a másikat( 4-5 kutyáról beszélünk, ahol idôs és fiatal is van egynemû), nem lemorogja, mert azért kapna a fejére, hanem a kisebb tudja, hogy neki menne kell....a kaján is összevesznek/lopják a másikét amikor lehetséges, pedig nálunk senki nem éhezik.....anyai ösztön.....kutyában is és díszmadárban is láttam olyat, hogy képtelen/nem látja el a kicsiket(kutyában fõleg inkompetencia, de van olyan is, hogy nem).

Ha két kutya összeveszik, akkor a többi álltalában annak segít, aki amúgy is felül van....(láttam már.....sajnos a "vezetõség" minél több kutyát akar tartani és mostmár 2-sével kell váltottan kiengedni õket)


Szóval a kutya sem szent, sõt egyik állat sem az....a filmekben az állatokat aranyosnak és szerethetõnek állítják be és, ha meg kell sérülnie/hallnia, akkor azt olyan filmben teszik, ahol a kutya a fõszereplõ társa(rendõrkutya, kissrác nagykutyája, befogadott kutya, aki megvédte a családott stb...)

A férfiak egy átlagakcióban hullanak és szart se tudunk róluk vagy gonoszak így ideológiailag sem érdekel, de ha fõbb karakter, akkor sem biztos, hogy agyonsajnáljuk, mert evolúciós "programja" a férfinak, hogy feláldozható legyen és ezt tudatalatt tudjuk....míg a nõ, ha meghal, akkor a film is olyan csinaddatrát rak köré, hogy fúú, azta!, de ha nem, mi akkor is arra gondolunk, hogy szegény ambíciózus, még olyan fiatal volt....ugyanez, ha börtönbe megy....


Tl;dr a kutya nem felsõbbrendû, nem szent csak a filmesek és a ösztöneink képesek minket manipulálni....fin

2014. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nem (banda)háborús filmeket szoktam nézni , hanem olyanokat, amikben nők is halnak meg, és azokra is ez vonatkozik. Amúgy én is nő vagyok, nem tudom, hogy van-e emiatt összefüggés ilyen tekintetben.


(egy korábbi válaszolónak:)Ha antiszociális lennék, akkor pont, hogy örömet okozna az állatok halála, kínzása.

2014. szept. 13. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!