Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mire utalhat egy emberrel...

Ez mire utalhat egy emberrel kapcsolatban? Ezzel van valami baj?

Figyelt kérdés

Szóval van egy művész hajlamú, furcsa különc emberke, aki zárkózott, ám erős személyiségű és határozott (amit eddig mondtak róla). Egy ideje megnyílt, érdekes hogy amúgy kedves és barátságos, segítőkész stb., szóval úgy alapjaiban nincs vele semmi gond.


De ha bekerül egy közösségbe, egy darabig el van így jól az emberekkel, ám egy idő után újra bezárkózik, mintha szabályosan megunná az ottani embereket. Inkább a felületes emberi kapcsolatok jellemzőek rá, a mély barátságokat nem igazán szereti.


Hogy áll kapcsolatban a személyiségével? Van ezzel valami baj? Főleg arra szeretnék választ kapni, miért unhatja meg az embereket? Mindig akkor, amikor ugye általában az emberi kapcsolatok, mélyebbé, szorosabbá válnak.



2014. szept. 15. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Van aki maganak valo,ö biztos jol erzi magat egyedül a maga vilagaban.
2014. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sajnos én is teljesen ilyen vagyok. Szeretem az embereket, de a mélyebb emberi kapcsolatokat kevésbé. Ennek csupán annyi az oka, hogy rengetegszer csalódtam már olyan emberekben akikben teljesen megbíztam és ez gátol abban hogy további embereket ismerjek meg közelebbről. Valamint az is közrejátszik, hogy miután sokat vagyok egy társaságban amolyan csendes figyelőként, látom mennyire mások mint én. Más a gondolkodásuk, máshogy viselkednek. Ez önmagában nem lenne gond, mert minden ember más és ez így helyes. Csak hogy ez a másság rossz értelemben van: Látom mennyire kétszínű némelyikük és ez taszító..
2014. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a felületes barátságokat kedveli, ha valóban művész hajlamú ember. Inkább az a baj, hogy nem talált még soha olyan barátot, aki megüti az ő mércéjét. Ez az egyik verzió.


Ez abban az esetben igaz, ha okos, tehetséges, a zárkózottsága abból fakad, hogy a saját mély és gazdag belső világában él. Az ilyen ember szinte teljes mértérben introvertált, azaz befelé forduló. Az introvertált hamar emberek elfáradnak az emberek között (különönsen tömegben), és kimerülnek, az extrovertáltak pedig az emberek között töltődnek fel.


A másik verzió az, ha ez a zárkózottság-művészhajlam stb. csak egy gondosan felépített homlokzatm, egy megcsinált póz. Ebben az esetben nagyon is lehetséges, hogy egy üresfejű-üreslelkű lufiról van szó, aki megjátssza magát. Neki valóban felületes kapcsolati vannak, hiszten maga is az: felületes és üres ember.


"Főleg arra szeretnék választ kapni, miért unhatja meg az embereket? Mindig akkor, amikor ugye általában az emberi kapcsolatok, mélyebbé, szorosabbá válnak."


Az első esetben fél tőlük, fél a közelségtől, fél attól, hogy csalódik - ha egy igen-igen tehetséges emberről van szó, akkor ez nem is csoda. Az a csoda, ha magához való embert tud találni.


A második esetben szintén ott a félelem, de ez más gyökerű: ha közel enged bárkit is magához, akkor ott az elköteleződés veszélye, ill. egy még nagyobb veszély számára: belátnak a falak mögé és meglátják belül a Semmit belül és a pózokat, rájönnek a hazugságra és otthagyják.


Mindketten félnek az elhagyattatástól, a csalódásoktól, ezért nem engednek magukhoz közel senkit. Csak amíg az első típusban levő emberhez idővel mégis közel lehet kerülni - különönse, ha az ember megüti a szellemi színvonalat - a másodikhoz szinte soha.


A felszínen azonos vonásaik vannak, de a valódi személyiségük gyökeresen eltérő. Idő kell, amíg rájössz, hogy melyikük melyik.

2014. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!