Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire vezethető vissza, ha...

Mire vezethető vissza, ha valaki mániákusan kidob mindent, ami az útjába kerül?

Figyelt kérdés

Tehát a gyűjtögető ellentéte. Rendmániásnak nem mondanám, mert közben pl. mosogatni 10 éve nem mosogatott, szemetet néha levisz heti 1x max vagy ritkábban, a frissen felnyalt lakáson átmegy cipővel, morzsál, stb. Viszont ha rájön az "ötperc" elkezd rendezkedni és mindent kidob. Értsétek úgy, hogy más személyes dolgait, emlékeit, használati tárgyait, gyógyszereket, kaját, amit pl. előző nap vettünk és még meg lehetne enni, stb.

Nem kötődik semmihez, neki minden csak tárgy, se lakáshoz, se semmihez. Egyedüli fontos személy az életében a lánya, de őt is csak akkor szereti, ha teljesítette az elvárásait. Ezzel mit lehet kezdeni? (férjemről van szó)



#férj #szemétbe dob
2014. szept. 28. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Idegbeteg marha valami miatt,talán régi sérelmek,nem sikerült élet,fene tudja ezeket megfejteni.

Mindenesetre megváltozni nem fog,nem tudom ki lehet ez az ember,de egyet lehet tenni:

ott hagyni,elkerülni,és nem foglakozni vele,akárki is az életetben.

2014. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 alexandra kallai válasza:
Minden zavarja,mindent elpakol az útból kidob akár az asztalról is ha éppen étkezünk, fél percre fel állunk kidobja az ételt fergeteges. Nem képes magát körbevenni tárgyakkal bútorokkal,alig van a szobájában is tárgy a polcon szekrényben,mint akinek nem lenne semmije. Eleinte vettem a születésnapjára kedves tárgyakat,de egy hét után mentek a kukába,és ezzel engem dobott ki valahol.. Amiket mások is használnak tárgyat és kell nekik,simán kidobja mert ő szerinte az nem kell,vagy az útjában volt. tehát nekünk is van egy ilyen rokon,olyan mánia ez nála amit csak szigorú tiltásokkal lehet vmennyire kordában tartani,hozzányúl másnak bármijéhez,levél számla,aztán nem szól. a magántulajdon számára nem szent és sérthetetlen. kivétel ha neki van valami fontos dolga..de az is ideig óráig van tulajdonában,majd kidobálja..pocsékolás is ez valahol.
2017. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem apám csinálta ezt, annyit tudok, hogy traumatikus gyerekkora volt, később depressziós lett. Rengeteg emlékünk veszett így el, kidobált rajzokat, olyan könyveket, amik szerinte nem voltak értékelhetőek, ha felvettem valami videókazettára, ő letörölte, azaz rávett valami mást, olyan kazettára is amin az egyetlen felvétel volt rólam. Mint egy úthenger, aki el akarja törölni a másik ízlését, egyéniségét. Viszont ő szerette a szép bútorokat. Férjednél valami jóval durvább dolog lehet a háttérben, de nem akarok konyhapszichológust játszani. Élettársam is csinál hasonlóakat, nem egy emlékemet dobta ki, amikor rájött a hirtelen pakolás.

Érdekelne, hogy kiderült-e valami, esetleg Alexandráéknál...

2020. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!