Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért undorodik az ember a...

Miért undorodik az ember a levágott körömtől?

Figyelt kérdés

Bárki simán hozzáér mások körméhez (pl. kézfogáskor), de a levágott körömtől mindig undorodnak az emberek.

A másik része a kérdésnek, hogy bárki megfogja bárki fülét (pl. szerencsekívánás), de ha valakinek leszakad a füle egy baleset miatt, akkor valószínűleg senki nem hajolna le és venné fel a leszakadt fület a földről.


Tehát miért taszítja az embereket a testről eltávolított testrész?

Köszönöm! :)


2014. okt. 24. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem még sosem jutott eszembe, hogy undorító volna a levágott köröm. De még nem is hallottam ilyet senkitől. Teneked hányan mondták?
2014. okt. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés...Legalábbis az első.Én nem értem egyébként.Személy szertint engem nem kifejezetten zavar sem a kézen, sem pedig levágva.

A második kérdés azért más tészta :)

2014. okt. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok az a taperolós ember, inkább szeretek távolságot tartani másoktól. Ennek ellenére nem undorodom mások körmétől, persze nem vágyom arra, hogy másnak a levágott körmeit a kezemmel gyűjtsem össze, hiszen a köröm alatti rész, a kosz egyik gyűjtőhelye.


A levágott testrészek izgatnak a legkevésbé. Nyilván felvenném, zacskóba raknám és jegelném. Szóval emberek, ha leszakad valamilyen végtagotok és megtalálom, én veletek együtt adom át a mentősöknek.

2014. okt. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A levágott köröm akkor undorító csak, ha a kajádban találod meg.
2014. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
alapból én se tartom undorítónak, de ha a kajámban találnám meg, szerintem el is hánynám magam...volt már erre példa, hogy egy krémtúróban találtam egy levágott körömnek kinéző vackot és órákig émelyegtem utána...mondjuk arról kiderült, hogy csak egy olyan alakú műanyag darabka volt, de akkor is..
2014. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez olyasmi lehet, hogy a hátrahagyott, elhalt dolgoktól ösztönösen távolságot tartunk.

Ahogy a halott embertől is félünk, viszolygunk, úgy az elhalt, felesleges darabjainktól is..

például amit a wc-ben hagyunk, a levágott köröm, levágott haj, egyéb testszőrzetek (pl ha benne marad a kádban), napégés után lehámlott bőr, a sebről leszakadó var. Már nem tartozik az élő szervezethez, már kellemetlen a közelsége.

A leszakadt fül meg inkább szerintem olyan, mint mikor egy nagyon furcsa, beteg, torz embert látunk. Nem természetes, nem a megszokott módon néz ki, ezért feszültséget kelt bennünk. Például egy önálló testrész a test nélkül, egy végtaghiányos ember, eltorzult arc, önkéntelen mozgások, rángások valakinél, tehát minden, amit igyekszünk nem megbámulni.

2014. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jól összefoglalta. Minden vicc nélkül, amíg a nyálad a szádban van, semmi bajod vele. Ha beleköpsz egy pohárba, és megpróbálod meginni, akkor undorodni fogsz.
2014. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Az első válaszoló kérdezte, hogy kitől hallottam a levágott körmöt. Hát osztálytársaimmal, ha beszélgetek, és véletlenül előjön egy ilyen téma, akkor mindenki azt mondja, hogy egy levágott körömdarab a padján, vagy a székén az visszataszító :) És nem nagyon értettem, hogy miért :)


Köszönöm a válaszokat, főleg a 6. válaszolónak!

2014. okt. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!