Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vélemyényetek a bosszúállás...

Mi vélemyényetek a bosszúállásról?

Figyelt kérdés
Néha annyira dühös vagyok valamire vagy valakire, hogy ölni tudnék... Nem is olyan rég felbosszantottam magam egy nagyon kicsi dolog miatt és direkt, ismétlem DIREKT elvágtam az ujjamat. Mit tegyek? Nagyon stresszes vagyok mostanában, sok ember bánt meg és fojtogat a düh...

2014. okt. 31. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Annak hogy haragszol és elvágtad az ujjadat, mi köze a bosszúhoz? Ez akkor lenne az, ha annak az ujját faragnád le, akire haragszol. Magadat sose bántsd.:)

Hány éves vagy? Fiú-lány?

Nem mindegy, mit akar az ember megbosszulni.

2014. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha saját magad ujját elvágod az nem bosszúállás.

Attól függ milyen elvek szerint élsz.


Másik a bosszúállás típusa.

Vannak gyáva emberek, (munkahely, iskola) akik csak ott mernek szórakozni, ők a legidegesítőbbek, mert ha pofán vágod őket akkor máris besz@rnak és rohannak a rendőrségre. Ezek általában a pozíciójukkal/kapcsolataikkal próbálnak visszaélni, pont ezért azon 4 falon kívül nagy senkik.

Gondolom neked is ilyen problémád van. Na rajtuk kell az utcán bosszút állni, csak úgy, hogy ne tudják meg/ne tudják bizonyítani.


Fontos a bosszú, különben egy gyenge jelentéktelen ember leszel akivel bármit megtehetnek mert úgyis tűri.

Mellesleg nyomasztani fog a tudat életed végéig, hogy xy ezt megtette veled büntetlenül.

2014. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"DIREKT elvágtam az ujjamat"

Hát, jól bosszút álltál ezzel a másikon:D

2014. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Önbántalmazás a hivatalos neve annak amit te leírtál.

Keress rá, és kérj segítséget, de ne itt, hanem személyesen egy szakembertől.

2014. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Régen én is nagyon dühös voltam azokra akik majdnem tönkretették az egész életem, öngyilkossággal akartam befejezni.Gyűlöltem őket, meg akartam ölni mindegyiket.Nagyon magamba voltam fordulva.

De már már megváltozott ez a helyzet.A kulcsszó a döntés.Neked döntened kell arról hogy nem akarsz tovább így élni, boldog akarsz lenni innentől fogva.Bosszút állni mindenki tud, de az csak további keserűséget szül.Megbocsátani kevesen tudnak, ez a lelkileg erős emberek tulajdonsága.Meg kell bocsátanod mindenkinek a saját boldogságod érdekében.Ne miattuk bocsáss meg nekik, hanem magad miatt.Ha elhatároztad magadban hogy változni akarsz pozitív irányban, akkor írj privit nekem, a többit majd mondom hogyan tovább.Vagy keress rá arra a szóra a googleban hogy önfejlesztés s olvass el minden könyvet, cikket amit csak el tudsz érni, le tudsz tölteni és meg tudsz venni a boltban.Hajrá!

2014. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 5!

Ez egy pszichológus dumája volt?

Nem zavar téged, hogy akik veled szórakoztak azok másokkal is meg fogják tenni, mert nincs ki megállítsa őket?

2014. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Azt gondolom a bosszúról hogy ostoba dolog, mert úgy hiszem hogy minden ember felelős a saját tetteiért és azok következményeiért és azt gondolom hogy végül mindenki számára eljön az igazság pillanata. És azt hiszem hogy addig is sokkal inkább az a küldetése az embernek -s ez már csak a saját felelőssége okán is jól felfogott önérdeke kell legyen- hogy ahelyett hogy visszaütnél, megpróbáld valamiképpen rávezetni a másikat is arra hogy nem szolgálja az ő érdekét sem ha kiszúr másokkal, sőt épp ellenkezőleg. Téved aki azt hiszi hogy az a hatalom és az erő, amikor lehetőséged van visszaütni, akkor ütsz. Az a gyengeség. Az igazi erő és hatalom az, amikor felül tudsz kerekedni a sajá -egyébként természetes- bosszúfantáziáidon,és elég erős vagy nem ugyanabban a malomban őrőlni, mint amit a másiknak a szemére vetsz (mikor veled szemben teszi), mert rájössz arra, hogy egy bűnt nem lehet egy másik bűnnel jóvá tenni. Negatívboz másik negatívot hozzáadva az eredmény még nagyobb negatív lesz. Azt hinni hogy a bosszú pozitív irányba tett lépés bármilyen értelemben is, önbecsapás.
2014. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kedves 6, ez nem egy pszichológus dumája volt.A saját tapasztalatomból beszélek.A bosszúval saját magát teszi tönkre az ember teljesen.Nem vagyok pszichológus, csupán nem kevés szenvedést és megaláztatást átélt ember és ha valaki igazán boldog akar lenni, akkor meg kell bocsájtania.Nem megy egyről a kettőre, nem könnyű dolog.Az elhatározásnak kell először meglennie az emberben, hogy azt mondja magának, igenis megbocsátok azoknak akik bántottak engem.Aztán majd egy idő után az érzés követi a döntést.Akik engem bántottak, azok már nem fogják csinálni, mert felnőttek ők is.Iskolai bántalmazás volt.A szemét embernek ugyanúgy megmarad a jelleme és hiszek abban hogy mindenki visszakapja amit tett a másikkal jót vagy rosszat.Lehet túlságosan lelkizősnek hangzik, de majd talán egyszer megérted miről beszélek, miről szól ez az egész megbocsátás dolog.
2014. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elvágtad az ujjad, nah, ezzel most tényleg jól kib..sztál sok emberrel! :D
2014. okt. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az 5-nek és a 7-nek teljesen igaza van. Sok betegségtől is megmenekülhetnének az emberek, ha nem kívánnák úgy a bosszút és a haragot. Ezek orvosilag bizonyított tények.
2014. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!