Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szokták egyes emberek...

Miért szokták egyes emberek felvinni a hangsúlyt a kijelentő mondatok végén?

Figyelt kérdés
Ez helyes, vagy helytelen? Ha észreveszem valakinél akkor egyszerűen nem tudok másra figyelni, szerintem nagyon idegesítő. Férfiaknál még nem vettem észre, de egy csomó nő így beszél (én is nőnemű vagyok, mielőtt valaki beszólna, hogy nőgyűlölő vagyok vagy mit tudom én :D)
2014. nov. 2. 02:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Hibásan tanulták meg, vagy nem figyelnek rá. Én hallottam már férfinál is. Engem is idegesít, bár próbálok túlnézni rajta. Ha megfigyeled, sokan a kérdő mondatokat is elég furcsán ejtik, az se jobb.
2014. nov. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mit tartalmazhat a kijelentő mondat? Amikor beszélgetünk vagy üzengetünk egymásnak akkor belegondolunk abba: a mondat mire vonatkozik,kinek szól,miért mondja,mi a célja vele???? A helyesírási szabálytól is eltérhetünk abban az esetben ha a figyelem felhívásként alkalmazzuk.El tudom képzelni azt is,hogy aki felviszi a hangsúlyt a kijelentő mondat végén az azt szeretné ha a beszélgetőtárs csak ráfigyelne.? Vajon, részt veszel-e a beszélgetésben (kérdésekkel,bólogatással,szemkontaktussal)amikor szólnak hozzád? Ha a visszajelzésre vágyott az illető akkor megkapta a reagálást?
2014. nov. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!