Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti megmentenétek valakit, aki...

Ti megmentenétek valakit, aki épp öngyilkosságra készül?

Figyelt kérdés

Most néztem meg egy videót, aminek az a címe, hogy "léteznek még jó emberek", és volt benne egy olyan, ahol a nő megpróbált leugrani a hídról, de valaki megfogta, hogy ne tudjon.


Én úgy vagyok ezzel, hogy ettől ő nem lett jó ember, sőt ha én öngyilkos akarnék lenni, akkor gondolom az amiatt lenne, mert már mindenem elveszett, nincs reményem, nincs célom, minek éljek, és ha nagy nehezen rávenném magam arra, hogy megvalósítsam az öngyilkosságot, és valaki visszatartana, valószínűleg nem örülnék neki, és attól még ugyanúgy meg akarnék halni, ha pedig így lenne, akkor vinnének gondolom az elmegyógyintézetbe, vagy nem tudom.


Tehát én biztos hogy nem mentenék meg semmit, aki öngyilkos akar lenni.


Arra vagyok kíváncsi, hogy mi a te véleményed ezzel kapcsolatban, ha igen akkor miért igen, ha nem akkor miért nem.


Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2014. nov. 2. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha előttem próbálja megtenni akkor igen megpróbálnám

Nekem még van lelkiismeretem nem tudnék azzal a tudattal élni hogy tehettem volna valamit de helyette csak álltam és néztem. Örökké a szemem előtt lenne az a kép ahogy az a valaki meghal

2014. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
68%
Én először megpróbálnék beszélni vele, hogy miért is akarja ezt megtenni, hátha hatna rá. Ha nem sikerülne, akkor hagynám hagy tegye amit jónak lát, elvégre az ő élete.
2014. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha valaki utolsó stádiumos rákos öngyilkosjelölt- őt nem menteném meg.

Ha egy 17 éves szerelmi bánatában öngyilkosjelölt- őt megmenteném.

2014. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is szörnyű embernek tartanám magam, ha nem menteném meg. Az is lennék, azt hiszem. Nincs olyan, hogy nincs megoldás - aki véget akar vetni az életének, az csak nem látja a megoldást! Nagyon nem mindegy. Menteni kell a menthetőt. Biztos vagyok benne, hogy ha éppen akkor nem is lenne hálás, pár év múlva megköszönné.
2014. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 piriiiiii ***** válasza:
84%

Nem, hagynám, hogy ölje meg magát, és ne találja meg azt, amitől nem érzi magát elveszettnek, ne találja meg a reményét, és hogy elveszítsen minden lehetőséget... jó ég.

Egyébként pedig SENKIT, és nem semmit.

Az öngyilkosságra való hajlam és törekvés már önmagában segítségkérés, én pedig tartom annyira az emberi életet, hogy SEGÍTSEK, ha már kérik...

2014. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 piriiiiii ***** válasza:
63%
Egyébként pont úgy beszélsz, kérdező, mint egy leendő öngyilkos... ugye nincsenek ilyen gondolataid?
2014. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nálam már volt erre példa.


A történet annyi hogy 2 éve történt sőt már lassan lesz 3 éve, hogy egy nagyon jó barátom kibukott idegileg mert 2 éven keresztül csak kudarcok érték, anyagi csőd volt a családjában, nem talált munkát, barátait is elveszítette jóformán csak velem beszélt. A családjába tragédia is történt a házukat is elveszítették és jobbára már ennivalóra sem volt pénzük, illetve a nagymamája is beteg volt. Egyik napon kaptam rajta hogy egy marék gyógyszert vett be mindenfélét amit talált otthon ráadásul vörös bort is ivott rá. Én is csak úgy vettem észre hogy akkor mentem át hozzá mert vittem nekik egy kisebb szekrényt ami nekem feleslegessé vállt és azt szereltem össze neki mert csak lapjaira szedve bírtam elvinni neki, én hazaugrottam még csavarokért, mondta hogy ő ledől egy picit pihenni a másik szobába mert rosszul van, adott kulcsot mondta hogy ne zavartassam magam. Én visszaérve észrevettem az ajtó résén hogy egy marék gyógyszeres doboz van mellette és bort iszogatott üvegből, azonnal beléptem hozzá, láttam hogy egy csomó darabot kiöklendezett, innentől kezdve nem volt kérdés mit csináljak, gyorsan kimentem ajtón kívülre bezártam őt a lakásba és mentőt hívtam, mire kiértek visszamentem de persze azért szemmel tartottam, csak agresszív volt és nem akartam hogy megakadályozza azt hogy kihívjam a mentőket, mire a mentősök kiértek már kezdte elveszíteni az eszméletét így azonnal bevitték, bár picit erőszakosnak kellett lenni vele, de nem kellett olyan drasztikus módszerekkel. Aztán ment a detoxba kimosták a gyomrát, 2 napig feküdt belgyógyászaton majd átkerült 3 hétre a pszichiátriára, közbe végig mindennap mentem hozzá látogatóba, aztán már kezd azóta helyre állni, szerencsére a családi élete is jóra fordult azóta, nagyon sokan segítettek már nekik, de sajnos csak akkor amikor már megtörtént majdnem a másik tragédia a barátai újra előkerültek, bocsánatot kértek tőle, és mellette maradtak a mai napig is. Szerencsére azóta már munkája is van, és már kezdenek egyenesbe jönni, már 4 éve nem ünnepeltek karácsonyt még fájuk is csak 2 éve volt amit ajándékba kaptak, tavaly fát sem állítottak és nagyon nem is ettek, és a mostani karácsonyuk már ünnepi ebéddel, karácsonyfával, és némi ajándékkal fog telni nekik mert már megtehetik azt hogy erre költsenek, mivel nyaralni is mehettek volna pár napra, de így nem nagyon volt kedvük ezért is döntötték el hogy még gyűjtenek hozzá és akkor tartanak egy igazi karácsonyt amire már jó pár éve vágynak.

2014. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Így belegondolva igazatok van, én sem bírnám végignézni, ahogy valaki meghal előttem. Már azért lelkiismeret furdalásom van, ha látom ahogy egy osztálytársam megöl egy bogarat.


#5


Miért gondolod úgy, hogy az öngyilkosság az segítség kérés? Mert abban lehet van valami, ha egy forgalmas helyen próbálja megkísérelni, és megvárja, amíg már mindenki őt figyeli, de ha pl. véletlenül veszik észre, ahogy megpróbálja fölakasztani magát, vagy ilyesmi, akkor az is segélykérés?


#6


Nyugi, semmi ilyen hajlamom nincsen, és csak 15 éves vagyok, úgyhogy az élet is előttem van még.:D


#7


Először kicsit szíven ütött a történeted, de nagy megkönnyebbülés, hogy happy end-el záródott, és remélem továbbra is csak jobb lesz a barátodnak.


Egyébként, ha egy hozzám közel álló ember próbálna öngyilkos lenni, akkor én is gondolkodás nélkül mindent megtennék, hogy megmentsem/lebeszéljem.

2014. nov. 2. 13:36
 9/15 A kérdező kommentje:

#6


ja és, a "mindenem elveszett" meg ilyeneket is úgy értettem, "ha". Mert nem gondolom, hogy rossz életem lenne.

2014. nov. 2. 13:42
 10/15 piriiiiii ***** válasza:

Hidd el, hogy az. Csak ritka esetekben nem.

Egy jel, hogy hé, figyeljetek, nincsen nálam minden rendben, és egyedül nem bírom, támasz kell!

2014. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!