Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor facebookon valaki...

Amikor facebookon valaki odaírja a másiknak hogy Boldog Szülinapot, az ünnepelt megköszöni hogy köszi, akkor miért írja oda a köszöntő a végére hogy nincs mit?

Figyelt kérdés

Tehát így néz ki az eset vázolva:


X: Boldog Szülinapot!

Y: Köszi!

X: Nincs mit! (vagy a szivesen is odakerül néha)



Szerintem ezekhez nem kellene írni ilyeneket hogy nincs mit, szivesen stb.



Bár nem is hiszem hogy az ilyen nagy facebookos olyan nagy ésszel rendelkeznének. Ez mind a butaság csak.


2014. nov. 10. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Alapvető udvariasság...
2014. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De szerintem itt a "nincs mit" fölösleges, csak azért mert most ő boldog szülinapot kívánt.
2014. nov. 10. 11:00
 3/10 A kérdező kommentje:

Bármi másnál, ha segítséget nyújt valaki és megköszönik ezt neki és mondja hogy nincs mit, az úgy oké.

De egy ilyennél annyira helytelen

2014. nov. 10. 11:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem helytelen.
2014. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kései Sirató ***** válasza:
91%

Logikailag valóban helytelen, ilyenkor nem kell reagálni a köszönöm kifejezésre.

Ez egy jókívánság ugyanis :)

2014. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És a legjobb, hogy facebook nélkül nem is tudná, hogy születésnapja van az illetőnek. Próbáld meg, hogy kikapcsolod, hogy mutassa, hányan írnak majd szerinted?
2014. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad. " nem is hiszem hogy az ilyen facebokos olyan nagy ésszel rendelkeznėnek ."
2014. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nincs mit" számomra segítségnyújtással kapcsolatos, ergo "ne köszönd, nem várok érte viszonzást".

A felköszöntés más, szerintem fölösleges még a köszönömre is válaszolni. Egyszer már felköszöntötte, nem szükséges párbeszéd és még hat sor oda-vissza hálálkodás.

2014. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még életemben nem láttam így, hogy valaki a végén mondja, hogy szívesen vagy nincs mit.
2014. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
like-al szokás megköszönni, hogy jólvan tudomásul vettem hogy megköszöntöttél, jófej vagy. Vagy ha valaki mégis megköszöni, akkor a felköszöntő lájkolja be a köszit, ezzel jelezve hogy a szívesent vagy nincs mitet, de külön kiírni felesleges.
2014. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!