Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják a megbántott...

Miért gondolják a megbántott emberek azt, hogy a másik nem tagjai mind egyformák?

Figyelt kérdés

Nem vitát szeretnék kirobbantani, egyszerűen nem értem hogyan lehet kategorizálni csak azért, mert egyszer az ember megégette magát.


Iszonyatos ez a pesszimista hozzáállás, amikor az ember a csapból is azt hallja, hogy "mindegyik egyforma", csak azért, mert az illető csalódott az élete során 1-2 személyben.


Persze egyik ember fájdalmát sem érthetjük, érezhetjük úgy, ahogyan ő érzi, mégis felvetődik a kérdés, hogy az emberek tényleg ezt így is gondolják, vagy csak mondják? Ha így is gondolják, akkor ezzel a hozzáállással hogyan szeretnének maguknak megfelelő párt találni? Hiszen szerintem ha valaki úgy fut neki egy új kapcsolatnak hogy ő sem lesz különb az előzőnél, akkor ez vetül ki magára az ismerkedésre is. Nem? Valahogy ezt a másik fél megérzi. Nem?


Mielőtt jönne a semmi közöm más érzéseihez dolog, szeretném leszögezni, nem konkrét ember érzéseiből indulok ki, hanem egy általános dologból, amivel az ember nap mint nap találkozik, ha sok emberrel beszélget.



2014. nov. 19. 09:12
 1/6 tarnai ***** válasza:
10%
Mert azok, főleg a nők.
2014. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-2 nél még azt mondtam, hogy peches vagyok. 20.nál azt mondtam, hogy elég volt és inkább élek egyedül.
2014. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki csalódott már, férfiak is, nők is.

Aki azt gondolja, hogy csak őt érik csalódások, az tévesen azt hiszi, hogy ő a világ közepe.

Ilyen emberek már eleve úgy állnak hozzá másokhoz, na ez biztos azért nézett rám, mert utál, stb. Szóval már a saját előítéleteiket belevetítik teljesen ártatlan helyzetekbe is. És valóban elhiszik, hogy mindenki más rossz, és mindenki csak azért van ezen a világon, hogy őket bántsa.

Szerintem ez betegség és kezeltetni kéne őket.

2014. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bence_ ***** válasza:
100%

Mert általánosítani könnyű.így a saját felelőségét kizárja.

Másik csoport szokásait, gondolkodását megismerni munkával jár. Ha megismerné, felismerné akkor találhat a olyat aki a számára megfelelő.

2014. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó, amit a 4-es írt. A saját felelősség.

Ezt nagyon kevesen ismerik be (bármilyen ügyben).

2014. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert az emberek zöme szeret általánosítani.

Részben dühből, hogy "nagyobbat szóljon", részben pedig azért, mert könnyebb általánosítani, mint a valódi problémákat felderíteni. Főleg hogy úgy netán kdierül, hogy mégsem a másik a rossz.


Azzal, ha valaki általánosít, kvázi próbálja még a lehetőségét is elhárítani annak, hogy benne volt a hiba. Valamint talán a "büszkeségüket" is így próbálják védeni, kisebb szégyen, ha úgy esünk pofára, hogy "mindenki gonosz, szemét", mint ha csak egy adott ember bánt el velünk.


De igazából én ezt - mint minden általánosítást - nagyon buta, bárgyú és gyáva hozzáállásnak tartom.


Továbbá van, aki ezt csak azért hangoztatja, hogy a saját sarát takargassa. Mondván, ha mindegyik "olyan", akkor nekem sem kell jónak lennem.

2014. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!