Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért lepődnek meg...

Az emberek miért lepődnek meg annyira, ha egy ismerősük stílust vált?

Figyelt kérdés
Tegyük fel levágja a haját rövidre vagy valami ilyesmi. A külsőleges stílusváltozás lehet negatív hatással az emberi kapcsolatokra?

2014. nov. 19. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek miért lepődnek meg annyira, ha egy ismerősük stílust vált?"

1. Mert nem ismerik.

2. Ezzel leplezik a nemtetszésüket.

3. Azt hiszik, úgy marad az idők végezetéig, ahogy megismerték.


"Tegyük fel levágja a haját rövidre vagy valami ilyesmi."

1. Nem tetszik az új frizura.

2. Le sem szarja, de kell valami reakció.

3.


"A külsőleges stílusváltozás lehet negatív hatással az emberi kapcsolatokra?"

1. Egyeseknek nem tetszik, ahogy kinézel.

2. Negatív sztereotípiák jutnak eszükbe.

3. általánosítanak.

4. Nem ismernek. Nem is akarnak. Azt szeretnél, ha úgy néznél ki, ahogy ők akarják.

5. Szűk látókörűek.

6. Ignoránsok.

7. Megtalálnak, provokálnak, veszekednek, balhéznak, szivatnak, gúnyolódnak.

8. Kilépnek az életedből.

9. Kimutatják a foguk fehérjét.

10. Ellened fordulnak.

2014. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért lepődnek meg, mert nem így szoktak meg, nem így ismertek meg.

Hát ha csak külsőleg változtatsz a stílusodon, de belsőleg ugyan az maradsz, akkor nem hiszem, hogy rossz hatással lenne az emberi kapcsolatokra. Amelyikre meg igen, akkor az olyan is volt.

2014. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fura nekik, mert nem úgy szoktak meg és valószínűleg nem is ismernek.

Engem is kérdezgettek anno, hogy mi ez a váltás hirtelen, amikor elkezdtem feketében járni és befestettem a hajamat bordóra. Pedig ha ismertek volna, tudták volna, hogy mindig is feketében szerettem volna járni csak azt kellett hordanom, amit a szüleim vettek, addig, amíg le nem szakadt rólam vagy ki nem nőttem. Farmerom sem lehetett mert nem engedték, cipőm meg mint az öregeknek, olyan volt, mert olyat kaptam. Senkit sem érdekelt, hogy nekem tetszik-e vagy nem. A hajszínemet egész életemben utáltam. 16 voltam, amikor elmehettem dolgozni nyáron és a keresett pénzemből vettem magamnak olyan ruhákat, amik tetszettek: fekete egyszerű felsőket és farmert, rendes fiatalos sportcipőt, vettem hajfestéket és befestettem a hajamat. Hamarabb is megtettem volna de nem volt rá lehetőségem. Amikor az új hajszínemmel, az új ruháimban elmentem iskolába, az osztálytársaim beszólogattak hogy mi ez a hirtelen váltás és mikor akarok visszatérni az eddigi énemhez. Nem tudták, hogy az igazi énemhez ez illett, csak eddig nem volt lehetőség arra, hogy kívülről is megvalósítsam, mert nem ismertek.

2014. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!