Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki tud erre az érzésre...

Valaki tud erre az érzésre egy kifejező jó idézetet?

Figyelt kérdés

A megbocsátás, hit, bizalom.


A három legnehezebb dolog az életben: bízni, hinni, megbocsátani.

Bízni tudni annyit jelent, mint hinni tudni.

És hinni tudni, az szeretni tudni.

A megbocsátásnak egyetlen lehetősége van: a felejtés.


eddig ezeket találtam..de ez semmi fejezi ki, hogy örlődök, rémálmaim vannak..rossz nagyon nehéz... valaki aki ismer ilyet tud segíteni?


köszönöm.



2014. nov. 24. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

„A boldogság nem más, mint jó egészség és rossz memória."

(Albert Schweitzer)

2014. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt vannak hasonlók: [link]


Úgy gondolom, hogy érdemes lenne valakivel beszélned az érzéseidről.

Ahogy az angol mondja: a problem told a problem had

Magyarul nehezen tudom átülteni, de nagyjából így hangzana: Egy kimondott probléma már csak a múlté.


Jelenlegi egészségügyi rendszerünkben a támogatásába még belefér pszichológusnál eltöltött beszélgetéses terápia is. Ugyan ott nem lehet semmit elmondani konkrétan, ami a társadalomra nézve bármilyen veszélyt jelentene (ami ugyan orvosliag etikátlan tovább adni, mégis van kibúvó, mert ezek az emberek bölcsészek és nem orvosok), de ha esetleg olyanról is akarsz beszélni, ami ilyen témába vágna, mondd, hogy egy ismerősödről van szó, aki hasonlókat csinál. Így már jogilag nem terhelt téged a vád és a pszichológus sem köteles jelenteni, hiszen nem a betegéről van szó, hanem egy elméleti dologról. :)


Nem akarlak elrettenteni, de ezt a fontos kitételt tisztázni kell.

Szóval egy terápiás beszélgetésen könnyebben tudod kiadni magadból a dolgokat, ha tudod, hogy a másik nem fogja tovább adni senkinek és csak veled fogja megbeszélni. Igazából magaddal fogod megbeszélni, de a pszichológus segíteni fog feltárni a valódi kérdéseket.


Csak ajánlani tudom. Nekem már rövid távon segítettek ezek a beszélgetések.

2014. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. nov. 24. 11:56
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen..igen van benne valami... lehet, hogy megfogadom a tanácsot. köszönöm mégegyszer
2014. nov. 24. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!