Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek a "Szent Johanna Gimi"...

Nektek a "Szent Johanna Gimi" című könyvsorozatban Arnold vagy Cortez a szimpatikusabb? Miért?

Figyelt kérdés

Én elolvastam a "Szent Johanna Gimi" könyvsorozat összes részét, és meg kell hogy mondjam a két fiú közül nekem végig Arnold volt a szimpatikusabb, és ezzel most is így vagyok. Cortez nekem amolyan primkó "mainstream" figurának tűnik, hogy "titkolja, hogy okos", meg az efféle nagyon hülye dolgait, én végig irritációt éreztem irányában, kicsit olyan érzésem volt vele kapcsoltaban, mintha kényszeresen föl kéne rá nézni, csak mert helyes, Renáta "elolvad" tőle, az egész sulinak csajai odavannak érte, s megpróbálták okosnak eladni, és nem tudom, hogy hogyan lehetséges ez, de mintha direkt, látványosan titkolná IQ szintjét, hogy ne higgyék őt nagyképű köcsögnek, pedig hát ez van, sajnos ő az. Arnoldot pedig tényleg érdeklik az irodalmi művek, könyvek, a filozófia, na ő tényleg értelmes, mindig átlátja a helyzeteket, és magasról tesz az emberek véleményére.

Amúgy egy irodalmi versenyre kellett elolvasnom a "Szent Johanna Gimi"-ket, meg még persze sok más művet, de engem nem igazán fogott meg, ez a kérdés viszont érdekelne.

Én kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek erről a dolgról, várom a válaszokat! Arnold vagy Cortez?



2014. nov. 28. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Zsolt (névrokon, és rá hasonlítok a legjobban)
2014. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
57%
Én személy szerint inkább Cortez párti vagyok mert Arnold karaktere nem áll közel hozzám. Túl komoly és igazából annyira meg sem ismertük őt. Cortez viszont szerintem egy sokkal szerethetőbb szereplő:)
2014. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Cortez sokkal szimpatikusabb,mint Arnold.Lehet,hogy úgy látszik Cortez magasról tesz a tanulásra és menő helyzetét kihasználva egyesek szerint bunkón viselkedik.De ez nem igaz azt nézi,hogy Reninek mi a jó.Igenis tanul az már más kérdés hogy csak azt ami érdekli,de azt tényleg tanulja(sok nyelven beszél,jó sportoló)és igenis tud normálisan viselkedni.Arnold visszatért,hogy Renivel összevesszen a szülinapján.Ő úgy irányította a lányt hogy saját magának legyen jó.Önző volt és Reni miatta nem tudott első két évben jobban összebarátkozni osztálytársaival.Visszatért mert látta hogy Reni így boldog,ő nem volt az.Neki lett rossz a helyzete és visszajött hogy belezavarjon a dolgokba mert rájött,és legbelül érezte szerintem hogy Cortez jobb Reninek mint ő lett volna(még ha Reni szerette is volna)és féltékenységében és dühében nem tudott uralkodni magán.
2014. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
23%
Nekem is Cortez volt a szimpatikusabb, Arnoldot nem szerettem.alig vártam hogy elmenjen valahova. Végig szurkoltam Reninek hogy összejöjjön Cortezzel. Bár néha ő is idegesítőbb volt, Arnoldnál mégis jobb. Miatta tudott Reni csak későm igazi barátokat szerezni. Őt is annak nevezte, de mégsem volt az. A végén azért rendes volt tőle, hogy segített Reniéknek lakást találni.:)
2014. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Én még csak a 4.résznél tartok, de én inkább arnoldnak drukkolok. Illetve drukkoltam. Nagy csalódás volt, amikor megtudtam a barátaimtól hogy cortezzel fog összejönni. Amikor még az elején tartottam, azt hittem hogy Reni rájön hogy hogy cortezzel nem fog működni, és összejön Arnoldal. Ez is az a tipikus történek amikor egy tökéletes világban 2 tökéletes ember összetálálkozik, első látásból szerelembe esnek, összejönnek, tökéletes párt alkotnak végül boldogan élnek amíg meg nem halnak...
2014. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
88%
Én inkább Arnold párti vagyok mert szerintem egy olyan lányhoz mint Reni inkább Arnold illet volna , ónem Cortez.
2015. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Én csak most kezdtem olvasni, a 3. résznél járok, de nekem Arnold jön be, mert jobban illik Renihez. Amit Cortez iránt érez, az a fizikai vonzalomból ered, Arnold viszont egyéniségben is illik hozzá, csak ennyire fiatalon az ember ezt nem tudja megkülönböztetni még.
2016. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Virike2018 válasza:
33%
Cortez sokkal szimpibb.De ha akármelyik szereplőből lehetne választani akkor Virág és Reni
2019. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!