Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megszoktátok kérdezni tömegköz...

Megszoktátok kérdezni tömegközlekedési járművö, hogy szabad-e a hely/foglalt? Stb? Idegesít valakit, ha ezt megkérdezik tőle?

Figyelt kérdés

Én többnyire távolsági utazáskor tapasztaltam inkább, hogy megkérdezik az emberek (vonaton, távolsági buszon).


Helyi tömegközlekedésben Budapesten egyáltalán nem szokták, de pl. egy kis városban igen, jól vettem észre? (pár hónapja vagyok pesti)



2014. nov. 28. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak vonaton szoktam megkérdezni, bkv-n nem.
2014. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

BKV-n meglepődök ha valaki megkérdezi, de nem mondanám idegesítőnek :)

Vonaton ha nincs helyjegy meg szoktam kérdezni. Ott van rá esély hogy várnak valakit aki pár megállóval később száll fel, vagy csak elment wc-re stb...

2014. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kilenc éve ingázok vonattal Dunakeszi és Pest között, mindig megkérdezem, hogy szabad-e, sokszor még meg is köszönöm, ha leülhetek :) És én is szeretem, ha megkérdezik tőlem. Sokkal kellemesebb az utazás így ezt a formai párbeszédet letudva, valahogy ettől egy kicsit olyan természetesebbnek hat az idegen utastárs közelsége. Engem inkább az zavar, ha csak úgy mogorván a semmiből valaki odarakja magát se szó -se beszéd. Legalább egy biccentést facsarjon már ki magából vagy valami, ha már félórát egymás mellett kell eltöltenünk.

Plusz egyetlenegyszer a 9 év alatt az is előfordult bizony, hogy foglalt volt a hely :D

BKV-n nem szoktam, de ott eleve csak ritkán ülök le, ha sok hely van.

2014. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már nagyon régóta buszozom..tényleg....évek óta mindig busszal jártam iskolába. (Nem Bp)

Az idősebb bácsik megkérdezik, hogy leülhetnek-e. Azt tapasztalom.

De lehet hogy csak azért, mert lerakom a táskám, és könnyebb ezt mondani, mint h vidd már arrébb :)

DE......mikor az a tipikus tolakodó, "JajKoránReggelHatkorMegyekAPiacraMárCsakAzértIs" Néni közelít felém, és ott a táskám, és NEEEEEEEM nehoooogy megkérdezd...MIT CSINÁL? RÁÜL! Szerencsére még az utolsó pillanatban elkaptam a felét..utána sem elemte volna fel a pi csáját...

2014. nov. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:DDD
2014. nov. 29. 06:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a fiatalabbak, a középidősek igen is meg szokták kérdezni - ez jó dolog, tehát nem idegesít. Viszont az öregek automatikusan ledobják magukat mellém, amit nagyon utálok (még hogyha "egyedül ő építette fel az egész országot").
2014. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megyeszékhelyen:


Megkérdezik: férfiak, bácsik és az idősebb nénik többsége is, 30-40 éves dolgozó nők, normális, udvariasra nevelt fiatal lányok


Nem kérdezik meg: seprűfejű lányos fiúkák, cicababák, akiknek a fejéhez nőtt az okostelefonjuk, és az a tipikus mogorva nénike típus, aki kövér, büdös és ha az egész busz üres, akkor is a mellettem lévő ülésre vágja oda magát.

2018. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!