Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tanulnom kéne, de egyszerűen...

Tanulnom kéne, de egyszerűen nem fog az agyam! Valakinek van valami ötlete?

Figyelt kérdés

jövőhéten lesz egy vizsgám. be van osztva hogy minden nap 4 tételt tanulok meg.tegnap elég jól ment. Ma viszont nagyon nem!

reggel 8 óta fél oldalt tanulok, pedig nagyon egyszerű ez a tétel!

tanulok tanulok...de nem tudok odafigyelni. az agyam tompa, kómás vagyok, megállás nélkül ásítozok... ( pedig kialudtam magam )

a fejem fáj is egy kicsit. hiába tanulok érzem hogy meg se marad....

Már ittam egy csomó hideg vízet, kiszellőztettem ( azt mondták, ez segít)

Tornáztam egyet reggel, hátha felébredek, de nem jött össze..msot tervezem hogy letusolok, hátha akkor észheztérek.

Mások azt ajánlották csokit kell enni, de most még az sincs itthon... :(


Van még pár tippetek ami ilyenkor segíthet?



2015. jan. 7. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el sétálni, vagy nézd egy kicsit a tv-t, ne gondolj a tanulásra. Úgy egy óra múlva pedig próbáld folytatni a tanulást.

És gondolj arra, hogy simán meg tudod tanulni.

2015. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor sok tételt tanultam csináltam olyat,hogy pár órát zenét hallgattam,megnéztem egy filmet. Gépeztem.Hogy ne mindig csak a tanulás és tételek járjanak a fejemben. Kutyákkal is egy nagy séta.


Nekem ezekkel könnyebb volt.Illetve tartottam olyan napot,amikor nem is tanultam,foglalkoztam a tételekkel.Időnként kell hagyni időt,hogy ülepedjen. Nekem pl egy nap kihagyás után sokkal jobban fogott az agyam,több tételt tudtam megtanulni. Én is beosztottam,hogy mindennap x tétel,de nem jött össze. Mindig annyit tanultam amennyit tudtam.Ha 1 nap csak kettőt akkor kettőt.Ha 6-ot akkor 6-ot.

2015. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a capuccinó, kávé hatott, esetleg valami süti jutalomba, ha a végére érsz. Meg én ha untam az aktuális tételt, akkor azt félretettem, és elővettem egy másikat, amit érdekesebbnek találtam, ha azt sikerült megtanulni, akkor is már egy minusz. Többnyire amúgy is azokkal kezdem, amik érdekesebbek, aztán a megmaradtak közül is mindig kiválasztom az érdekesebbet, és így tovább. Meg tornázgassál többször, ne csak egyszer reggel, hanem mindig amikor elfáradsz, és főleg ilyeneket, hogy helyben futás, guggolás, fekvőtámasz, ugrálás.
2015. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyankor lazítani kell.

Az ember nem terhelhető akárhogy. Ha nem megy, nem kell erőltetni. Oké, tudom, hogy be van tervezve, de nem szabad ennyire merevnek lenni. Amikor jobban megy, többet tanulsz, amikor rosszabbul, kevesebbet. Ma hagyd ki a tanulást, pihenj, lazíts, sétálj, tévézz, gyakorizz ;-) azt a 4 tételt meg átcsúsztatod a kvöetkező 4 napra. Többre mész vele, hidd el.

2015. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszike a válaszokat :)


Végülis 2 tételt így is be tudtam magolni.

Ha nem is tökéletesen, de nagyjából tudom.

A másik kettő, amit még mára terveztem, az pedig elég könnyű, és már régebben átnéztem szóval ma csak átolvastam őket. Majd ha marad időm az egész végén, mégegyszer átnézem őket úgyis.


Ha nem megy, tényleg nem nagyon lehet erőltetni.

2015. jan. 7. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!