Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki megpróbálna segíteni,...

Valaki megpróbálna segíteni, tanácsot adni a problémámban?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy világ életemben túlságosan is zárkózott és visszahúzódó voltam. Szóval olyan aki a háttérben csendben meghúzza magát. Nem igazán mertem barátkozni sem. Amilyen közegbe csak kerültem mindig is csak egy barátom volt, akivel viszont remekül el tudtam lenni, tehát nem voltam teljesen magányos szerencsére. Az óvodától kezdve az esti tagozatos suliig ez így volt. Soha nem voltam egy közösségi ember...

Most már úgymond a nagy betűs életet élem és ez ahogy számítani lehetett rá, ki is vetül a mostani életemre. Egyszerűen nem tudok ismerkedni, beszélgetést kezdeményezni az emberekkel. Szóval ez a problémám, amit megszeretnék oldani. Ha megszólítanak, akkor normálisan tudok kommunikálni, fenntartani a beszélgetést. De ha én szeretnék mondjuk megismerkedni egy lánnyal, akkor meg egyszerűen kifogyok az ötletekből, hogy milyen témát hozzak fel annak érdekében, hogy ne szakadjon meg a beszélgetés.

Ezt kínosnak érzem, és egyre nagyobb a csend, ami meg persze csak rátesz egy lapáttal. Így a lány meg azt hiszi, hogy nem érdekel ezért hallgatok el. És a lány tovább is áll.

Egyszerűen nem tudom, hogy miért alakultak ki bennem ilyen mértékű gátlások. Hogyan tudnék ezektől megszabadulni? Önbizalmat szerezni?



2015. jan. 10. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld magadat elfogadni, megszeretni - mert ha magadat nem fogadod el, miért várod majd mástól?

Olvass, tájékozódj - hogy legyen témád és véleményed!

Szeress másokat meghallgatni, légy kíváncsi a mondanivalójukra! Sokszor az ember arra figyel, hogy mit is kérdezzen, közben nem koncentrál a másik mondandójára.

Járj közösségbe, ahol együtt kell működni másokkal, s ha nem beszélsz is, látják, hogy jófej vagy, segítőkész vagy! Valami természetjáró egyesület jó lenne neked.

2015. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szerintem ha ez a problema egy lannyal, akkor mondd el neki is, miert nem tudsz beszelgetni. Akkor talan megerti, es o fog kerdezgetni. Amugy meg keszulj fel eleve kerdesekre, temakra, amit barmikor fel tudsz tenni. Vagy kerdezz ra barmire, amire kivancsi vagy vele kapcsolatban, hatha az egyik kerdesrol hosszasabban tudtok beszelni
2015. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha megszólítanak, akkor normálisan tudok kommunikálni, fenntartani a beszélgetést."


Ez a lényeg! Nincs veled semmi gond.


"De ha én szeretnék mondjuk megismerkedni egy lánnyal, akkor meg egyszerűen kifogyok az ötletekből, hogy milyen témát hozzak fel annak érdekében, hogy ne szakadjon meg a beszélgetés."


Egy témát kell csak kitalálnod, éspedig akkor, amikor megszólítod. Utána már, ha ő is szeretne beszélgetni veled, akkor ugyanúgy felhozhat témát, mint te. Ha mindig arra vár, hogy szórakoztasd, hogy te dobj fel új témát, akkor nagyon passzív nő lehet, akire amúgy sem érdemes az idődet vesztegetni. Vagy nem vagy neki szimpatikus, és örül, hogy nem kell tovább beszélgetnie veled.

2015. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!