Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki szereti a hazáját?

Ki szereti a hazáját?

Figyelt kérdés
Lehet Magyarországról beszélni vagy külföldi országról.

2015. jan. 21. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a mérleg két nyelve. Szeretem Magyarországot, itt vannak a gyökereim, a nyelv, a kultúra.. Mégis máshová vágyom, mert tudom, ott milyen.
2015. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Én szeretem Magyarországot a múltjával, minden hibájával és a jelenével együtt is. Szeretem az itt élő embereket, a konzervatívoktól a radikálisokon át a liberálisokig mindenkit. Azt aki depressziós és azt is aki minden hétvégén bulizik, s akinek minden hétköznap hétvége. Vannak jobb és vannak rosszabb helyek is a földön. Van, ahol sokkal egyszerűbb megélni. Azonban haza csak egy van :)


Szeretnék életem végéig itt élni.


Ok, ez most tényleg nyáltengernek hangozhatott, de én így vagyok vele. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nagyon szerencsés vagyok, ugyanis középosztálybeli családba születtem, így a szüleim tudják finanszírozni az egyetemi tanulmányaimat is.


20/f

2015. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én magyarországon csak az ismerős helyet szeretem, ahol felnőttem, de amúgy ízig vérig olasznak érzem magam :DD
2015. jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2-es hozzászóló leírta minden gondolatom. Szeretek itt élni. Voltam külföldön és iszonyú honvágyam volt. Visszamehetnék, de nem megyek. Egy percig nem éreztem ott otthon magam. Nekem ez a hazám.
2015. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a táj, hegyek, erdők, természet gyönyörű magyarországon.

Az emberekkel van csak bajom

2015. jan. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki csak azért szereti a hazáját, mert annak az állampolgára és azt szokta meg, az szerintem még nem annak a jele, hogy szereti a hazáját.
2015. jan. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!