Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék informáltabb,...

Hogyan lehetnék informáltabb, érdeklődőbb?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok(fiú),és azt találom magamban a legnagyobb problémának,hogy nem sok téma érdekel,valamint nem nagyon van bennem az a törekvés,hogy én most információt szerzek pl. egy adott iskoláról,(12.-es vagyok,és nézelődni kell,merre,milyen irányban szeretnék továbbtanulni)és itt jön ki az dolog,nem sok dolog érdekel,egyszerűen nem tudom,mivel foglalkoznék szívesen. Az autók egyébként nagyon érdekelnek,de autószerelő vagy ilyesmi nem szeretnék lenni. Lehet röhejesen hangzik,de ha az anyagiak engednék,autóversenyző lennék szívesen,csak ez egyenlőre egy olyan téma,ami nem most tudna megvalósulni. Azon is szeretnék változtatni,hogy úgymond beszédesebb ,talpraesettebb legyek Ez alatt azt értem,ha van egy téma,akkor be tudjak kapcsolódni,tudjak érdemleges választ adni az adott kérdésre,tudjak érvelni,hogy ez miért nem,az pedig miért. Sajnos ez a „csöndességem” miatt még barátnőm sem volt. Nem mondom azt,hogy visszahúzódó és olyan ember lennék,aki alig szólal meg,sőt tudok elég beszédes is lenni,csak ez nem mindig jön ki. :D

Ha az segíti a kérdés megválaszolását,akkor elmondom,jó tanuló vagyok,döntő többségben 4-es,5-ösöket kapok,persze van,mikor néha becsúszik egy-egy rosszabb jegy.

Az lenne a kérdésem,aki ilyen cipőben járt/jár, mint én,miként próbált/próbál meg változtatni magán?

A válaszokat előre is köszönöm!


2015. jan. 23. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát öcsém, én 25 vagyok, de még mindig nem tudom, mivel szeretnék foglalkozni. Kereskedelemben dolgozom, de igazából nem érdekel, de valamiből pénzt kell csinálni, a csekkek nem fogják magukat befizetni...

De nyilván nem akarok raklapokról kutyakaját pakolni még 60 éves koromban is :/

Egyébként mi a baj az autószerelő szakmával? Jó az, ha érted a dolgod, az ügyfelek ragaszkodnak hozzád és egész jól fizet. Ha szereted az autókat, miért ne próbálnád meg ezt is? Nem csak diplomával lehet elhelyezkedni - vagyis inkább már azzal sem, ha nincs hátszeled. Autószerelőre meg mindig szükség lesz, ugyanúgy, mint szakácsra.

Egyébként ha egy téma nem érdekel, ahhoz én sem tudok hozzászólni, akkor inkább csak figyelek. Lány vagyok, de hidegen hagy a divat, a szemöldökformázás, manikűr meg hasonló marhaságok. Na ettől függetlenül nem vagyok egy igénytelen bányarém :D Ha ilyen a téma, akkor nem szólok bele.

2015. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Annak ellenére,hogy szeretem az autókat,a szerelésük nem érdekel,persze itthon ha van valami kisebb munka vele,azt szívesen megcsinálom,de ez nem az a szakma,amiben elképzelem a jövőmet. Szeretném magasabb szintre képezni magam,valami jobb állást szeretnék magamnak.
2015. jan. 23. 13:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!