Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások hogy tudnak egész nap a...

Mások hogy tudnak egész nap a facebúkon levelezgetni? Én is fenn vagyok de nekem a kutya se ír. Mit lehet, miről lehet megállás nélkül írogatni egymásnak?

Figyelt kérdés

Elnézem, az osztálytársaimat, úgy jönnek, úgy mennek, hogy f**búk, napközbe is egész nap, mást se hallok csak a pittyogást ami a telefonon a f**szbúk üzenet érkeztét jelzi. Van akinek pár másodpercenként jelez.


Érdekes, én is fenn vagyok (de minek) nekem mégse ír a kutya se. Nem is tudom idejét mikor kaptam olyan üzenetet ami nem a szokásos totál kamu spam meg álhír hanem rendes üzenet.


Mások hogy tudnak, miről tudnak egész nap írogatni? El se tudom képzelni. Mi lehet olyan fontos hogy másodpercenként kell levelezgetni róla? Kitört a III. VH? Leszálltak a marslakók? Vagy mi a jó franc történt?

Én elképzelhetetlennek tartom, hogy bárkivel bármiről percenként pötyögjek. Mit tudnék mondani? Semmit. Ami lényeges elmondom 1-2 perc alatt, szófosás meg minek?


Azt se értem (ugyanaz) amikor valaki órákat pofázik a mobilján. De miről? Én életemben nem beszéltem senkivel semmiről 5 percnél többet mobilon. És amikor hallgatom a beszélgetést rájövök, hogy szó szerint semmit se mond, az egész órás beszélgetést össze lehetne tömöríteni egy mondatba mert ennyi lényeg van benne.


2015. jan. 26. 08:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
28%

Emondjak/leirjak egy masnak, hogy eppen most pukiztak, de elotte pipiltek, de elotte, na tudod. A szomszed padban a srac epp ra, de igazan csak fele nezett, na de, ezt is le kell irni. Ugyanez megy a mobilban. is.

Unalmas, fanyar elet, amit muszaj leirni, elmondani, mindenegy masodpercet. ja, meg ugye, minden 20 percben kell hozza egy selfie is. Csucsorgos, halszaju rondasagnak kell lennie.

2015. jan. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
29%

Ezt én sem értem, én is alig kapok üzenetet, többnyire én írok rá mindig másokra, akkor is beszélgetünk 10-20 percet úgy hogy a másik illető vagy én 3-4 percenként írunk valamit és ennyi. Én telefonálni picit többet szoktam egy haverommal, mivel ritkán beszélünk így mindig van miről dumálnunk akkor de sokszor inkább viberen beszélünk mert ingyen van ha úgy van net a közelben.

Meg nagyon ritkán ha írok valakire akivel rég dumáltam akkor megy a beszélgetés rendesen, sőt valamikor még munka közben is beszélünk írogatunk 5-10 percenként én esetemben lehet így meló közbe, de akkor ritkán nézem vissza meg sokszor csak 2-3 órával később olvasom el amit írt az illető, és ennyi. De sokszor akiket bent látok nem tudom megérteni mit írogatnak 2 percenként.

2015. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

Attól hogy nektek senki sem ír, nem értem miért kell rögtön mindenkit elkönyvelni. Lehet ám más dolgokról is beszélgetni, nem csak arról, épp mi történik veletek. Sajnálom ha ez nektek nem megy.

Én már nem iskolába járok, hanem dolgozom, de velem is előfordul, hogy egész nap folyamatosan beszélgetek valakivel. Messengeren beszélgetek a tesómmal, a barátaimmal külön-külön vagy épp együtt egy csoportban, külföldi ismerőseimmel, stb. Képzeljétek el, számtalan más téma van a világon az aktuális teendőinken kívül is. Persze megbeszéljük azt is, kivel épp mi történt vagy épp mi történik, ha szóra érdemes, de sokminden másról is el tudunk dumálni. Lehet utálni a facebookot, sokáig én sem szerettem; de amióta kihasználom a lehetőségeit, nem kell folyton sms-t írnom és telefonálnom (ami pénzben sokat számít), ill. nem kell a nap végéig várnom, hogy végre beszélhessek azzal, aki épp hiányzik.

Nem vagyunk egyformák: van aki sokat pötyög a telefonon, van aki nem. Egyik sem rosszabb a másiknál. Az utálkozás meg az ítélkezés viszont sosem szép dolog.

2015. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Örülj neki hogy olyan melóhelyed van ahol ezt tűrik.

Ha már a tesóknál tartunk elmondom, hogy az én testóm meg olyan multunál dolgozik, ahol ha munkaidőben bárkit facebookozáson vagy bármi egyén hasonszőrű oldal (akár youtube) használatán kapnak, mindegy hogy saját eszközön vagy céges gépen, az azonnal ott és abban a pillanatban elveszíti az állását. Így is lehet.

Én azért nem reklámoznál hogy munkaidőben magáncélú diskurzust folyatok, ha én lennék a főnököd gondoskodnék róla, hogy annyi időd legyen dumálni amennyi csak kell, csak a cégen kívül.



"hogy egész nap folyamatosan beszélgetek valakivel. Messengeren beszélgetek a tesómmal, "

2015. jan. 26. 11:50
 5/40 anonim ***** válasza:
44%

Nekem akkor sem írnak, ha én írok nekik. :D


De egyébként most ehhez az utolsó kommenthez még annyit, hogy nem kell túlzásokba esni. A szellemi munkát végzőknek kötetlen a munkaideje, így nyugodtan telefonálhatnak, vagy válthatnak üzenetet munkaidőben. A céges gépeken csak szimplán blokkolják az ilyen oldalakat, és ennyi. Nem fognak senkit kirúgni azért mert a telefonján hazaírt az asszonynak, hogy ma később ér haza..

2015. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Az óránként 5 perc szünet mindenkinek jár, csak a szellemi dolgozók maguk osztják be az idejüket. Ha a főnök asztalán kell lennie holnap reggelre valaminek, akkor nem fogja érdekelni hogy te 9től délig csak beszélgettél a telódon, és aztán bent maradsz éjfélig, vagy nem beszélgetsz, és hazamész 9kor. A munka legyen kész. Ez általában így működik a szellemi foglalkoztatott multikban.
2015. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Na ja. Persze. Tesóm szellemi munkát végez (jogász) és annyira "kötetlen" a munkaideje, hogy bemegy reggel és nem tudja mikor jön ki, de akkor biztos nem amikor lejár a munkaideje.

Papíron 9-17h, a valóságban 8kor már benn van és este 7-nél előbb soha nincs kinn. De van hogy még este 9-kor is benn rohad.

Túlórapénz? Egy fillér se.

Meg is mondják: keres annyit egy hónapban hogy ez férjen bele.


Ha meg nagyo elkezd a túlórapénz után érdeklődni, megkapja, csak épp nem hosszabbítanak vele szerződést és ennyi.

Úgyhogy ő is meg az összes többi ember inkább befogja a száját.

És ez nem egy kis sufni kft, ez egy multi.



"A szellemi munkát végzőknek kötetlen a munkaideje,"

2015. jan. 26. 12:09
 8/40 A kérdező kommentje:

Aha. Dolgoztam (és dolgozom) suli mellett teszjóban lidlben obiban stb diákmunkásként. Ha mindenkinek jár akkor nekem is?

Csak mert konkrétan pl. a teszkóban hugyozni se mehetek el. 5 perc persze.

Gyere el hozzám egy napra dolgozni aztán beszéljük meg az 5 percet.


"Az óránként 5 perc szünet mindenkinek jár"

2015. jan. 26. 12:11
 9/40 anonim ***** válasza:

Te tudnál a haverjaiddal, barátaiddal minden nap órákon át beszélgetni?

Ha nem, akkor jogos, hogy nem tudod elképzelni.

Ha igen, akkor most képzeld el, hogy ugyanez a kommunikáció nem csak élőszóban, de írásban is lefolytatható.

Persze, mondom, ha neked az emberi kommunikáció egy-egy személlyel kimerül naponta 3 tőmondatban, akkor tényleg nehezen elképzelhető. De tudod, van ám, hogy az ember a barátaival, haverjaival, barátnőivel, szerelmével nem csak napi 2-3 sablonos tőmondatot szeretne beszélni. Nem annyira nehéz ám ezt elképzelni. ;-)

2015. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudnék. ELképzelni se tudom miről lehet ugyanazzal az emberrel naponta órákon át beszélni.

Halvány lila gőzöm.

Most mit pofázak a semmiről? Mégis mi történhetett tegnap óta pistikével ami több órás kitárgyalást igényel? Hogy felszállt a buszra? Hogy tegnap vajas zsömlét hozott ma meg szalámisat? Vagy mégis mi?

Nem lehetne követni az elvet hogy akkor pofázz ha van érdemi és lényegi mondanivalód? És ne pofázz csak azért mert épp pofázhatsz?



"minden nap órákon át beszélgetni?

Ha nem, akkor jogos, hogy nem tudod elképzelni. "

2015. jan. 26. 13:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!