Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez ha valaki rágózik?

Miért van ez ha valaki rágózik?

Figyelt kérdés
Észrevettem elsősorban az öcsémen hogyha rágózik teljesen megváltozik a stílusa. Teljesen "laza" lesz, semmi sem érdekli... Ez miért van??? :/

2015. febr. 1. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Berögződés, tudat alatti viselkedés.
2015. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még ilyet nem hallottam! Mi lesz öcséddel ha narancsot eszik? Besárgul?
2015. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsón jót nevettem!

Szerintem "csúnyán" rágózik.Esetleg nyitott szájjal.És ezért tűnik úgy.

2015. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:D Amúgy ezt nem csak nála vettem észre hanem sok mindenkinél...
2015. febr. 2. 16:19
 5/8 A kérdező kommentje:
MEGVAN A MEGOLDÁS HA VALAKIT ÉRDEKEL! Azért érezzük magunkat biztonságban (ha tetszik merészebbek, lazábbak stb. leszünk), mert mivel rágunk valamit (a szervezet szempontjából eszünk), a testünk azt érzékeli, hogy mivel eszünk valamit nagy baj nem lehet, tehát nagyobb biztonságban érezzük magunkat e miatt.
2015. szept. 24. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Huhh .
2015. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2019-ben de hátha érdekel valakit:

Ha valaki rágózik (eszik) az vezeti a feszültséget = Lazább lesz.

2019. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az előző kommentre reflektálva ez genetikai beidegződés. Az ősember is csak akkor kezdett el enni, ha tudta, hogy biztonságban van. Elejtette a zsákmányt, visszacipelte a barlangba és ott ette meg nem pedig a mező közepén a leskelődő vadak között. Szóval ha eszünk (jelen esetben rágózunk ami a szervezet szempontjából kb. ugyanaz) azt érzékeli a szervezetünk, hogy most nagy baj nem lehet, hiszen ha baj lenne nem ennék. Ezért vagyunk lazábbak kicsit mert úgy érzi a szervezetünk, hogy nem lehet baj.

Már nem tudom hol olvastam, de egy tudományos jellegű cikk volt az szinte biztos. ;)

2020. jan. 6. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!