Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy akik a rockerséget választják azok nagy része csak ki akar törni a jelenlegi helyzetéből?

Figyelt kérdés

Pl nekem nem tudom mikor tetszett meg a rock zene nyers kifejézősége, de már nagyon régóta hallgatom, és utánna jött az ötlet, hogy az öltözékemet is hozzáillesztem ehhez a stílushoz.

Van egy haverom aki mindigis megvetette ezt az egészet és ha hangosan hallgattam mondta hogy kapcsoljam ki ezt a szemetet. Aztán most egy hónapja, egy lány hatására teljesen kifordult magából. Kemény rockot hallgat, és még ő magyaráz nekem hogy ez meg ez milyen jó szám (holott ezeket utálta).

Már be is ruházott kiegészítőkre meg ruhákra, már egy csomó cucca van. Én meg csak lesek, hogy amíg nekem ez évekig tartott addig ez neki pár hét alatt sikerült.

Sosem volt feltünősködő, meg amúgy is nagyon változtstni akart, de kicsit irritáló, hogy ezen a fősulin ahol vagyunk a rockereknek kiforrott körük meg helyük van. És kért, hogy mutassam már be ott a baráti körömnek, aztán a múlt alkalommal megpróbált lejáratni előttük, de szerencsére ezek értelmes srácok, és levágták a dolgot.

Szóval értem én hogy magát keresi, még mindig, de ne úgy csinálja már hogy kitúr a helyemről. Bocs kicsit hosszú lett

20f


2015. febr. 10. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát öcsém, ha neked 20 évesen, főiskolásként még az a legnagyobb problémád hogy kitúrnak a képzelt helyedről, meg hogy ki hogy keresi az identitását, akkor ott igen nagy gondok vannak.
2015. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát jah.

15 évesen bohóckodni belefér, de 20 évesen ne nyomorékoskodjatok már.

Hallgasd, de nem kell feketébe öltözni meg zenekaros pólót hordani....

2015. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dejko ***** válasza:
Semmit nem gondolok az ilyenekről,max divat rockerek! Én úgy vallom hogy ez nem egy ruha darab,egyik nap felveszem másik nap nem,ezt szerintem érezni kell, a zene ,a koncert a társaság,jól mondják egy élet érzés!
2015. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sokra képesek a férfiak egy nő kegyeiért. Legalábbis a haverodat illetően.


Akinek valami hozzátartozik az életéhez, illetve hozzá kell, hogy tartozzon, az az élete része marad, mindegy, mikor jön a "nagy bumm", a többi elmúlik idővel. Egyébként is a rockzene mindig hozzátartozott a lázadáshoz.

2015. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy vettétek a fáradtságot és válaszoltatok illetve véleményt alkottatok. De őszintén sajnálom azokat a 'felnőtteket' akik már nem foglalkoznak az indentitásukkal a barátaikkal, és az társadalomban már nem keresik a helyüket és nem akarnak változtatni, csak beletörődtek abba ami van és a munkájuknak élnek. Ezért gyerekesnek tartanak, nekem igen is van helyem ott, és szeretem is hogy az én helyem ott van. És igen igaz, ez egy életérzés és nem lehet megjátszani!! meg van aki alapból elítél minket, szóval ezzel számoltam
2015. febr. 12. 18:04
 6/13 anonim ***** válasza:
K_rvára látszik hogy gyerek vagy. Majd ha az egyetemen úgy alakulnak a dolgaid hogy rendszeresen magas rangú kutatókkal kell tárgyalnod, konferenciákra járni, stb, akkor nem hiszem hogy a fekete cannibal corpse póló meg az acélos bakkkancs lesz az elsődleges prioritásod. Ha igen, akkor nem az identitásod fontos neked, csak szimplán ostoba vagy. De ez csak egy vélemény, illetőleg személyes tapasztalat. Én is metálarc vagyok, de vannak a világon fontosabb dolgok is mint hogy mutogassam. Például a munkám. Ha életérzés akkor miért kell mutogatni?
2015. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
amúgy elolvastad te amit írtam?a haverról van szó, a részemről ez nem a magamutogatásról szól. de nyugodtan lehet oltani, sajnálom hogy megkeserített az élet
2015. febr. 12. 18:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem keserített meg, és továbbra is te vagy az aki nem tud szöveget értelmezni. Az hogy kiírtál egy ilyen kérdést, eleve azt mutatja hogy 20 évesen még az a legnagyobb bajod hogy egy balf_sz egyetemi rockerbandában kinek hol a helye, meg ki kit túr ki, meg mennyi idő alatt vált stílust. Utoljára ilyenekkel foglalkozni valakit általános iskolai éveim alatt hallottam, amikor hatodikban ment a rapper-rocker háború. És hangsúlyozom: Itt ku_rvára nem arról van szó hogy ki mennyire keseredett meg, hanem arról hogy akinek van normális célja az életben, munkája, ami a nap nagy részében lefoglalja, annak egyszerűen nincs ideje ilyen baromságokkal foglalkozni. Nyilvánvalóan koncertekre én is kiöltözök ahogy régen, és ugyanúgy ahogy egy esküvőre öltönyt húzok. De 5-6 határidőre beadandó külföldi tanulmány mellett megnézném kinek van ideje minden nap ezen pörögni hogy a haverja ki akarja túrni a gittegylet elnöki székéből.
2015. febr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha nincs 'rendes' életcélom? én soha nem is akartam a társadalom egyik begyepesedett birka tagja lenni. és nem hiszem, hogy engem kellene meggyőznöd arról hogy nem vagy befásulva, de ha állandóan a kötelességeiden kattogsz az is fárasztó. és igen én még gondolkodni is szoktam, nem csak úgy robot módba végig vinni egy napot. és nincs kedvem veled szájkaratézni...
2015. febr. 12. 18:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem sincs. Egyébként szoktam gondolkodni, mert azért kapom a fizetésemet. Viszont a "nincs rendes életcélom" felfogás majd meg fog változni ha a szüleid nem fogják alád tolni a lóvét, és munkát kell majd keresned, a felsőoktatásban szerzett végzettségeddel, hogy legyen miből élelmiszert venned, meg ruhát. Akkor nem lesz időd ilyeneken kattogni. Félreértés ne essék, nem megbántani akartalak, csak felhívni rá a figyelmed hogy ez a "lázadó vagyok és leszarok mindent mert nem vagyok droid és nincs életcélom" felfogás elég szar életutakra tudja vezetni az embert. Ha hiszed ha nem, a mai napig "trú metalheadnek" tartom magam, járok koncertekre, headbangelek az első sorban, és hallgatok My Dying Bride-tól kezdve Septic Fleshen át Haiku Funeralig mindent. Csak már megtanultam hogy az, amit 18 évesen csináltam, hogy az volt a legfőbb gondom hogy ki pózer és ki nem,(a barátodat akkoriban tuti annak tartottam volna, és bizonyosan leköpöm) bizonyos kor és felelősség felett nem ültethető át a mindennapokba, mert az életminőségem nem ér annyit. A lényeg az hogy értem én hogy a metál életérzés, és senki nem bírja ha mások pózerségből, meg beilleszkedési kényszerből veszik át, de egy érett, felnőtt ember szerintem ezen nem háborodik fel, vagy legalábbis nem foglalkoztatja. Össze lehet ezeket egyeztetni, hidd el. És azt is hogy nem veszekedni akarok, csak kifejteni a véleményemet, hiszen gondolom ezért írtad ki a kérdést.
2015. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!