Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért nem értékel egy ezüst vagy egy bronz érmet olimpiáról?

Figyelt kérdés
Még Londonban, ahova leköltöztem az Olimpia idejére, és néztem szinte mindent, ahol magyarok voltak a döntőben, és mellettem/mögöttem, például amikor valamelyik birkózó csak bronzérmes lett, akkor mondták, hogy na nem nyert. Meg amikor beszélgettem földijeimmel odakint, valahogy ők sem lelkesedtek annyira egy ezüst vagy egy bronzérmes helyezésnél. Jó mindenki az aranyért megy ez tény, de ha nem jön össze akkor az már miért nem számít teljesítmények? Szerintem ha valaki a saját sportjában,legyen ez tenisz, judo, kosárlabda, pályakerékpár vagy bármi más ott tud lenni az éremosztásnál, függetlenül a helyezéstől az szerintem egy elismerésre méltó dolog. Honnan jött ez a csak az arany a jó című dolog?
2015. febr. 11. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Neked meg mit kell ilyennel örődni, úgy őszintén? Nem is te viszed haza az érmet, nem is a kispista, aki lefitymállja a 2., 3. helyezést, innentől kezdve nem értem a vergődés okát.
2015. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az olimpián csak egy ember nyer. Akihez az arany kerül. A többi, helyezés már csak arról szól, hogy milyen messze voltál a győzelemtől.

Persze félreértés ne essék, szerintem már az is nagyon szép teljesítmény ha valaki kijut az olimpiára, de akkor is a győzelem az, ami igazán számít.

2015. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ókori görögöknél is csak az első hely volt a lényeges, a többi meg nem érdekelt senkit.

Amúgy pl. én egy aranyat sem tudok jobban "értékelni", mert nem érzem magamon a súlyát. Megnézem az olimpiát a TV-ben, szurkolok a magyarnak néha, de az már nem érdekel hányadik lesz, mert semmi befolyással nincs az életemre.

2015. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!