Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gátak vannak bennem, amik az...

Gátak vannak bennem, amik az alábbi korlátokban csapódnak le, mennyire gázak ezek, milyen kovetkeztetéseket vonnál le a személyiségemre vonatkozólag?

Figyelt kérdés

30/F


- Úszni nem tudok és nem is akarok. Félek a víztől. illetve pontosabban attól, hogy az orromba kerul a víz, mert reflexszerűen beszippantanám. lehetetlen megállni. pánixeűen telemegy a garatom vízzel és emiatt a xar érzés miatt további pánik...begyűrűzik...

szaal kerulom a vizet és nincs is ingerenciám rá h úszni megtanuljak.


- Vezetni nem tudok és nem is akarok. lehet hogy gáz de félek a forgalomban még utasként ulok. komolyan mondom csodálom azt aki elmer vezetni egy kocsit, részt mer venni a forgalomban, be mer csatlakozni a flow-ba.

Óriási felelősségnek tartom a vezetést amit nem tudok felvállalni.

én rettegnék attól hogy elutok valakit, nekimegyek valakinek, fának, és kisodródik az autó alattam, irányíthatatlanná válik a jármű. megjegyzem, videójátékokban sem tudom játszani, hiába gyakorlok órák hosszat, nincs érzékem hozzá. bénázok, de látvánosan.

nem tudom fókuszálni egy pontba a figyelmem, talán ez a baj.


- Nem tudok csapat/labdajátékokat játszani. Volt rá régen eset, hoyg játszottam , de ennek vége. pl focizni soha nem akarok , mert sokat gúnyolódtak rajtam annak idején az osztálytársaim tesiórán - kotelező volt játszani.

ha hozzám kerult a labda akkor "nem tudtam mit kezdeni vele". a tobbiek "támadtak" a csapattársaim kozul nem tudtam kinek kell passszolnom, mit kell csinálnom ... nem tudom ogy fogalmazzam meg.

pánikba estem, persze ettől már attól is rettegtem ha pályára léptunk és folyamatosan mprbáltam kerulni a labdát, amitől persze még komikiusabb lett az egész. gyomorgorcs volt végig a négy év a gimiben ez miatt. néha még a mai napig álmodom ezzel.

kapusként se volt jobb mert "féltettem magam", amikor repult a labda felém. olyan fájdalmas volt amikor véletlenul úgy esett, féltem h megsérulok.

roplabda, kosár, ugyanez volt. nem tudtam mit kezdeni a felém dobott labdával, olyan gyorsan torténtek az események.



megjegyzem ezek miatt nem tartom magam teljes értékű embernek, mert úgy érzem kevesebbet érek, mint más.


uh de jó volt ezeket kiírnom.


2015. febr. 11. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem csak gátjaid vannak, de szerintem fogalom zavaraid is. Nem attól teljes értékű ember vki, hogyha ezeket amiket felsoroltál tudja, vagy nem fél stb. Ettől független valóban ezek alapján legalábbis túl sok benned a félelem, amiket nem ártana egy szakemberrel megbeszélned mielőtt rosszabbodna a helyzeted mentálisan.
2015. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mindenki saját magának épít gátakat, akadályokat, mert azok valójában nem léteznek

ha neked így jó...


inkább olvass a poz gondolkodásról, mert társadalomba való billeszkedésed is le fog nullázódni

2015. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Beszélned kéne ezekről egy szakemberrel. Ezekre a dolgokra kicsit túlságosan is pánikszerűen reagálsz. Én sem tudok jól úszni, félek a mély víztől, utálom a labdajátékokat, de nem pánikolok ezek miatt. Ja, és ezektől még lehetsz teljes értékű ember, én is annak tartom magam, pedig láthatod én sem szeretem ezeket, amiket leírtál.
2015. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, talán lehet pánikszerűen reagálok.

sőt, talán túl is reagálom a dolgokat.

abban meg aztán végképp igazatok van, hogy felesleges lenne emiatt nem teljes értékű emberként magamra gondolni. /jó ezt vissza is szívom/

dolgozom magamon. pl. meditációval. amíg csak lehet kerulném a szakembert

2015. febr. 12. 15:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!