Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen nehéz ezt az...

Tényleg ilyen nehéz ezt az összeget kiszámolni? Mennyi pénz maradt?

Figyelt kérdés

Decemberben egy nagyobb adósságot rendeztünk,hogy ne tartozzunk senkinek. Így minden hónapban anyagi gondjaink akadnak. Hajnalban is nagyon összevesztünk ezen a párommal.

Én írtam érthetetlenül? -A párom nem értette mennyi pénzünk maradt még ebben a hónapban.


Lista: - Öt napja az én fizetésem utolsó 14000ft-jából veszek élelmet.

- A széfbe csak 10000ft-maradt (!)

- gyerekünk kölcsönzött 10000ft-ot amiből tegnap 4000ft ért vásároltam,ma te elkértél egy 1000ft-ot.

Maradt még: 5000ft (!)


Ti értitek mennyi pénzünk van?


(A páromnak is le írtam,mert egyébként a következő kérdése,hogy hova lett a többi pénz?)

De ő nem értette menyi maradt.



#lista #pénz #anyagiak #Összezörrenés
2015. febr. 25. 05:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
A 14000-ed elfogyott, volt tíz a páncélban, meg kaptál még tizet, az húsz. Ebből költóttél négyet, meg a hapsinak adtál egy ezrest. 15000 forintnak kellene még lenni asszony.
2015. febr. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a széfben 10.000 volt, meg maradt 5, az 15 ezer.
2015. febr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogy számolsz!
2015. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát ha így fogalmaztad meg akkor megértem az asszonyt.Én sem értem, hogy hogyan lett ebből 5000ft .:D "Öt napja az én fizetésem utolsó 14000ft-jából veszek élelmet. " Bas.zki még ebből sem jön le egyértelműen, hogy maradt e belőle vagy elfogyott.Amúgy mi az , hogy a fizetésem utolsó 14000ft-jából? Fizetésedet részletekben kapod? 14000ft-os felosztásokban?

A 14000ft-ból veszek élelmet nem azt jelenti, hogy az elfogyott, hogy nincs többé.Öt napja abból veszed az élelmet , oké!Öt nap alatt elfogyott a 14000ft?Oké! Akkor ne azt mond, hogy a 14000ft ból veszek élelmet, hanem azt mond, hogy a 14000ft-nak már lőtek, mert abból vettem a kaját. Bár ha legközelebb még jobban megakarod keverni a párodat, akkor mondhatod azt is, hogy a fizetésed harmadik 14000ft-jából vettél valamennyi benzint a kocsidba. No és a széfben lévő 10000ft-al mivan?Elveszett a kulcs , vagy elfelejtetted a kódot?

Na jó ,persze valahogy kikövetkeztettem,hogy maradt neked 5000ft.

De ha ilyen homályosan félreérthetően fogalmazol akkor ne csodálkozz,hogy a párod nem egészen érti, hogy most mennyi az annyi.

2015. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1 : Tökéletes! -Annyi maradt,ember.


#2 :Ügyes vagy.

#3 Én sem értelek téged.- De nem baj.


#4 Te egy női matek zseni lehetsz - össze kéne költöznöd a párommal... (a széfben lévő orvosra van félretéve,tehát maradt de nem elkölthető)- öt meg a gyerekéből amit vissza kell neki adni majd fizetéskor. Tehát elvileg,most még gyakorlatilag 15.

2015. febr. 25. 10:02
 6/17 anonim ***** válasza:
Párod nem valami agyoniskolázott ember... Máskülönben ha ennyire gyenge matekból, egyszerűen írd le, hogy volt 20 ezretek, 10-et a gyerek adott, 10 a tiéztek, ami megmaradt. 4-ért kaját vettél 1 ezrest a féjednek adtál, 10+10-4-1 az 15. Vagy üljön vissza az általános iskolába, ha ennyi számolás nem megy neki.
2015. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lukrécia69 válasza:
61%

Először is a # 6 válaszolóhoz szólnék.

. Gratulálok, hogy ennyire felismered egy ember értékeit közvetve egy kérdésből kihámozva. Már minden tudsz az asszonyról. Neked távolbalátó képességeid vannak. Azért ez nagyon ritka. Nem tudom hol tanítják, de Te biztos nem vagy alul iskolázott. Matematikából valószínűleg már többet is tudsz mint a deriválás, így még avval a tényezővel is tudtál számolni, amiről halovány fogalmad sem volt.

Tehát foglaljuk össze. Nagyon magas szinten űződ az emberismeretet. Kiváló pszichológiai érzéked van. A kérdezőt is úgy járatod le, hogy észre sem veszi. (Simán lehülyézed a párját, ezzel a ténnyel véleményt formálsz a kérdezőről is.)Te egy zseni vagy!!!!!!!!!!!!!!!!! Minden elismerésem a tiéd.

2015. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Csak tudok szöveget értelmezni és két számjegyű számokat összeadni... Fölösleges volt a litániád, remélem azért jobban alszol tőle.
2015. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Lukrécia69 válasza:
26%

Kedves Kérdező! Szerintem, ha minden áron össze akarsz veszni a pároddal, akkor keress rajta valami más fogást.

Téged minősít , ha a párodat hülyének nézed. Ráadásul még támogatást is vársz a válaszolóktól. Az orra alá akarod dörgölni, hogy milyen ostoba? Úgy látom nem tudtad erről sem meggyőzni, ugyanúgy mint a zavaros, megtévesztő megfogalmazású szöveges feladatodról .

De azt mind látjuk, hogy itt nem a számolásról van szó!!!!

2015. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 6

Valóban nem vetted észre , hogy itt nem a matematikai tudásról van szó? A kérdező egyszerűen csak le akarta járatni a feleségét , és ahhoz keresett itt egy két „agyoniskolázott” balekot , aki mielőtt gondolkodna, rögtön elkezdi rendkívüli magas szintű matematikai képességét csillogtatni.

Gratulálok!

Remélem , hogy a kérdező miután leszállt a magas lóról és újból átolvassa a zagyvalékos félreérthető magas szintű könyvelését elszégyelli magát és belátja , hogy ezzel a „lejárató akciójával” igazából saját magát járatta le. Még így is nagyon finom voltam és nőies!

Szintén gratulálok!

2015. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!