Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó szipogni?

Miért jó szipogni?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap találkozom olyan emberrel az utcán, vonaton, akárhol, aki szipog. Vagyis hallhatóan, a másodperc töredékrésze alatt szív be sok levegőt az orrán. Ezt kb. félpercente megismétli.


Mire jó ez, miért csinálják? Nekem erre soha nincs szükségem. Ha folyik az orrom, kifújom, a szipogás sosem segített ezen.


Vagy nincs zsebkendőjük? Vagy ez valami betegség miatt van és muszáj nekik? Vagy annyira szomorúak, h sírniuk kellene?

Igazából kicsit undorító is...



2015. febr. 26. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Figyelemfelkeltő funkció:) Arra, hogy más is lássa, hogy ott valaki szipog. Javaslat! Az ilyen embernek legközelebb adj egy zsepit.
2015. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Allergia, szénanátha és hasonló dolgokkal aztán vörösre fújhatod az orrodat...

Persze létezik olyan is aki igénytelenségből nem fújja ki.

(tapasztalatból, amikor 2 napja 0/24 fújod az orrod inkább szipogsz mert már unod, az orrod is fáj és kb 20 másodpercre szabadulsz meg tőle)

2015. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Arra gondolok,hogy esetleg azoknál,akik nem azért csinálják,mert nincs zsepijük,hogy túl gyorsan folyik az orruk és nem tudnak már zsepiért nyúlni.
2015. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként,amit #2-s írt,az is igaz. Egyszerűen egész nap ott lehetne a zsepi,de már attól folyik az orrom,ha hozzáér..
2015. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én akkor szoktam szipogni hogyha zenét hallgatok és folyik az orrom de a hangos zene miatt nem tűnik fel ha csinálom (igen ez elég gáz szokott lenni)

Egyébként azért csinálják az emberek mert nem akarják hogy a "váladék" a szájuk felé folyjon (és ezt mások is lássák)

2015. febr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokszor kényszerbetegség is lehet, nem kell állandóan náthásnak lenned. Pótcselekvésféle.

Na meg persze olyanok is vannak, akiknél nincs zsepi, csak mondom, hogy ez is egy alternatíva :)

2015. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Néha én is észreveszem magamon. Az érdekes az, hogy általában akkor, amikor "üres" az orrom. Szóval nem a (bocs a kifejezésért) taknyot szívom fel, csak szipogok. Ha észreveszem, mindig abbahagyom, mert tudom hogy idegesítő, nem tudom miért van ez. Régen a körmömet rágtam, és azt is csak akkor vettem észre, amikor már bőven csócsáltam egy ideje.

Talán másoknál is lehet ez ok.

Vagy nincs zsepijük, vagy náthás időszakban állandóan csak csurog a váladék, és félpercenként fújni kellene.

2015. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy itt nem ez a helyzet, de azért leírom, mert ilyen is létezik. Néhány helyen a világon (pl. Amerika), bunkóságnak számít, ha az emberek mások előtt fújják ki az orrukat, ezért inkább egész nap csak szipognak. Mikor egyedül maradnak, suttyomban elintézik a dolgot...:D
2015. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyik családtagom csinálja ezt, kiborító. Nem náthás, nem allergiás, mindenki folyton rászól, hogy undorító, fejezze be, fújja ki az orrát, vagy valami, mert a belünk kifordul tőle, pláne a közös evéseknél... de ez a hülye csak szipog és nem tud egy épkézláb magyarázatot adni, hogy miért csinálja. Ja, és ha sokszor szólunk, hogy vagy fújja ki, vagy húzzon el a közelünkből, akkor még Takonyka sértődik be, hogy miért kell mindenkinek őt csesztetni és elvonul duzzogni. Majd visszajön és tovább szipog. Huszonévesről van szó...
2015. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én Szeged melletti kisvárosból járok be suliba nap mint nap reggel 6-os busszal, olyan szinten tömve van a busz hogy ott nem kifújni nem tudom az orromat, örülök ha kapaszkodni tudok! Úgyhogy én ilyenkor (amennyiben náthás vagyok) szipogok, próbálom nem csinálni de nem tudok ellene mit tenni.

(Semmit nem ér ha busz előtt fújom ki hisz hidegről melegre megered)


Visszafelé is ez a helyzet ha a 14:30-s busszal jövök, szerencsére 13:30-ason viszonylag "kevesen" vannak így egy-egy megállóbán akkor ki tudom fújni, ha folyik az orrom.

2015. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!