Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt szinesztéziások?...

Vannak itt szinesztéziások? Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Le tudnátok írni, hogy milyen színeket kapcsoltok 0-tól 9-ig a számokhoz? Egy iskolai feladathoz kell. Kérem tényleg csak szinesztéziások írjanak! Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.


(Kötözködőknek: TUDOM használni a google-t és láttam a Wikipédián is a számsort, de most kicsit közvetlenebb, szubjektívebb infót szeretnék kapni hús-vér emberektől, és nem általánosságokra vagyok kíváncsi.)



2015. márc. 2. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hang-szín szinesztéziás vagyok, szóval nálam nem a leírt karakterhez, hanem a kimondott szóhoz kapcsolódnak színek. Nem minden szóhoz, csak néhányhoz. (A szinesztéziám inkább zenei.)


Ilyennek "hallom" a számokat:

9 - bordó

6 - kék

5 - zöld

3 - sárga

1 - fehér

8 - világos kék

4 - sötét zöldeskék

2 - narancs

7 - lila

0 - átlátszó


Ami még érdekes, hogy némelyik számhoz tulajdonság is társul pl az 5-ös beképzelt, öntelt, a 9-es vad, a 4-es egy kis álszent hülye, a 3-ast viszont szeretem, mert jó fej :)

2015. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

0 átlátszó

1 fehér

2 zöld

3 citromsárga

4 kék

5 piros

6 barna

7 narancssárga

8 sötétszürke

9 fekete

2015. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. márc. 2. 14:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Hónapok nem kellenek? Én a hónapokat látom színekben.
2015. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez tök érdekes.

Ha láttok egy nagy fekete 1-est, azt milyen színűnek látjátok: feketének vagy fehérnek?

2015. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésére válaszolva (gondolom a házi feladat már nem aktuális): Nem tudom, más hogy' van vele, de én mindkettőnek látom. (Az 1 nálam is fehér) Látom, hogy feketével van írva, és közben azt is, hogy az fehér.


Egy szinesztéziás leírásában olvastam valamikor régen, hogy "olyan, mintha egy szűrő lenne a betűk előtt" és így látja mindkettőnek. Na, valahogy így tudnám én is legjobban megfogni a lényegét...úgy nagyjából.

2015. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy sok szinesztéziás meglepődik, mikor meg tudja - gyakran csak fiatal felnőtt korában! - hogy másik ezt nem tapasztalják, vagyis, hogy ez egyáltalán nem egy általános, minden embernél magától értetődően jelenlévő érzékelés, emberi biológiai sajátosság.

Azt nem értem, hogy pl amikor a látásról tanultak, akkor már nem ütött szöget a fejükbe, hogy vagy mindig mindenki minden egyest fehérrel ír, aminek az esélye 0%, vagy pedig itt valami bibi van?

2015. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megintcsak nem tudom, más hogy' van/volt ezzel, de nekem ez nem volt központi kérdés. Egyszerűen csak színesek voltak a betűk/számok/hét napjai/hónapok és a nevek.

De még azon sem akadtam fönn, hogy mások más színűnek látják ugyanazt. Máig megvan egy általános iskolás, azt hiszem 5-es feljegyzésem, amikor táblázatba szedtem, melyik osztálytársam, a hét napjai közül melyiket milyen színűnek látja. Aztán csak érdekesnek találtam, hogy jééé, nekem pont sárga az ami neki zöld, vagy hasonló. És mivel mindenki mondott valamit, amikor megkérdeztem, nem is gondoltam, hogy ez a színesség nem evidens. De ez nem volt általános beszédtéma, és nem is befolyásolt semmit.


Ezen kívül, mivel láttam/látom, hogy valójában milyen színnel írták az adott számot, betűt megintcsak nem érdekes, hogy közben az általam társított egyéb szín is "megjelenik". Úgyhogy se a látás tanulásakor, se máskor nem merült fel, hogy ez különleges dolog lenne.

2015. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Római számok is színesek ?
2015. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel a római számok betűk I, V, X, L, M, D így a betűk színeit látom. :)
2015. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!