Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejlesztheti egy kezdő...

Hogyan fejlesztheti egy kezdő író az íráskészségét?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ehhez leginkább tehetség kell, de kíváncsi lennék, hogy szerintetek hogyan lehet fejleszteni. Mind a szókincsre, fogalmazásra, helyesírásra értetődően.

szoktam olvasni neten tippeket, de eddig csak két igazán hasznos oldalt találtam. Olvasni egész sokat olvasok, kritikus vagyok magammal szemben, és valahogy sose tetszik, amit leírok, tudom, hogy többet is ki tudnék hozni magamból.

16/L


2015. márc. 9. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy bővüljön a szókincsed, a fogalmazásod, a helyesírásod, nagyon-nagyon sokat kell olvasnod: regényeket, novellákat, verseket és hasonlókat.

Persze a szakmai rész ismerete is szükséges, tehát az általad olvasott "tippeket" is jó, ha tudod, de attól még az általános szókincsed, a fogalmazás-készséged, a helyesírásod nem valószínű, hogy javulni fog.

2015. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvass rengeteg szépirodalmat és keress rá a gugliban arra, hogy írásgyakorlatok. Az jó lesz kezdésnek.
2015. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
olvass, olvass, olvass és ne hasonlítsd a saját írásod máséhoz
2015. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nos, az előző hozzászólók tanácsaival én is egyet értek, de lenne még egy javaslatom. Írj, írj és írj még többet! Persze, tehetség is kell hozzá, de szerintem sokkal fontosabb a kreativitás (meg a helyesírás), és a rengeteg gyakorlás. Figgyelj a szereplőidre, ajánlom, hogy nézz szét a neten "Mary Sue karakter"-rel kapcsolatosan. Ajánlom, hogy írás közben legyen a kezed ügyében egy szinonimaszótár, hogy bármikor fellapozhasd.


És ami még fontos, hogy próbáld minél több idegenhez eljuttatni a történeted, mert az őszinte kritikák rengeteget tudnak segíteni.


Törekedj arra, hogy ne tőmondatokat írj, és igyekezz kerülni a sablonos dolgokat, mikor jellemzel valamit.


Hagyd, hogy az írás magával ragadjon! Ezt azonban csak úgy érheted el, ha időt szánsz rá, és képes vagy huzamosabb ideig görnyedezni a papír felett vagy a monitor előtt.


Hogyha még lenne kérdésed, priviben szívesen válaszolok, már amennyire tudok :D


15/lány

2015. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!