Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tömegember vagyok?

Tömegember vagyok?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. Általában Tallyban, New Yorkerben vásárolok. Soha nem teszem ki semmimet, nincsenek csücsörítős képeim, sőt, képeket se nagyon csinálok magamról. Nem vasalom a hajam. Vannak kicsit kivágottabb felsőim, meg van pár haspólóm, de azokat suliba csak úgy használom, hogy felveszek egy fekete trikót alá, szóval nincs kint a hasam. Nincs tumblröm, instagramom. Nem szeretnék még barátot, még nem is csókolóztam. Nincs kedvenc bandám, most alakítom ki a zenei ízlésemet, de a popot meg Lana Del Reyt nem nagyon szeretem, inkább azokhoz a zenékhez húzok, amik erőt adnak az embernek, és az inkább a rock. Imádok olvasni, írni, sorozatokat nézni, szeretem a természetfeletti lényeket, fantasyt. Regényt írok. Jó tanuló vagyok, bár eléggé szétszórt, sosem találom a cuccaimat, rendetlenség van minden dolgom között, stb. Csak 1-2 barátom van, de ők se olyan igaziak. Pozitív gondolkodásra törekszem, motivációs könyveket olvasok. Hiszek a vonzás törvényében. Mivel régen csúfoltak a suliban, ezért sosem tudnék szándékosan ártani senkinek, sosem vernék át senkit. Szeretek új embereket megismerni, de az osztályban nagyon csendes vagyok, sosem beszélek, csak a barátaimmal. Próbálom elérni, hogy önmagam legyek, ne érdekeljen mások véleménye, de nehéz, mert mindig mindenkinek meg akarok feleni. Azt is próbálom elérni, hogy a lehető legkisebb mértékben függjek a társadalom elvárásaitól (TV-t se nézek csak interneten sorozatokat), és ne befolyásoljon semmi. Nagyon érzékeny vagyok, de soha nem mutatom ki amit érzek, mert nem szeretnék gyengének tűnni.

De az öltözködésem, átlagos külsőm, meg a megfelelési kényszerem miatt - amit igyekszek leküzdeni - tömegembernek érzem magam. Szerintetek az vagyok?



2015. márc. 19. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Lényeg: önszeretet, önszeretet, önszeretet. ;)


Ha rendben vagy magaddal, akkor nem várod a külső megerősítéseket, nem érdekel a megfelelés, nincs elvárás>nincs csalódás.


Vannak gyakorlatok, amivel meg lehet tanulni azt, hogy önmagad elfogadd, szeresd. Ha ez megy vagy legalább haladsz vele, akkor tapasztalni fogod, hogy másképp áll hozzád mindenki, mésképp érzed majd magad a bőrödben.

Ez hosszú folyamat, én is 4 hónapja gyakorlom és még az elején vagyok, de megéri.


Nincs tömegember és nem tömegember. Ember van, aki egyedi, aki megismételhetetlen.


De ebbéli mivoltodat nem az fogja meghatározni, hogy szerinted mások mit gondolnak rólad, hanem az, hogy a Te fejedben mi van.


Ha van benned elég szeretetenergia, akkor nem szorulsz külső támogatásra, nem érdekel, hogy másokhoz képest milyen vagy.


Amúgy meg tedd azt, ami jól esik. Ha mókázol egyet a szelfikkel, tedd azt, de ne azért, mert a lájkokat vadászod, hanem csak a saját szórakoztatásodra pl.

Vagy öltözz úgy, hogy érezd jól magad és ettől pozitív lesz a kisugárzásod. Ésatöbbi ésatöbbi.

A tudatalattid nagy erővel bír és ha együttműködsz vele, akkor csodákra képes. De a boldogságot, elégedettséget belül keresd.

2015. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek vagy meg.


Amugy meg az emberek 99,999%-a tomegember. A maradek meg nem normalis :)


Ne gorcsolj ezen.

2015. márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tömegember vagy, magam is az vagyok, meg ahogy előttem írták, a legtöbben azok. Szokták mondani, hogy mindenki egyedi, különlges, de ha mindenki különleges, akkor senki sem az.

Miért kell, hogy kitűnj a tömegből? A legfontosabb, hogy magadat szeresd, fogadd el és teljesen mindegy, hogy mások mit mondanak. Amúgy nagyon gyerek vagy még, de egész értelmes.

2015. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tömegember vagy, mert a tömegemberek nem ilyenek, te normális ember vagy. A tömegemberre nem lehet elmondani, hogy nem néz tv-t, vagy hogy sokat olvasna. Azok inkább nem olvasnak. Maradj ilyen.
2015. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te a leírtak alapján szerintem pont nem vagy tömegember!


A tömegember ma meglehetősen negatív jelző! Kommersz, felületes, csak az anyagiaknak, külsőségeknek élő, modern kori világunktől túlpörgött - mindent akarok de máris - tipusú emberek. A lényegük, hogy semmiben nem különlegesek, a tömeg - a birkaszellem - után mennek, csak a mának élnek, hajszolják a pénzt(mellékes, hogy egyébként mennyi pénzük van!)sok esetben emberileg, érzelmileg silányak, nullák!

Van egy, a tömegembertől még negatívabb jelző az ilyenekre - használják a divatproli, esetleg pénzesproli kifejezést is. Te szerintem egyik sem vagy!

2023. márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!